کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت؛

حسین فیروزی رفت؛ خبر کوتاه بود و ناراحت کننده!

حسین فیروزی، معاون اقتصادی استاندار، کردستان، تودیع و معارفه، توسعه کردستان

چرا اینقدر بی خبر رفتی آقای فیروزی؟؟ چرا چراغ خاموش؟؟ کاش می ماندی و قطار توسعه کردستان را به مقصد می رساندی!

به گزارش کُردتودی، چند روز پیش خبری منتشر شد با این عنوان: حسین فیروزی رفت...

 وقتی این خبر را شنیدم شوکه شدم و در عین حال خیلی ناراحت !!!

چرا اینقدر بی خبر رفتی آقای فیروزی؟؟ چرا چراغ خاموش؟؟ کاش می ماندی و قطار توسعه کردستان را به مقصد می رساندی!

 

برای افرادی که خوب ایشان را نمی شناسند این توضیح را بدهم که فیروزی اصالتا سقزی بود، کارشناسی زیست شناسی داشت و تا قبل از اینکه وارد دنیای پر خیر و برکت سیاست( البته برای او) شود معلم زیست بود. اما رمز موفقیت و پیشرفت او چه بود که به این جایگاه و مقام رسید؟؟ وی در سال 92 به همراه دیگر فرصت طلبان به ستاد عارف رفت و با انصراف عارف از کاندیداتوری کوچ اجباری کرد به ستاد روحانی و این رفتن به ستاد روحانی شد رمز موفقیت و پلکان ترقی برای قهرمان قصه ما

 

بعد از انتخابات، حسن شد رئیس جمهور و حسین در سودای استانداری بود اما علیرغم تلاشهای فراوان و این در و آن در زدن نشد که نشد و در نهایت به معاون استانداری رضایت داد و قهرمان قصه ما که تا آن زمان حتی یک مقاله در مورد توسعه نخوانده بود به معاون توسعه و امور اقتصادی استانداری منصوب شد و سکاندار توسعه استان محروم و مظلوم کردستان شد.

 

کمی آنطرف تر هم دوست و یار دیرین او بهرام نصرالهی زاده با تحصیلات جغرافیای سیاسی و بدون اینکه حتی یک دوره یک ساعته بودجه ای را در سازمان برنامه دیده باشد به سمت ریاست سازمان برنامه و بودجه منصوب شد و شریان بودجه استان به او سپرده شد و بدین ترتیب این دو نفر با این مشخصات و تحصیلات مسئول بودجه، اقتصاد و توسعه استان شدند.

 

بهرحال ...

آقای فیروزی شش سال فرصت طلایی تکرار نشدنی در اختیار شما بود و می توانستید خیلی کارها در حوزه توسعه استان انجام دهید که انجام ندادید و فرصت سوزی کردید. در این شش سال استانهای دیگر پیشرفت کردند و توسعه پیدا کردند و کردستان فقط و فقط در جا زد و در خیلی موارد حتی عقب گرد هم داشت.

 

کاک حسین راضی به رفتن نبودیم و کاش می ماندی. بنده لحظه شماری می کردم برای دوازدهم مرداد 1400 و اتمام دولت و محاکمه شما!! محاکمه شما به علت هدر رفت سالهای طلایی کردستان، محاکمه به علت وقت کشی و دادن هزاران وعده و وعید بی پایه و اساس، محاکمه به علت سرگرم کردن مردم و محاکمه به علت سیاسی کاری و حزب بازی و جناح بازی به جای کار اجرایی و توسعه ای.

 

اما رفتی و فرار را بر قرار ترجیح دادی، وعده ما باشد برای دادگاه عدل الهی اما یک سری سوالات و ابهامات هست که امیدوارم جوابی برای آن داشته باشید.

 

اول اینکه شما که عنوان دکتر را یدک می کشید از کدام دانشگاه دکترا گرفته ای؟؟ اگر زحمت نیست موضوع پایان نامه و نام استاد راهنمای خود را همراه سال ورود به دانشگاه و سال فارغ التحصیلی را برای مردم توضیح دهید.

 

دوم اینکه در طول شش سال مدیریت خود چند صد بار به تهران سفر کردی؟؟ چند بار آن برای کار حزبی و سیاسی و شرکت در جلسات و همایش های شورای هماهنگی فرصت طلبان بود؟؟ چند بار آن برای انجام کارهای شخصی و خانوادگی بود؟؟ چند بار آن برای ادامه تحصیل بود؟؟ و چند بار آن برای پیگیری امورات مردم و استان بود؟؟

 

جناب فیروزی در طول شش سال مدیریت شما بر قطار توسعه کردستان دهها مقام کشوری به استان سفر کردند. دوبار سفر نوبخت، دوبار سفر نعمت زاده وزیر اسبق صمت، دوبار سفر وزیر کشور، یک بار سفر رئیس جمهور و دهها سفر دیگر. اکنون وقت آن است که قبل از رفتن گزارشی مستند ازاین سفرها و چگونگی مصوبات آن سفرها و اعتبارات تخصیص داده شده در آن سفرها به کردستان را به مردم ارائه دهید.

 

اگر به یاد داشته باشید پانزدهم بهمن ماه 94 نعمت زاده سفری به کردستان داشت و دهها پروژه را کلنگ زنی کرد و صدها میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های صنعتی تخصیص داد، چه بر سر آن مصوبات آمد و شما به عنوان مسئول توسعه کردستان چه اقداماتی برای جذب آن اعتبارات و عملیاتی شدن آن طرح ها انجام دادید؟؟

 

و اکنون نگاهی به جلسه تودیع شما ...

آقای فیروزی قطعا در جلسه تودیع خود یک سری آمارهای بی پایه و اساس، دهن پرکن و عجیب و غریب را ارائه خواهید داد که از سال 92 به بعد اتفاق افتاده است. مانند اینکه تا قبل از سال 92 مردم کردستان با گاری و اسب در خیابانها تردد می کردند و آب آشامیدنی لوله کشی نداشتند و گاز نداشتند و بچه ها برای تحصیل باید به استانهای همجوار می رفتند اما من آمدم و چنین و چنان کردم.

 

اما واقعیت چیست؟؟

واقعیت چیزی است که در جامعه نمود، ظهور و بروز پیدا کرده است. بیکاری نسبت به سال 92 دهها برابر، رکود نسبت به سال 92 دهها برابر، ورشکستگی کارگاه ها ده ها برابر، گسترش دست فروشی در سطح شهر نسبت به سال 92 دهها برابر، جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی صفر و زیر صفر و خیلی موارد دیگر.

حالا شما هر آمار خلاف واقعی دلتان خواست ارائه دهید.

 

قطعا در جلسه تودیع خود دو بهانه خواهی آورد و تمام ندانم کاری ها و تمام بی تدبیری ها و بی مسئولیتی های خود و مجموعه خود را و علت تمام کاستی ها و عقب ماندگی های استان را با این دو بهانه توجیه خواهی نمود.

 

یکم کمبود اعتبار و دوم عدم همکاری بانکها با مجموعه دولت. که در اینجا پیشاپیش جواب شما را خواهم داد. چرا در سایر استانهای برخوردار مانند اصفهان، تبریز، سمنان و قزوین کمبود اعتبار نیست و بانکها با مجموعه دولت همکاری می کنند؟؟ می دانید چرا؟؟ چون فیروزی اینکاره نبود، چون فیروزی اقتدار نداشت، چون فیروزی اشتباهی بود و چون فیروزی فقط به دلیل رئیس ستاد روحانی بودن در سال 92 این سمت به او داده شده بود نه بر اساس شایستگی و تجربه و تخصص و توانایی و کاش در جلسه تودیع خود به جای بهانه آوردن های عجیب و غریب و بجای آسمان را با ریسمان بافتن و حاشیه رفتن و خطا را گردن این و آن انداختن به این موارد اعتراف می کردی، اعتراف می کردی به عدم توانایی، اعتراف می کردی به ناواردی و اعتراف می کردی به اشتباهی بودن در آن سمت و مسئولیت.

 

و در نهایت درخواستی از شما، وقتی رفتی در را پشت سرت محکم ببند و دیگر هم برنگرد، چون قرار نیست شش سال استان را با تصمیم گیری های غلط خود و با ناشیانه گری نابود کردی اکنون هم در تهران بازهم در امورات استان و در عزل و نصب ها دخالت کنی و امر و نهی کنی، کردستان به اندازه کافی پدر خوانده دارد و به پدر خوانده جدید نیاز ندارد.

 

دلیر بهمنی کارشناس ارشد علوم سیاسی

 

انتهای پیام/a.s

 

شنبه 5 بهمن 1398 | 09:00

کد خبر : 35013

منتشر کننده : sh.s

کارمند پاسخ شنبه 5 بهمن 1398 | 09:36

3
7

سکاندار توسعه استان محروم و مظلوم کردستان همراه دوستانش به چندین سال به عقب بر گردان به خاطر سیاسی کاری وحزب بازی و همیشه حزبشان به دنبال احیاء کارد حزب ؟ دنبال جذب ؟پنهان کاری بگو نگو ؟ کی را انتخاب کنند و کی را بر دارند ؟ بود در ضمن دوستان استانداری همه می داند آقابی فیروزی حتی یک ربع و یا نیم ساعت اجازه ملاقات به همکاران خود کارکنان ستادی استانداری نمی داداد ؟ ولی همشیه در اتاق کاری و منزلش به روی دوستانش همیشه باز بود وتا پاسی از شب با هم بگو ونگو و ... تعریف می کردنند توی خانه شیک و ویلای استانداری، خودرو ویتارا، پژوه پارس ، ودیگر بماند بلیط هواپیما رفت وبر گشت به تهران در هفته و....؟ نامه 7 میلیون اضافه کارش در کارتابل استانداری ،؟ بی حرمتی به خانواده های ایثارگر (کارمند) وبماند هزار داستان دیگر؟ دوستان به خدا دولت روحانی توی استان های دیگر خیلی کارهای خوب چه در زمینه عمرانی، اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و اشتغال زایی وسایر زیر ساخت های و....انجام داده بی انصافی است بگوییم هیچ کاری انجام نداده ، شما خودتان می دانید استان ما فقط یک نفر حرفش روی کرسی انتصابات بود وآن هم به غیر فیروزی کسی دیگر نبودا،؟لبته ناگفته نماند در دوره آقای زاهدی استاندار قبلی چنین وضعیتی حاکم نبود تصمیم گیری انتصابات خود استاندار و معاون سیاسی بودند وسایر دستگاههای نظارتی ؟ ولی صد رحمت و شرف بر آقای زاهدی، و آشناگر .... چون آنها علم مدیریتی و سابقه کاری داشتند وخوب آقای فیروزی وسایر دوستان حزبیشان می شناختند ، پس باید بگوییم استان ما در طول این 6 سال فقط درگیری تغییر مدیران وانتصابا بوده ، و ناگفته نماند آقای فیروزی در جلسه یک هفته گذشته به عاملین بانک های استان مهلت یک هفته برای پرداخت طرح های اشتغال زایی داده بود؟ چون آقای فیروزی می دانستند از این استان خواهند رفت؟ در ضمن همه دوستان می دانند تصمیم گیری کل استان از نظر جابجایی مدیران، فرمانداران، بخشداران، وسایر.... فقط فقط فقط آقای فیروزی بود حرف اول و آخر می زد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

منتقم شهید سلیمانی پاسخ شنبه 5 بهمن 1398 | 11:53

1
7

چرا نباید این مسولین بتوانند همینجوری استان را ترک کنند و پرونده سیاه آنها بررسی نشود. چه شد آن قولها که می دادن. اگر روحانی ریس جمهور نشود ارزش یارانه 15 هزار تومان می‌شود گوشت 120 هزار تومن می‌شود در دولت شما که گوشت به 150 هزار هم رسید بخدا خیلی آدم های ...و فرصت طلبی هستین ان شاالله خدا در قیامت یقه شما را بگیرد آنجا دیگر نمی توانید فرار کنید. شما انسانهای ...خیلی رهبر عزیزمون را اذیت کردید خدا خیرتون نده ...ها حاج قاسم بخاطر ...کاریهای شما شهید شد. ولی ما منتقم خون شهیدمان هستیم مطمن باشید تا آخرین قطره خون‌مان پشتیبان ولایت هستیم و نمیگذاریم خون شهدا پایمال بشه

شهروند پاسخ شنبه 5 بهمن 1398 | 12:29

1
7

شاید ترسیده است که قطار معیوب توسعه کردستان دچار حادثه فجیعی شود و جانش را بگیرد. خودش می دانست که این قطار هرگز به مقصد نخواهد رسید و مسافرانش را روزی دق مرگ خواهد کرد. پس عطایش را به لقایش بخشید.

همشهری پاسخ شنبه 5 بهمن 1398 | 13:24

1
7

نه دوست عزیز نترسیده اتفاقا جای خوبی گرفته ؟ این پست که ایشان گرفته مخصوص استان کردستان است قبلا دوستانی از اینجا رفته اند چندصباحی درآنجا خدمت مثل آقای فخری ، ازهاری ، در ضمن دولت حدود یکسال ونیم مانده ، فعلا آقای فیروزی میرود چند صباحی آنجا را مدیریت می کند و به دنبال آن آقای نصراللهی زاده، دره وزمی، روحانی، مسلم کاظمی ، دادور ، و....... مدیریت آنجا بر عهده خواهند گرفت؟

مريوان پاسخ شنبه 5 بهمن 1398 | 13:29

2
6

يعني يار و همراه ديرين ايشان(ب.ن) هم فرار را بر قرار ترجيح ميدهد؟؟؟؟؟

خادم قران کریم پاسخ شنبه 5 بهمن 1398 | 14:02

1
4

سلام علیکم و عرض ادب
رفتن تودیع و معارفه می خواهد مراسم می خواهد دعوت خبرنگاران می خواهد اینجانب اقای فیروزی را تاکنون ندیده ام و تلفنی هم با ایشان صحبتی نکرده ام ولی این دیگر چه نوع رفتنی است خبرگزاریهای دیگر هم چیزی ننوشته اند . حالا اقای دلیر بهمنی از کجا متوجه شده را نیز نمی دانم . بالاخره هر مسئولیتی رفتن دارد ولی چرا اگر درست باشد اینطوری؟ خب حالا بفرمایید کجا رفته چه پست و مقامی گرفته؟ ترقی کرده و یا تنزل کرده؟ چه کسی بجایش امده؟

سقز پاسخ شنبه 5 بهمن 1398 | 15:05

1
9

برام عجیبه که از فیروزی کوچک انتظار بزرگی داشتید و دارید!!!!!! فیروزی از روزگار معلمی روستا و با تخریب مدیران کرد موفق به معاونت استانداری رسیده بود و هر که از نزدیک میشناخت میدانست که بغیر از سوء استفاده و زرنگ بازی و تخریب هیچ هنری نداشت و همین هنرش او را در بین مردم ساده دل کردستان حفظ کرد و همین هنرش هم او را به تهران رساند. اما آنچه واضح است اینست که فیروزی به هر جا برسد همچنان کوچک میماند!

بی عرضه پاسخ شنبه 5 بهمن 1398 | 15:19

2
5

معاونت پشتبانی سازمان فنی و حرفه ای از سال ۹۶ در تصدی آقای نادر فخری که زمانی رئیس هسته گزینش استانداری بود بود. سپس آقای ارسالن ازهاری به جایگاه خالی شده آقای فخری منصوب شدند. و در ادامه آقای فیروزی جایگاه آقای ازهاری را به نفع خود تصاحب کردند.

بی پناه پاسخ شنبه 5 بهمن 1398 | 21:54

2
4

راست می گویند کاتوفیق ...ملقب به ...توفیق بجای آقای فیروزی میرود انشاء الله مبارکش بادچون مدرک تحصیلی ...توفیق پنجم ابتدایی است ممکن است درظرف این چندروز دکترای خمیرپزی راگرفته باشد چون رشته اش بعنوان مسئولیت آقای فیروزی ارتباط دارد

ناشناس پاسخ شنبه 5 بهمن 1398 | 22:00

2
5

یک سری جان نثار در ادارات بویژه در استانداری دارند که یک شبه به پست و مقام رسیده اند و هیچگاه شایستگی لازم را نداشته و ندارند. آیا برای آنان فکری کرده است یا بی پناه و بی سرپرست خواهند ماند.

کارمند پاسخ یکشنبه 6 بهمن 1398 | 08:03

1
5

بله افراد جان نثار مطمئن باش در جاهای دیگر تونل می زنند و به هر قیمتی شده مقم و پست خودشان حفظ می کنند ؟ نمونه در بازار امروزی خیلی زیاد اگر بخواهید اسم ببرید

شهروند پاسخ یکشنبه 6 بهمن 1398 | 08:11

2
5

راستی آقای فیروزی آن بخشدار دیپلم ردی که با لابگری آقای علوی نماینده فعلی مجلس و آقای زارعی فرماندار سنندج منصوب کردی ، خبر دارید ازش آیا دیپلمش گرفت ؟ توی یکی از مدرسه های ناحیه آموزش وپروش در حال امتحان و گرفتم مدرکش می باشد.

همکارنظام مهندسی استان پاسخ یکشنبه 6 بهمن 1398 | 08:59

1
4

دردوران تصدی فرمانداری سقز درجلسات ماده پنج سقزخیلی پیگیر احداث پمپ بنزین ورودی از طرف سنندج برای خود بودند بلاخره موفق هم شدند.ودرزمانی هم معاون استانداری بود تنها توانی که داشت قولهای بی عمل بود.حتی قراربودمعاون فنی دفتر فنی استانداری رابا 33 سال خدمت بازنشسته کند ولی هرباربه وقت دیگری موکول میکرد.معاون فنی که آقای وثوقی باشنددر دفتر فنی باتوجه به رشته تحصیلی کلیه کارهایی که مربوط به گاز رسانی منازل وآپارتمانها است نقشه آن راباید خود تهیه کند.واز طرفی عاملی برای تفرقه در بین همکاران است.باز هم قراراست پایان امسال یعنی 98 بازنشته شوند.کاش برای صحت وسقم مطالب گفته شده گزارشی تهیه فرمایید

در جواب همکار نطام مهندسی پاسخ یکشنبه 6 بهمن 1398 | 15:14

3
3

دوست عزیزمان گوشه ای از تبانی فیروزی با اقای وثوقی که اصالتا سقزی و سینه چاک فیروزی بودند را بیان کردند . فیروزی همه روشهای هوشمندانه را برای سوء استفاده از قدرت میشناخت و بخوبی اجرا میکرد. افراد تاثیرگداری مثل وثوقی را در دفتر فنی استانداری صرفا با حرف و حمایت از ابقا در پست معاونتش اجیر کرده بود و چه بسیار خدمات متنوعی که از این جناب وثوقی برای مجوزهای خودش و خانواده فیروزی و سایر افراد مفید برای فیروزی به راحتی ارائه میداد ... منظور از افراد مفید کسانی همچون نمایندگان مجلس بودند که همه آنها رابطه تنگاتنگ و مفیدی با فیروزی داشتند ... انها از ابقای فیروزی حمایت میکردند و فیروزی هم کار انها را در استان راه میانداخت

ضایع شده حق در استخدامی پاسخ دوشنبه 7 بهمن 1398 | 07:56

3
10

سلام\\r\\nآیا پارتی بازی های این فیروزی را در استخدام‌ های دستگاه های اجرایی در سال ۹۳ فراموش کرده اید؟ که چه حق هایی را ناحق کردن. با آن خانم شا و چا در منابع انسانی استانداری در سال ۹۳ به حقیقت ظلم ها و پارتی بازی هایی کردند و چه خانواده هایی را به طلاق و نابودی کشاندن.در این دنیا جواب گو نبودن .آیا میتوانند در آن دنیا هم پاسخ ظلم هایشان را ندهند؟ قطعا خدایی هست

کارمند چهارشنبه 12 شهریور 1399 | 18:30

سلام.‌بر چه اساسی تهمت میزنید

بهادر پاسخ سه شنبه 8 بهمن 1398 | 17:10

1
4

ایکاش اسمشحسین نبود .حسین یعنی آزاده .یعنی ایثار گر .یعنی جانباز یعنی شهید یعنی ترجیح دیگران بر خود.یعنی راستگو .یعنی رانت نخوار .یعنی همه بارهای مثبت .پیامهای عالی کارهای درست .حسین یعنی فدایی مردم .حسین نمیداند کینه چیست .او دروغ بلد نیست .روزی که زاهدی او را معرفی کرد یک حرفی زد .که من همانروز گفتم کار تمام است .او با کمال وقاحت گفت مدیران کل شایسته نگران نباشند هر که شایسته بلشد میماند .نیاز به تلفن و سفارش نیست .خدا شاهد است در همان جلسه به یکی از مدیران گفتم فاتحه استان خوانده شد .یکی نپرسید معاون اقتصادی چه ربطی به تغییر مدیران دارد .؟او گفت و شروع کرد و ..... و اما امروز خدا لعنت کند باعث و بانی این انتصاب را چه آنزمان چه الان

مظفر پاسخ سه شنبه 8 بهمن 1398 | 22:35

4
0

هرچه بود و هرکه بود دست و بالش همین اندازه باز بود شاید نیتش خیر بود اما آقا بالا سر زیاد داشت ...!.
الاعمال بالنیت ...!.

پیشنهاد به نخبگان پاسخ چهارشنبه 9 بهمن 1398 | 17:20

1
2

مهمترین رویکرد خطرناکی که فیروزی از بدو ورود به ساختمان استانداری در پیش گرفت تخریب و حذف نخبگان و مدیران موفق از گردونه مدیریتی استان بود و این کار را با انگیزه های جناحی انجام نداد بلکه میخواست در استان کردستان قامت مدیران استان را آنچنان پایین بیاورد که بتواند در میان آنان بلندبالا بنظر بیاید. هدفش این بود که هر وقت در کشور سهمیه ای به کردها و سنی ها تعلق گرفت خودش بیشتر از بقیه شایستگی دریافتش را داشته باشد ...
علیرغم همه این تخریبهای چند ساله بالاترین پستی که توانست در تهران بگیرد همان پستی بود که آقای فخری مسئول گزینش استانداری توانسته بود بگیرد و بر صندلی ای نشست که پیشتراز او یک کرد سنی دیگر به نام ارسلان ازهاری هم بر آن نشسته بود .

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید