کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کردتوی گزارش می دهد؛

بی قانونی مدعیان قانون/تبلیغات انتخاباتی که زحمت کارگران شهرداری را دو چندان می کند+ عکس

انتخابات ، بی قانونی مدعیان ، زحمت کارگران شهرداری، بیجار، تبلیغات

در حالی که شهرداری در بیجار از ایجاد مکان های مشخص در 20 نقطه شهر برای چسباندن اقلام تبلیغاتی خبر داده بود، برخی از نامزدها به چسباندن تبلیغات محیطی روی دیوارها، تیرهای برق، جدول کنار خیابان‌ها و ... اقدام کرده‌اند که به گفته مسوولان بی‌قانونی به شمار می‌رود.

به گزارش کُردتودی، 30 نفر کاندیداهای متخصص و دل سوز که دغدغه ی اصلی آنها  پیشرفت و توسعه ی متوازن شهرستان بیجار گروس است از تاریخ 24 بهمن همزمان تبلیغات رسمی خود را آغاز کرده اند.

 

همه آنها قابل احترام هستند و تعدادی از این کاندیداها رنج سفر و غربت را با دل و جان خریده اند و در ایام انتخابات مهمان این شهرستان هستند و نقطه مشترک تمام کاندیداهای این دوره فرزند برومند این دیار رنج کشیده است که همه دردها را می دانند اما بعد از انتخابات همه مهاجرت می کنند و بیجار می ماند و دیوارهای پر از درد .

 

تجربه نشان داده است تنها تعداد اندکی از این کاندیداها هر چهار سال یک بار برای تجدید دیدار به زادگاه خود مشرف می شوند و بیشتراز هشتاد درصد آن ها برای همیشه عرصه ی انتخابات را ترک می نمایند.

 

 

 

در نهایت روز دوم اسفند فقط یک نفر به مجلس راه پیدا می کند و بقیه ی کاندیداها  هم  بعد از  عمل به تکلیف هر کدام به زندگی قبلی خویش بر می گردند یا درسایه ی شرکت در انتخابات به جایگاهی بهتراز قبل دست می یابند.بعد از سوم اسفند بیجار می ماند و دیوارهای زخمی که فقط زحمت کارگران شهرداری را دو چندان می کند.

 

 

در حالی که مجریان انتخابات در بیجار از ایجاد مکان های مشخص در 20  نقطه شهر برای چسباندن اقلام تبلیغاتی خبر داده بود، برخی از نامزدها به چسباندن تبلیغات محیطی روی دیوارها، تیرهای برق، جدول کنار خیابان‌ها و ... اقدام کرده‌اند که به گفته مسوولان بی‌قانونی به شمار می‌رود.

 

در دومین روز از انتخابات سری به خیابان های سطح شهر زدیم و آنچه که دیدیم تبلیغات کاندیداها در مکان های بغیر از مکان های تعیین شده بود که با این اقدام زحمت کارگران شهرداری بیجار دو چندان می شود و موجب مخدوش شدن جهت بصری شهر نیز می گردد.

 

محمد پناهی در گفتگو با خبرنگار کردتودی اظهار داشت: نامزدها با الصاق این اقلام تبلیغاتی بر روی دیوارهای سفید در نظر گرفته شده باید ضمن رعایت قانون به حقوق شهروندی مردم نیز احترام بگذارند.

 

وی افزود: این اقدام تبلیغاتی نامزدها و طرفداران آنان از جهت دیگری نیز قابل توجه است زیرا با توجه به گران بودن کاغذ و کمبود آن در سطح کشور، تلاش برخی از نامزدها برای استفاده بیشتر از تبلیغات محیطی نوعی بی‌توجهی به وضعیت معیشتی مردم به شمار می‌رود.

 

یکی دیگر از شهروندان گفت: برخی از شهروندان با توجه به گران بودن مصالح با هزار مشقت اقدام به نمای ساختمان نموده اند ، اما متاسفانه در ایام تبلیغات  با بی مهری مدعیان قانون مواجه می شوند که با چسباندن عکس و پوستر موجب ضرر و زیان های زیادی برای آنها می شوند.

 

یکی دیگر از شهروندان بیان داشت: این کاندیداها مدعیان قانون هستند و باید قبل از انجام تبلیغات یک جلسه ریمی با هواداران خود برگزار می کردند و به آنها گوشزد میکردن در ایام تبلیغات از مخدوش کردن بیت المال جدا خوداردی کنند.

 

وی تاکید کرد : امکان حضور یافتن در میان مردم و استفاده از فرصت به دست آمده در فضای مجازی باتوجه به اقبال بیشتر مردم به این فضا وجود دارد و نامزدها می‌توانند راه را برای تبلیغات انتخاباتی با هزینه‌های کمتر مهیا کنند و از مخدوش کردن چهره سمعی بصری شهر خودداری نمایند.

 

این شهروند بیجاری ادامه داد : اما آنچه که از ارزش و اهمیت خاصی برخوردار است این که این کاندیداها باید بدانند مسئول اجرایی نیستند بلکه بعنوان یک قانون گذار وارد بهارستان می شوند و سعی کنند با رعایت خطوط قرمز از دادن وعده های واهی برای جمع کردن آرای مردم پرهیز نمایند.

 

لازم به ذکر است پیام های گوناگون رهبر معظم انقلاب در راستای انتخابات و اهمیت آن و حضور حداکثری و انتخاب اصلح حجت را بر مردم تمام کرده و به عنوان چراغ راهی برای انتخاب فردی کارآمد و شایسته است.

 

رهبر معظم انقلاب فرمودند:اگر انتخابات با حضور مردم، با اراده‌ى مردم، با آزادى كامل مردم و انتخاب آزادانه‌ آن‌ها انجام بگيرد، و حداكثر آگاهى از سوى مردم به كار برود، تا اين‌كه افراد صالح و شايسته و حقيقتا حائز شأن نمايندگى اين ملت عظيم، به مجلس فرستاده بشوند، نظام اسلامى مى‌تواند مطمئن باشد كه در جهت آرزوها و هدف‌هاى خود در حركت است.

 

انتهای پیام/m.r

شنبه 26 بهمن 1398 | 09:23

کد خبر : 35232

منتشر کننده : ط ج/bj

محسن پاسخ یکشنبه 27 بهمن 1398 | 17:19

0
0

باسلام وتشکر از نویسنده متن سالهاست که ما این عادت قلط را تکرار میکنیم واین عمل بی قانون هردوره تکرار میشود چرا یک باربرای همیشه یک قانون مشخص وضع نمیکنند که دیگر این عکس چسباندن های بی رویه حذف شود ویکبار نشده درست وحسابی با این کاندیداهای بی قانون برخورد شود که دیگر این اشتباه تکرار نشود .

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید