کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امامان جمعه کردستان عنوان کردند:

حضور حداکثری و با بصیرت در انتخابات وظیفه شرعی است/کاندیداها از ریخت و پاش در تبلیغات خودداری کنند

نماز جمعه کردستان، ماموستا، امام جمعه کردستان، اهل سنت، نماز، انتخابات

امام جمعه موقت سنندج گفت: حضور حداکثری و با بصیرت در انتخابات و انتخاب افراد اصلح مهم‌ترین رسالت امروز تک‌تک افراد جامعه است.

به گزارش کُردتودی، ماموستا سید حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهر سنندج، اظهار کرد: سلام و درود خداوند به قلب پیامبر و یاران پاک رسول مهربانی باد.

 

وی تصریح کرد: دشمنان انسان‌ها سه گروه هستند که بسیار خطرناکند هر کس می‌خواهد زندگی ابرومندانه‌ای داشته باشد و با عزت دنیای فانی را ترک و به دنیای باقی رهسپار شود، باید با این سه دشمن مقابله و مبارزه کند.

 

امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه شیطان نخستین دشمن بشریت است که خداوند در 11 آیه قرآن از آن نام برده است، گفت: خداوند در قرآن خطاب به پیامبر می‌فرمایید« بگو خداوندا از تو در مقابل شیطان پناه می‌برم مرا از وسوسه‌های شیاطین ایمن کن».

 

وی تصریح کرد: شیطان دشمن سر سخت انسان‌ها است که مقابله با آن بسیار مهم و کار سختی است.

 

وی با بیان اینکه شیطان به وسیله وسوسه فکر خراب به دل و درون انسان می‌اندازد و روح و درون انسان را به تارج می‌برد تا درون بشر را به چراگاه خود تبدیل می‌کند، گفت: انسان نباید در هیچ شرایطی از شیطان تبعیت کند چرا که این کار موجب نابودی فرد در دنیا و قیامت می‌شود.

 

امام جمعه موقت سنندج  اضافه کرد: شیطان در گام نخست گناهان کوچک را جلوی چشم انسان ناچیز و انقدر این گناهان کوچک تکرار می‌شود که مسیر حرکت انسان به انجام گناهان بزرگ را نیز هموار می‌سازد.

 

ماموستا حسینی افزود: انسان را به گناهان کوچک معتاد و به سمت گناهان بزرگ سوق می‌دهد و بعد انسان را رها می‌کند باید مواظب کید شیطان باشیم.

 

وی با بیان اینکه باید با عبادت در شب هنگام و خدمت به دیگران شیطان را از خود دور کنیم، گفت: دشمن دوم انسان نفس اماره به سوء است که انسان را به سمت تباهی سوق می‌دهد.

 

وی اذعان کرد: دشمن‌ترین دشمن انسان به فرموده پیامبر مکرم اسلام نفس اماره به سو است که اگر آن را نشکنیم انسان را می‌شکند و نابود می‌سازد.

 

امام جمعه موقت سنندج  تصریح کرد: خودخواهی، خواستن بهترین‌ها تنها برای خود، ظلم به دیگران برای دستیابی به منافع شخصی از نمونه‌های گرفتار شدن در دام نفس اماره است.

 

ماموستا حسینی تواضع را از مهم‌ترین ویژگی‌های انسان‌ها مومن دانست و گفت: باید با تواضع بت نفس اماره را در وجود خود بشکنیم تا گرفتار این دشمن سرسخت نشویم.

 

وی اذعان کرد: وابستگی به دنیا سومین دشمن انسان‌ها است، که اگر انسان گرفتار آن شود خلاص شدن از آن کار آسانی نیست و موجب تباهی آخرت بشر می‌شود.

 

وی با بیان اینکه دنیای که انسان را عاشق خود می‌کند و آخرت را نزد بشر به فراموشی می‌برد دنیای مضموم است، گفت: اگر همواره به یاد خدا باشیم و ذکر خدا را فراموش نکنیم گرفتار این شیطان‌ها نخواهیم شد.

 

امام جمعه موقت سنندج در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته عنوان کرد: این ایام را که ایام پیروزی انقلاب است به احاد مرد این روزهای پر خیر و برکت را تبریک می‌گوئیم.

 

وی با بیان اینکه مردم بصیر کشور با حضور حداکثری خود در راهپیمایی 22 بهمن دشمنان را ناامید کردند، گفت:‌ این حضور حداکثری و دشمن‌شکن موجب ثبیت امنیت شد و دفاع همه جانبه ملت از آب و خاک را به تصویر کشید.

 

وی اضافه کرد:  انشالله به امید خدا جمعه آینده به فرموده رهبر معظم انقلاب ملت ایران در آزمون دوم یعنی شرکت در انتخابات مجلس با شرکت حداکثری برگ زرین دیگری در افتخارات خود به ثبت خواهند رساند.

 

 امام جمعه سنندج گفت: حضور حداکثری و با بصیرت در انتخابات و انتخاب افراد اصلح مهم‌ترین رسالت امروز تک‌تک افراد جامعه است.

 

وی با تاکید براینکه کاندیدهای انتخابات از ریخت و پاش در فرایند تبلیغات انتخاباتی خودداری و همدیگر را تخریب نکند، اضافه کرد:‌ اربعین سردار دل‌ها را نیز به همه ملت ایران به ویژه به رهبری و سبزپوشان سپاه پاسداران تسلیت عرض می‌کنیم.

 

نماز جمعه قروه: انتخابات سند مردم سالاری دینی است / حضور مردم پشتوانه ای برای نمایندگان خواهد بود.

 

امام جمعه موقت قروه گفت: انتخابات سند مردم سالاری دینی است و نمونه آن در جهان وجود ندارد که مردم آزادانه بیایند و افراد مورد نظر خود را انتخاب کنند.

 

حجت الاسلام حسن رستمی امروز و در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با تقدیر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن اظهار داشت: همه دیدیم که مردم چگونه به صحنه آمدند و چه حماسه ای را خلق کردند.

 

وی افزود : عده ای خود را به خواب زده اند و نمی خواهند این شکوه و عظمت را ببینند حال آنکه مردم ما بصیر و فهیم هستند و به خوبی شرایط کشور را درک می کنند.

 

امام جمعه موقت قروه خاطر نشان کرد: دولتمردان ما باید قدر این مردم را بدانند و باید به فکر مردم باشند و رفاه و آسایش مردم را تامین کنند.

 

وی ادامه داد: تلاش برای این مردم و خدمت به این مردم وظیفه ای است که بر عهده مسئولان است و اگر خدمت برای رضای خدا باشد اثرگذار خواهد بود.

 

رستمی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مردم بعد از 41 سال با آرمان های خود فاصله ای نگرفته اند افزود: امروز انتظار می رود کسانی که مسئولیتی بر عهده می گیرند به دنبال خدمت به مردم باشند و این رضایت مردم را نیز جلب خواهد کرد.

 

وی در ادامه به میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها اشاره نمود و با تبریک فرارسیدن روز مادر افزود : خداوند با هدیه وجود مقدس فاطمه زهرا سلام الله علیها به پیامبر اسلام پاسخ به دشمنان اسلام داد که نسل بابرکت حضرت زهرا را به وجود آورد و سوره کوثر را بر وجود نازنین پیامبر اسلام نازل فرمود.

 

رستمی ادامه داد: سیره فردی و اجتماعی حضرت زهرا سلام الله علیها باید برای ما الگو باشد و باید بصیرت ایشان را برای خود مورد توجه قرار دهیم.

 

وی به انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره نمود و گفت :انتخابات سند مردم سالاری دینی است و نمونه آن در جهان وجود ندارد که مردم آزادانه بیایند و افراد مورد نظر خود را انتخاب کنند.

 

رستمی افزود: مردم باید هوشیارانه و با صلابت و با اقتدار و به مانند 22 بهمن بیایند و انتخابی اصلح داشته باشند.

 

امام جمعه موقت قروه ادامه داد: حضور مردم حماسه خواهد بود و پشتوانه ای است برای کسانی که به مجلس وارد می شوند.

 

وی به ضرورت انتخاب اصلح اشاره نمود و بیان داشت : رای ما وظیفه است و این تکلیف ما است که نماینده اصلح را انتخاب کنیم و نباید اجازه دهیم هیاهوی تبلیغات روی ما تاثیری بگذارد.

 

رستمی به لزوم اخلاص و صداقت در انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره نمود و بیان داشت: کاندیداهای انتخابات مجلس باید خود ارزیابی و رقیب ارزیابی داشته باشند و اگر متوجه شدند کسی از آنان اصلح تر است خود کنار بروند و راه را برای دیگران هموار کنند.

 

وی در پایان شفاف بودن با مردم و پرهیز از ارائه وعده های غیر واقعی را لازمه تبلیغات کاندیداها برشمرد و بر لزوم توجه مردم به اقدامات کاندیداها تاکید کرد.

 

نماز جمعه بیجار: کاندیداها از تخریب رقبا پرهیز کنند/ملاک اصلی انتخابات حضور حداکثری و انتخاب فرد اصلح است


امام جمعه بیجار با دعوت از مردم جهت حضور حداکثری در پای صندوق های رای گفت : کاندیداها در ایام تبلیغات از تخریب رقبا بپرهیزند. 


حجت الاسلام علی مرادی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بیجار ، تقوا را وسیله بسیار محکم و مطمئنی برای رسیدن به کمال و حفظ از آلودگی‌ها دانست و اظهار داشت : رعایت تقوی الهی موجب رستگاری انسان در دنیا و آخرت می شود. 

 

وی ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت زهرا(س) و روز زن و مادر افزود: سیره حضرت زهرا(س) در احیای اهل‌بیت(ع) اسوه و الگو برای همگان است و حضرت زهرا (س) بهترین الگو برای بانوان است.

 

خطیب جمعه بیجار با بیان اینکه وجود حضرت فاطمه زهرا (س)، وجود خدایی و الهی است، بیان داشت : عبودیت و دینداری و تربیت زندگی را باید از سیره و منش این بانوی الهی بیاموزیم و بدانیم که کوثریان در دنیا وعقبی، پیروز و رستگار هستند. 


حجت الاسلام مرادی با اشاره به طرح معامله قرن برای فلسطینی‌ها، گفت: این طرح مبهم و نامشخص از هم اکنون شکست خورده است.

 

وی تاکید کرد : آمریکا با همراهی تعدادی از کشورهای منطقه در تلاش است تا شاکله و یکپارچگی فلسطین را به عنوان یک کشور از هم جدا کند. همراهی دولت های عربستان و امارات را در موافقت با این طرح آمریکایی تاسف برانگیز است.

 

وی با اشاره به فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداها گفت : کاندیدایی که به صحنه می‌آید باید حقوق همه افراد را رعایت کند، تخریب را کنار بگذارد، اجازه دهند مردم خودشان انتخاب کنند و فقط از توان و ظرفیت خودش بگوید.

 

امام جمعه بیجار با توصیه به اینکه هواداران کاندیداها مراقبت کنند که دنیا و آخرت خود را برای فرد دیگری به خطر نیاندازند، طرف حق را بگیرند و از فردی حمایت کنند که قدرت‌طلبی نداشته باشد گفت: مجلس در تراز انقلاب اسلامی را باید در انتخابات آینده رقم بزنیم.

 

وی خاطر نشان کرد : کاندیداها از  هزینه‌های اضافی برای تبلیغات انتخابات خودداری کنند و به هواداران خود هم توصیه کنند که از تخریب دیگر رقبا پرهیز کنند.

 

امام جمعه بیجار بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای تاکید کرد و بیان داشت مردم با توجه به منویات مقام معظم رهبری در انتخاب فردی اصلح برای مجلس انقلابی تلاش کنند.

 

نماز جمعه دهگلان: ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه دهگلان در خطبه ها نماز در مسجد جامع دهگلان با اشاره به موضوع امانت وامانت داری واهمیت آن در اسلام بیان داشت: یکی از خصایص اخلاقی انسان که دارای ارزش و اهمیت فوق العاده ای است امانتداری است و امانتداری دارای صفتی انسانی و در میان تمام خردمندان مورد ارزش و امانتدار در اجتماع از احترام خاصی برخوردار است.

 

وی افزود: امانت داری نشانه درستی و کمال بوده که از این جهت بحث در مورد آن تنها از دیدگاه اسلام نیست بلکه موضوعی است که هم از جنبه اندیشه و معیارهای انسانی می توان درباره آن بحث کرد و هم از جانب و ناحیه اسلام که فوق‌العاده‌ به آن اهمیت داده است.


ماموستا محمدی بیان داشت: بیگمان خداوند به شما (مؤمنان) دستور می‌دهد که امانتها را اعم از آنچه خدا شما را در آن امین شمرده و چیزهای که مردم آنها را به دست شما سپرده و شما را در آنها امین دانسته‌اند به صاحبان امانت برسانید.

 

امام جمعه دهگلان گفت: یکی از بارزترین صفات مؤمنان حقیقی امانتداری و وفای به عهد است.


ماموستا محمدی در بخش دیگری از خطبه ها ضمن تشکر از حضور پر شور و انقلابی مردم در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن گفت: حضور آحاد مردم واقعا دل گرم کننده و امید بخش بود.


ماموستا محمدی در ادامه به موضوع انتخابات اشاره و بیان داشت: شرکت عموم و اکثریتی مردم در انتخابات لازم و بعنوان یک تکلیف شرعی و قانونی همه ما مسؤل مشارکت در امر حکومت و مدیریت صحیح کشورمان هستیم.

 

انتهای پیام/a.s

جمعه 25 بهمن 1398 | 13:21

کد خبر : 35221

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید