کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کُردتودی گزارش می‌دهد؛

نارضایتی مردم دهگلان از نبود پزشکی قانونی در این شهرستان

پزشک قانونی,مشکلات عدیده,نیاز استقرار پزشک قانونی, بی توجهی به مردم شهرستان

در نبود پزشک قانونی، خانواده متوفی بایستی در گرما و سرما جنازه را از این به آن شهر انتقال داده و منتظر گواهی مجوز دفن باشند که باعث ایجاد مشکلات روحی و روانی ناشی از نگهداری اموات، دردسرهایی همچون معطلی در دفن فوت شدگان شده و نگرانی‌هایی را برای خانواده‌های قربانیان به همراه دارد.

 به گزارش کُردتودی، یکی از عمده مشکلات مردم شهرستان دهگلان با جمعیت 65 هزار نفر نبود پزشکی قانونی است که این امر سبب شده علاوه بر اینکه مردم برای انجام امور خود آواره شهرستان‌های همجوار شوند باید هزینه‌های بسیاری را نیز متحمل شوند.

 

پزشکی قانونی سازمانی است که ضرورت وجود آن در همه نقاط کشور احساس می‌شود اما نبود این سازمان در شهرستان دهگلان باعث مشکلات برای مردم شده است.

 

محروم بودن این شهرستان از پزشکی قانونی سبب شده مردم برای انجام کارهای مربوطه از جمله گواهی صدمات ناشی از حوادث و درگیری، صدور جواز دفن و غیره مجبور به عزیمت به شهرستان های همجوار شوند که این امر مشکلات عدیده ای برای مردم از جمله تحمیل هزینه های زیاد بوجود آورده است.

 

در نبود پزشک قانونی، خانواده متوفی بایستی در گرما و سرما جنازه را از این به آن شهر انتقال داده و منتظر گواهی مجوز دفن باشند که باعث ایجاد مشکلات روحی و روانی ناشی از نگهداری اموات، دردسرهایی همچون معطلی در دفن فوت شدگان شده و نگرانی‌هایی را برای خانواده‌های قربانیان به همراه دارد.

 

 زمانی که جنازه به پزشک قانونی نیاز دارد باید هفت خان رستم طی شود و جنازه از دهگلان به شهرستانهای قروه و یا سنندج انتقال داده شود تا پس از مجوز پزشک قانونی مجوز دفن داده شود که اینکار واقعا برای مردم دهگلان بسیار مشکل است و هر ساله مدیران ارشد شهرستان قول مساعد برای حل این مشکل داده اند اما تاکنون قول و وعده آنها عملی نشده و مردم همچنان با این مشکل دست به گریبانند.
 

ناتوانی مدیران در حل چنین مشکلی برای شهرستان دردناک است

 

با توجه به اهمیت وجود اداره پزشکی قانونی در دهگلان باید توجه بیشتری از سوی مسئولین استان و شهرستان به این قضیه شود.

 

 درخواست و نگرانی مردم شهرستان از نبود پزشک قانونی

 

نادری یکی از شهروندانی دهگلان در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت: حداقل خواسته مردم از مسئولین وجود پزشکی قانونی در شهرستان است که نبود پزشکی قانونی در این شهرستان با جمعیت بیش از 60 هزار نفری سبب سرگردانی اداری مردم در شهرستان های همجوار برای دفن اموات‌شان شده است.

 

وی افزود: برای اخذ مجوز دفن و حق و حقوق قانونی در نزاع ها و تصادفات باید به یکی از شهرستان های همجوار مراجعه کرد که سرگردانی در دیگر شهرها را باعث می شود که همین امر سبب می شود بعضی از مردم از حق و حقوق خودشان صرف نظر کنند.

 

محمدی دیگر شهروند دهگلانی اظهار داشت: از مسئولین تقاضا داریم نسبت به این مشکل که مشکل تمام مردم شهرستان دهگلان است در جهت استقرار پزشکی قانونی در شهرستان اقدام کنند چرا که بیشتر مردم و روستاهای آن از امکانات لازم برخوردار نمی باشند و متحمل هزینه های دیگر مسائل می شوند.

 

خالدیان که ساکن شهر دهگلان گفت: نبود پزشکی قانونی در شهرستان نگرانی مردم را به دنبال داشته و از وضعیت موجود به شدت ناراضی و معترض هستند.

 

احمدی یکی از شهروندان دهگلانی می گوید اموات برای معاینه و اعلام نظر پزشک قانونی باید به شهرستانهای همجوار منتقل شوند از مسئولین تقاضا دارم که نسبت به آمدن و مستقر شدن پزشک قانونی در شهرستان اقدام کنند.

 

نیار است مدیران و مسئولان در فکر چاره جویی و حل این مشکل باشند، نمایندگان مردم در مجلس و مدیران ارشد به اسم خادمان مردم باید در فکر حل مشکلات شهرستان خصوصا حل مشکل پزشک قانونی باشند اما هر ساله تنها به مردم وعده و وعید داده اند هرچند مدیران و نمایندگان پذیرفته اند که توانایی حل مشکلات مردم را دارند و امید است خود را پاسخگو بدانند زیرا مردم دهگلان سزاوار این همه بی توجهی نیستند.

 

انتهای پیام/f.t

 

سه شنبه 6 اسفند 1398 | 06:27

کد خبر : 35353

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید