کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت؛

کرونای مدیریتی در کردستان!

کرونای مدیریتی، کرونا، مدیران کردستان، سیاستف استاندار

داستان کرونای مدیریتی در کردستان گوئی سریالی تکرای است و با حضور هر منتخبی این داستان تعداد قسمت‌هایش که در کردستان همان افزایش محرومیت باشد اضافه می ‌شود.

به گزارش کُردتودی، این روزها مبحث حضور ویروس کرونا در جهان در تیتر اول اخبار جهان است. بدون شک کرونا در کردستان امری تازه نیست و شهروندان کردستانی سال‌هاست که با حضور مدیریت هائی از جنس کرونا آشنا هستند. به این معنی که کردستان هنوز هم در رده‌های آخر توسعه قرار دارد و این امر هر ساله رو به وخامت است.


از زمان حضور اسماعیل نجار این امر بیشتر قابل ملموس بود. استانداری که دوست داشت نشریه دولتی هر شماره مزین به عکسش باشد و صد البته مدیریت پوپولیستی آقای شهبازی هم جای بحث است. بعد از رفتن این دو فرهیخته خوش خدمت به پایتخت نشینان، کردستان میزبان آقای زاهدی بود که مینی بوسی به کردستان نیرو آورد و چهره جوانی به نام میقانی کردستان را اداره می‌کرد و استاندار بزرگوار هر وقت میل داشت شرایطش را فراهم می‌کرد و حرف مردم را می‌شنید و هر وقت نمی‌خواست این شرایط را فراهم نمی‌کرد بلکه حضور فیزیکی داشتند و خبری از گوش شنوا نبود.


داستان کرونای مدیریتی در کردستان گوئی سریالی تکرای است و با حضور هر منتخبی این داستان تعداد قسمت‌هایش که در کردستان همان افزایش محرومیت باشد اضافه می ‌شود. اما بدون شک حضور بهمن مرادنیا در نوع خود پدیده‌ای نوین بود. در کارنامه‌های مدیریتی این آقای استاندار بیش از 80 درصد امور استان به صورت سرپرستی اداره می‌شود و استان در صددرصدی بلاتکلیفی می‌باشد.


انتخاب‌های آقای استاندار هم جای تامل است. گوئی بهمن مرادنیا با آموزش و پرورش قرار داد مدیریتی دارد و با داشتن هر پُست خالی در استان به آموزش و پرورش مراجعه می‌کنند و گوئی ایشان و همراهان‌شان هیچ گاه ننشسته‌اند و به این بیندیشند که اگر این اشخاص معلم خوبی بودند الان اوضاع علم و دانش در کردستان این‌گونه نبود.


آقای استاندار ساختار سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و.... را با یک چشم می‌بیند و براین باور است که منتخبین ایشان مردی هستند برای تمام فصول، از انتخاب فرماندار سروآباد و انتقالش به دهگلان چه ثمره‌ای به دست آمده که رسانه‌های دست به سینه و تیتر فروش هم خبری از رشادت‌های این انتخاب نمی‌دهند. یا اینکه منتخب آقای استاندار برای مریوان که قبل از سرپرست شدن، مدیریت بحران استان را برعهده داشتند الان در مریوان خود بحران شده‌اند. صد البته انتخاب سرپرست فرمانداری قروه هم جای بحث است؛ گویا سرپرست فعلی در یکی از شهرستان‌های استان بوده که با ایشان تماس می‌گیرند و می‌گویند شما سرپرست هستید و فرماندار قروه هم از این جابجایی بی خبر بوده است.


در ساختار مدیریت فرهنگی زیر مجموعه آقای استاندار ما شاهد حضور دو سرپرستی هستیم(اداره ازشاد و نهاد کتابخانه‌ها)؛ بحث سازمان میراث هم که گل سرسبد انتخاب آقای استاندار بود دیدیم که با چه وضعی رفتند و الان گویا تیم استانداری مدافع حقوق زنان شده‌اند و سوزن‌شان گیر کرده که حتما یک بانو باید مدیر سازمان میراث فرهنگی بشود.


آقای مرادنیا البته نشان داده‌اند که برای انتخاب‌های خودش حتی به رئیس جمهور هم جواب نمی‌دهد. مثلا ثمره حضور بانوی منتخب آقای استاندار در سازمان محیط زیست برای استان چه بوده است و یا اینکه دلیل انتخاب یک پیمانکار بدون سابقه مدیریتی برای صنعت و معدن چه بوده است؟ و.....


بدون شک اینان مواردی هستند که بدتر از ویروس کرونا در دل ساختار مدیریت کردستان رخنه کرده‌اند و هر لحظه کردستان و کردستانی‌ها را به سمت محرومیت بیشتر منتقل می‌کنند.

 

شورش عزیزی

 

انتهای پیام/sh.s

یکشنبه 4 اسفند 1398 | 11:14

کد خبر : 35341

منتشر کننده : sh.s

کارمند پاسخ یکشنبه 4 اسفند 1398 | 12:25

0
0

آقای عزیزی
چرا از گل و بلبل شهر بانه سخنی به میان نیاورده اید. یا خدمات متقابل آقای مرادنیا و نصرالهی زاده که باعث به ثمر نشستن توسعه در استان شده است. همچنین یادی هم می کردید از استخدام افراد بیکار و صفر کلیومتر برای مشاغل مدیریت؟؟!!!

شهروند پاسخ یکشنبه 4 اسفند 1398 | 13:12

0
0

کرونا مدیریتی با برگزاری همین انتخابات وبا آن مشارکت حداکثری، و با آن معاونان ضعیفی که در حیطه سیاسی و امنیتی کار می کند، وبا انتصابات ، وآن شعار ریل چرخ اقتصاد کردستان به صدا درآمد ، وانتصاب آن مدیران که حتی یک روز سابقه کاری در پرونده آنها دیده نمی شود، و آن قول وعده واولتیاتم معاون سیاسی مبنی بر اینکه هر مدیری 5 سال در کردستان خدمت کرده باشد باید پستش خالی وجابجا شود؟ چرا عملی نشد ؟ چرا مدیرکل فنی وحرفه ای و بهزیستی استان که در دوره احمدی نژاد مدیر می باشند و این غافله مدیریت را هنوز در دولت روحانی که آخر های ریل قطار است جابجا نمی کنید ؟ چرا دروغ می گوید این حرف های شمادر همین رسانه کردتودی ودر آرشیو وجودارد ؟ چرا عملی نمی کنید؟

شهروند پاسخ یکشنبه 4 اسفند 1398 | 13:18

0
0

شما که نتوانستید جلو گرانی وتروم بگیرد و این همه اتاق فکر وقدرت دستان بود ؟ الان می توانید یک ویروس که آنهم آمریکا ملعون و سران یهود وارد مملکت کرده اند مهار کنید و شما فقط طز لابی گری و سخندان و پشت میزی هستید.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید