کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دو هزار روز با تدبیر و امید!

روحانی، تدبیر و امید، اقتصاد بدحال کردستان، نرخ تورم، افزایش بمب نقدینگی

چه روزهای سخت و تلخی به مردم ایران گذشت در این 2 هزار روزی که با تدبیر وامید سپری شد و چه تلخی هایی که کام 80 میلیون نفر ایرانی را بدتر کرد.

به گزارش کُردتودی،  و این روزها جای خالی سخنان شیرینی که بابت کسب رای گوش مردم را نوازش میکرد و امروز پتکی بر سر و صورتشان شده است چه دردناک حس می شود.


"اگر میخواهید ریال ایرانی را به جای خود برگردانید!"


"یک مدت کوتاه مدت 100 روزه وجود دارد، چنان رونق اقتصادی ایجاد کنم که مردم خودشان 45 هزار تومان را احتیاج نداشته باشند!"


"سرک کشیدن به زندگی خصوصی و اموال مردم را نمی پسندم!"


"خودم صبح امروز دیدم قیمت بنزین رفته بالا خخخخ!" .....و لبخند پیر تدبیر و امید.


و اینها بریده ای از سخنان بزرگ و پیر تدبیر و امید است! و چه روزهای که به مردم سخت و تلخ گذشت بابت بی تدبیری این پیر مدبر!


دو هزار روزی که با تدبیر و بی امید گذشت و وقایعی که بابت آن حال دل ناخوش ملت ایران را بدتر کرد.


اقتصادها و معیشت های که حال بدشان بالاتر رفت و نرخ آن پایین نیامد و اکنون باز هم باید بگوئیم تا 1400 با روحانی!


گریه ام می گیرد وقتی اولین بار گفتم من بلد نیستم و رئیسم من را برای کوچکترین اشتباه تایپی از گرفتن چندرغاز حقوق ماهیانه محروم کرد، یا وقتی بعد از شکستن سر کودکی که سهوا اتفاق افتاد ملامت شدم و من گفتم من بلد نیستم!


ولی امروز مردی که سکان هدایت کشتی یک ملت 80 میلیون نفری را در دست دارد به راحتی می گوید من بلد نیستم مشکلات اقتصادی را حل کنم.


کوتاه، اما تلخ و زننده، کوتاه اما دردآور و زجر ساز، کوتاه است "من بلد نیستم" اما تفسیرش می شود 2 هزار روز درد مردم، دو هزار روز زجر و گرسنگی قشرهای ضعیفی که ضعیف تر شدند.


تفسیرش می شود مردم به جای رد 45 هزار تومان یارانه، اکنون برای بسته حمایتی و معیشتی هم تقلا می کنند!


کوتاه است! پارادوکسی عجیب در سخنان آقای رئیس جمهور وجود دارد، حرفای آن روزهای روحانی شنیدنی بود اما حرفای امروزش هم شنیدنی تر!


"می دانستیم اقتصاد ما یک بخشش وصل به سیاست خارجی است!"

"یه عده می گویند با سیاست خارجی کار ندارم و کاملا درونگرا هستم و با فکر مشکلات اقتصاد را حل می کند "من بلد نیستم" البته اقتصاد دان هم نیستم!"

"اگر اقتصاد دانی بلداست، بیاید و به ما بگوئید!"

"همه از این وعده ها می دهند... بعد چی!"

"ولله اگر مشکلات این کشور که بسیار هم پیچیده است اگر راه حل نداشت من کاندید نمی شدم!"

"من میخواهم بگوئیم همه چیز با تدبیر و امید و با کلید تدبیر حل خواهد شد، بدانید هسته ای حل می شود، تحریم حل میشود و آنچنان رونق اقصادی ایجاد کنیم که اگر تمام روابط خارجی تخریب شده و به هم ریخته باشد مردم رونق را احساس کنند!"


"برای همه این قفل ها کلید وجود دارد!"

 

آه چه روزهای خوشی بود، چه سخنان شیرینی کاش به همان روزها برمی گشتیم تا شاید از فشار تحریم ها کاسته شود، شاید از فشار اقتصادی که به جامعه زور می گوید کم شود، یا حداقل دلخوشی های مردم به جای خود برگردند؛ دلخوشی دلار 3 هزاری، که قرار است به 1000 تومان برسد! یا خوشی قرار است یک کلید همه قفل ها را باز کند، یادم رفت یا دلخوشی مردمی که حاج قاسم صدایش می زدند مردم امنیت مرزهای بی کران خاورمیانه! حتی دیگر آن را هم نداریم.

 

کاش کسی بگوئید آقای روحانی تو به مرخصی استعلاجی برو و باقی زمان مانده تا 1400 را مردم خودشان یک کاری می کنند.

 

راستی آن کلید که در دست داشتید، کلید کجا بود؟ شاید گیر دارد بدهید مردم دست به دست کنند شاید فرجی شد و کسی غیر از شما توانست کلید را به قفل تمام مشکلات زده و آن را باز کند.

 

شاید هم کلید را اشتباهی آورده بودید ، چون دست و پای ملت را بد جور زنجیر و قفل زده است.

 

آدم رو یاد دوران های خیلی قبل می اندازد حرفای روحانی، زمانی که کشور در حداقلی ترین شرایط نگه داشته شده و منتظر یک انقلاب بود که بعدها در سال 57 استارت آن انقلاب را زد تا بتواند از صفر شروع کند، الان باید ببینیم قبل از امروز ما چی بودیم و الان کجاییم.

 

نیم نگاهی هم به کردستان بیندازید تغییرات تورم در بین استان‌های ایران نشان می‌دهد که بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کردستان با ۵۲.۲ درصد است.

 

این یعنی حال بد اقتصاد در کردستان وخیم است، آقای روحانی با تیم کارشناسان زبده و توانمندتان سعی کنید تا قبل از پایان با روحانی تا 1400 حداقلی ترین کاری که انجام می دهید این باشد که این وضعیت در استانی کمتر برخوردار مثل کردستان ثابت نگه داشته شود و بدتر نشود. به قول خودتان "شرایط هر روز سخت تر خواهد شد!"

 

"تحریم بین المللی به ما فشار آورده و در فروش محصولات خصوصا نفت به مشکل برخوردیم و اقتصاد مملکت هم با مشکل برمی خورد!"

 

انتهای پیام/sh.s

یکشنبه 6 بهمن 1398 | 06:34

کد خبر : 35019

منتشر کننده : ر .ع/ku

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید