کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کردتودی گزارش می دهد؛

وقتی سهمیه‌ بنزین، بانی دلالی برای تاکسی داران  می شود!

جایگاهای سوخت،نهاد حمایتی،سامانه

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سنندج گفت:صحت وسقم و تداوم  فروش سهمیه بنزین باید به ستاد پیمایش سوخت انتقال داده شود تا نسبت به کاهش یا حذف این قشر از تاکسی داران تمهیدات لازم اندیشیده شود.

به گزارش کُردتودی، اجرایی شدن ناگهانی  قیمت بنزین و سهمیه‌بندی آن و سه برابر شدن قیمت این فرآورده نفتی به صورت آزاد منجر شد تا برخی از تاکسی داران اقدام به فروش غیرقانونی سهمیه سوخت خودروی خود کنند و همین امر عاملی برای سواستفاده  تعدادی از رانندگان خودروهای شخصی شد تا از آب گل آلود ماهی گرفته و از کارت سوخت متعلق به تاکسیدارانی که سهمیه خود را می فروشند استفاده کنند.

 

این روزها و پس از سهمیه بندی بنزین کمبود تاکسی و دیگر وسایل حمل ونقل عمومی و مسایل مربوط به آن ها به بحث داغی تبدیل شده است. حرف و سخن هم این روزها در این باره بسیار است برخی معتقدند که یکی از دلایل کمبود تاکسی، کار نکردن تاکسی دارهاست و این که آن ها سهمیه روزانه شان را از سوخت بنزین که حدود ۲۵ تا ۳۰ لیتر است، می فروشند و به جای مسافرکشی با فروش سوخت امرار معاش می کنند.

 

علت را در بین تاکسی داران جویا شدیم آنان معتقدند که از فروش سهمیه سوخت خود سود بیشتری عایدشان می شود تا اینکه برای یافتن یک مسافر مسافت زیادی را طی کنند.

 

 این در صورتی است که رانندگانی که درخواست استفاده از بنزین 3 هزار تومانی را دارند با پیشنهاد کارت سوخت تاکسی داران مواجه می شوند که به جای کارت سوخت خود از کارت سوخت  آنان استفاده کنند و در نتیجه بنزین با قیمتی ارزانتر از 3 هزار تومان به خریدار  فروخته خواهد شد.

 

 

تاکسی های دوگانه سوز بیشترین فروشندگان برای فروش سهمیه هستند

 

یکی از کارگران جایگاه های سوخت سنندج می گوید:  تاکسی های دوگانه سوز بیشترین  فروشندگان برای فروش سهمیه هستند چرا که با توجه به عدم افزایش قیمت سوخت گاز، آنها از گاز استفاده کرده و بیشتر 200 لیتر سهمیه آنها باقی خواهد ماند که به خاطر جلوگیری از سوختن این سهمیه، آن را می‌فروشند.

 

همین  امر باعث شد تا گزارشات زیادی از فروش غیرقانونی این ماده سوختی توسط  دارندگان تاکسی ها به گوش برسد و مردم خواستار نظارت جدی مسوولان بر فعالیت تاکسی ها باشند.

 

 

کنترل فروش بنزین به سازمان ما مرتبط نیست

 

در ادامه این گزارش جمشید نژاد رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری سنندج به گفتگو با خبرنگار کردتودی اعلام کرد: کنترل فروش بنزین به سازمان ما مرتبط نیست و مهم برای ما فعالیت تاکسی ها در سطح شهر می باشد.

 

وی افزود: اگر تاکسی های دوگانه سوز بیشترین مصرفشان استفاده از گاز است و سهمیه نقش مازاد را برایشان دارد این مورد باید درستاد پایش سوخت کشوری پیگیری شود چرا که سهمیه تاکسی داران  ماه گذشته 250 لیتر بوده که این ماه نیز این سهمیه افزایش پیدا کرده است.

 

جمشید نژاد گفت: مسوولین شرکت نفت باید دراین مورد پیگیری های لازم را به انجام برسانند چرا که کنترل و نظارت و معرفی افراد متخلف برعهده این نهاد می باشد زیر تراکنش این سهمیه و رصد آن به صورت مدام دراین سازمان درحال پیگیری است .

 

وی عنوان نمود: صحت وسقم وتداوم این موضوع باید به ستاد پیمایش سوخت انتقال داده شود تا نسبت به کاهش یا حذف این قشر از تاکسی داران تمهیدات لازم اندیشیده شود.

 

برای پیگیری گزارش با شرکت نفت استان کردستان ارتباط گرفتیم. زندی مسوول روابط عمومی این سازمان از معرفی مسئول مربوطه جهت تهیه گزارش اجتناب کرد و خود به عنوان مسوول حاضر به پاسخگویی در این امر شد.

 

وی با انداختن توپ به زمین مسوولین تاکسی رانی اظهارکرد: عدم  پایش و پیگیری مسوولین تاکسی رانی و کار نکردن تاکسی ها در سطح شهر بانی این امر شده چرا که اگر تاکسی ها در سطح شهر فعالیت داشته باشند هرگز چنین معضلی ایجاد نخواهد شد.

 

زندی گفت: شرکت ملی پخش و گروهای بازدید در جایگاهها با رصد کردن دوربین ها در هر جایگاهی و یا برسی توسط سامانه هوشمند وبررسی کارت تراکنش اگر مورد متخلفی را مشاهد کنند برخورد خواهند کرد اما اگر سازمان تاکسی رانی با ورود و نظارت بر کار تاکسی داران به موقع عمل کند هرگز اینچنین تخلفاتی صورت نخواهد گرفت.

 

اما آنچه در این بین مشهود است وجود تخلفاتی است که در تمام جایگاه های سوخت صورت می پذیرد که هیچ مسوول و نهادی حاضر به پاسخگوی در این مورد نیست.

 

انتهای پیام/m.r

شنبه 12 بهمن 1398 | 07:11

کد خبر : 35054

منتشر کننده : گ.ظ

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید