کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فرمانده سپاه کردستان در مراسم تودیع و معارفه مسئول بسیج اساتید دانشگاه های کردستان:

اساتید دانشگاه دانشجویانی انقلابی و متعهد تربیت کنند

بسیج اساتید، دانشگاه کردستان، سپاه بیت المقدس

فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان در مراسم تودیع و معارفه مسئول جدید بسیج اساتید دانشگاههای کردستان گفت: مقام معظم رهبری به علم و فناوری اهمیت ویژه ای می دهند و این نکته در اکثر سخنرانی های ایشان مشهود است و انتظار از اساتید و معلمان این است که دانشجویانی متخصص و متعهد تربیت کنند.

به گزارش کُردتودی،  مراسم تودیع و معارفه مسئول جدید بسیج اساتید دانشگاههای کردستان صبح امروز برگزار شد.


در این مراسم، حجت الاسلام محرم بیابانی اظهار داشت: دانشگاه ها مراکز علمی هر کشوری می باشند و به عنوان می توان از این مراکز به عنوان کارخانه های آدم سازی تعبیر کرد.


مسئول نهاد رهبری در دانشگاه کردستان گفت: همه ایده، نظریه و... در مراکزی همانند دانشگاه بروز و ظهور می کنند، لذا با داشتن ایمان و اراده می توان ایده های بزرگی در همین دانشگاه ها برای جامعه بشری تعریف و تبیین نمود.


حجت الاسلام بیابانی ادامه داد: دانشگاه ها در دنیای غرب به بسط و توسعه تفکرات و باورهای لیبرالیسم هستند و نباید نگاه ما به مانند دانشگاه های غربی باشد.


این استاد حوزوی تصریح کرد: دانشگاه ما باید نگاهی اسلامی و دینی داشته باشند و دانشجویانی بر محور اخلاق اسلامی، عدالت محور و معتقد تربیت کنند.


مسئول نهاد رهبری در دانشگاه کردستان تصریح کرد: اگر بتوانیم که دانشگاه هایمان را به معنای واقعی اسلامی کنیم، نتیجه آن تربیت نخبگان متعهد، انقلابی و متخصصی همانند شهید شهریاری، احمدی روشن و... خواهد شد.


حجت الاسلام بیابانی ادامه داد: بسیج اساتید بهترین ظرفیت برای پیاده کردن اسلام در دانشگاهها می باشد و همه مسئولین و روسای دانشگاهها باید به بسیج اساتید کمک کنند تا این امر تحقق پیدا کند.


در ادامه این مراسم، فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان نیز ضمن تبریک دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: دستاوردهای انقلاب اسلامی خون هزاران شهیدی است که ما به این نظام هدیه داده ایم و باید قدر این انقلاب و نظام را بدانیم.


سردار محمدصادق حسینی با اشاره به نقشه راهی که توسط رهبر معظم انقلاب در قالب بیانیه گام دوم انقلاب نگاشته شده است، عنوان کرد: ما باید برای شکوفایی نظام و انقلاب در این راه و مسیر که امام خامنه ای ترسیم کرده اند قدم برداریم.


این مقام نظامی بیان کرد: به هیچ وجه نمی توان بین دانشگاهی قبل از انقلاب و بعد از انقلاب مقایسه ای داشته باشیم.


وی تصریح نمود: جایگاه علمی فعلی ایران به هیچ وجه قابل قیاس با دوران قبل از انقلاب نیست و ما اکنون در بالاترین رتبه علمی در جهان یعنی رتبه بیستم قرار داریم.
فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان ادامه داد: همچنین در بخش فضایی به پیشرفته ترین مراکز مجهز به سیستم پرتاب های موشک و ماهواره مجهز شده ایم که این افتخاری بسیار بزرگ برای این انقلاب و نظام می باشد.


سردار حسینی تاکید کرد: همچنین در درجات علمی و فنی موسسه رویان، مراکز پزشکی پیشرفته، کشاورزی، ریل سازی و سد سازی و فرودگاهها و حمل و نقل رسیده ایم.


وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در دوران قبل از انقلاب دیکتاتوری بر کشور حاکم بود ولی اکنون مردم خود می توانند که مسئول تعیین کنند و خود نیز در هر جایگاهی که هستند می توانند مسئول و یا مفید و موثر باشند.


سردار حسینی با اشاره به اینکه یکی از نهادهایی که امروز موثر است دانشگاهها می باشد، گفت: مقام معظم رهبری به علم و فناوری اهمیت ویژه ای می دهند و این نکته در اکثر سخنرانی های ایشان مشهود است و یادآور این قضیه هستند و انتظار از اساتید و معلمان این است که دانشجویانی متخصص و متعهد و...تربیت کنند.


فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان اظهار داشت: دانشگاه باید دانشجوی انقلابی تربیت بکند و باید بین علم، انقلاب و صنعت در دانشگاه آشتی و همسویی باشد تا دانشجویی که فارغ التحصیل می شود انقلابی و متخصص و.‌‌.. باشد.


سردار حسینی بیان داشت: انقلاب اسلامی به ما هویت داد و از یوغ استعمارگران بیرون کشید و اکنون در جهان حرف های بسیاری برای گفتن داریم و در صنایع دفاعی هر آنچه لازم است را می توانیم تولید کنیم و حتی صادر هم می کنیم که این امتیاز و افتخار بزرگ برای ایران اسلامی است.


فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان در ادامه به شهادت سردار سلیمانی به دست تروریست های آمریکایی اشاره کرد و افزود: سردار سلیمانی؛ برجسته ترین فرمانده مبارزه جهادی توسط آمریکا ترور می شود و «معامله قرن» را برای همین مطرح می کنند که فکر می کنند فرمانده مقاومت دیگر بین ما نیست و این در حالی است که خود آنها در حال استیضاح هستند!

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان داشت: اکنون باید دانشگاههای ما یک صدا باشند، صدایی انقلابی و وطن پرستی و باید گفت که نباید نگاه ما به بیرون باشد. دانشگاهها باید در رویدادها پیشرو باشند همانگونه که در دوران جنگ و انقلاب و... در خط مقدم بودند.


در پایان این مراسم، سرهنگ شعبانی؛ رئیس بازرسی سپاه بیت المقدس حکم معارفه «مهدی حاتمی» مسئول جدید بسیج اساتید دانشگاههای کردستان را قرائت نمود و از خدمات دکتر «علی شکری» مسئول قبلی بسیج اساتید دانشگاههای این استان تقدیر شد.

 

انتهای پیام/a.s

دوشنبه 14 بهمن 1398 | 11:22

کد خبر : 35100

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید