کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کردتودی گزارش می دهد؛

قطعی مکرر آب شهر 4 هزار نفری بلبان آباد و کوچ اجباری برخی ساکنان!

بلبان آباد، کوچ اجباری، قطعی آب، دهگلان، آب شرب، اخبار دهگلان

بیش از صد خانوار شهر بلبان آباد با قطعی پی در پی آب شرب مواجه هستند و بی توجهی به حل این مشکل منجر به کوچ اجباری ساکنان آن به شهرهای اطراف خواهد شد.

به گزارش کُردتودی، شهر بلبان آباد مرکز بخش بلبان آباد با جمعیت 4 هزار نفر بنا به گفته ساکنان این شهر حدود 11 ماهه به صورت پی در پی آب شرب شهر قطع می شود و با توجه به پیگیریهای مکرر تاکنون هیچ اقدامی برای حل مشکل قطعی آب شرب این شهر صورت نگرفته است.

 

با توجه به اینکه حدود 10 سال از ارتقاء آن از روستا به شهر گذشته در تلاطم مشکلات غرق شده و همچنان چهره روستا را به  یدک می کشد.

 

 مشکلات شهر بلبان آباد تنها به قطعی آب شرب خلاصه نمی شود کمبود مکان ورزشی و خدمات بهداشتی و رفاهی دیگر مشکلات این شهر محروم است هرچند نیاز است که مشکلات شهر پیگیری و حل شود و مدیران ذیربط  نباید پیگیری حل مشکلات دلیل بر کم کاری خود تلقی نمایند.


نبود ادارات و بانکها در بخش 21 هزار نفری بزرگترین معضل است که نیاز است برای حل این مشکل تلاش شود و نمایندگی ادارات در مرکز بخش مستقر شوند.

 

  قطعی آب شرب شهر بلبان آباد دیگر معظلی بسیار بزرگ برای ساکنان این شهر شده تا جایی که این مشکل ساکنان شهر را وادار به کوچ اجباری به شهر دهگلان و شهرهای اطراف نموده است.

 

 

حسین محمدی یکی از ساکنان شهر بلبان آباد در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود 40 درصد شهر با قطعی مداوم آب شرب مواجه شده و طی پیگیریها تاکنون این مشکل حل نشده است.

 

وی در ادامه گفت: مشکل قطعی آب شرب تاکنون باعث مهاجرت چندین خانوار به شهر دهگلان شده است و اگر در اسرع وقت این مشکل حل نشود منجر به کوچ اجباری دیگر خانواده ها به شهر خواهد شد.

 

فخرالدین محمدی دیگر شهروند بلبان آبادی در ادامه ضمن نگرانی از این وضعیت گفت: حدود 45 خانوار مسیر بخشداری، مسیرهای خیابان اندیشه و کلانتری این شهر 11 ماه است با قطعی آب شرب دست به گریبان هستند و در حال حاضر آب شرب 45 خانوار اطراف بخشداری به کلی قطع شده است.

 

 محمدی در مورد مشکلات شهرش می گوید متاسفانه شهر بلبان آباد تنها از روستا به شهر تغییر نام یافته و هیچگونه مشخصه و امکانات شهری که معرف یک شهر باشد در بلبان آباد وجود ندارد.

 

رئیس شورای شهر بلبان آباد: قطعی آب شرب شهر بلبان آباد مشکل شبکه آبرسانی است

 

 هوشیار محمدی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به مشکل قطعی آب شرب، یکی از مشکلات را قدیمی بودن شبکه آبرسانی بیان کرد و گفت: برای حل این مشکل باید شبکه آبرسانی به کلی تعویض شود و تنها در این صورت است که این مشکل حل خواهد شد.

 

 

 وی با بیان اینکه منبع جدید ذخیره آب شرب با 70 درصد پیشرفت فیزیکی قرار است در 22 بهمن ماه سال جاری افتتاح شود در صورت راه اندازی این منبع اگر شبکه آبرسانی تعویض نشود مشکل قطعی آب برطرف نخواهد شد.

 

 محمدی در ادامه اظهار داشت: دلیل دوم قطعی آب شرب قسمتی از شهر بلبان آباد تامین آب از مجتمع گردمیران است که در هفته یک روز آب این مجتمع به شهر بلبان آباد اختصاص داده می شود و بقیه هفته آب مجتمع برای تامین روستاهای تحت پوشش است.

 

رئیس شورای شهر بلبان آباد گفت: با وجود پیگیریها از استان و شهرستان کارهای انجام شده اما هنوز به نتیجه نرسیده است و انتظار و خواسته مردم شهر بلبان آباد این است که در صورت افتتاح این منبع ذخیره باید به صورت کامل مورد بهره برداری قرار گیرد و نباید بعدا از افتتاحیه دوباره کمبود اعتبار بهانه شده و چندین سال دیگر به امان خدا رها شود.

 

عباس ارشدی بخشدار بلبان آباد هم در ادامه بیان داشت: با توجه به پیگیری به عمل آمده و قول مساعد مدیر آب و فاضلاب شهری دهگلان به منظور رفع مشکل کمبود آب شرب بخشی از شهر بلبان آباد فاز اول منبع ذخیره آب در 22  بهمن ماه سال جاری به بهره برداری خواهد رسید و تاکنون بیش از یک میلیارد تومان برای ساخت و لوله گذاری منبع جدید ذخیره آب هزینه شده است.

 

وی در ادامه گفت: اقدامات اولیه حفر یک حلقه چاه جدید جهت پیشگیری از کمبود احتمالی آب شرب در شهر بلبان آباد انجام شده است.

 

 

 

انتهای پیام/a.s

 

 

دوشنبه 7 بهمن 1398 | 00:25

کد خبر : 35033

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید