کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر جها کشاورزی دهگلان خبر داد؛

توزیع بیش از 10 هزار تن کود شیمیایی بین کشاورزان دهگلان/ 82 هزار هکتار گندم دیم و آبی کشت شده است

کود شیمیایی، دهگلان، توزیع کود، کشاورزی دهگلان، انواع کود

مدیر جهاد کشاورزی دهگلان از توزیع بیش از 10 هزار تن انواع کود شیمیایی در بین کشاورزان این شهرستان خبر داد.

سید حامد احمدی مدیر جهاد کشاورزی دهگلان در گفتگو با کُردتودی، با اشاره به کشت 82 هزار هکتاری گندم از توزیع 10 هزار و 500 تن انواع کود شیمیایی برای مصرف در مزارع دیم و آبی این شهرستان خبر داد.


 وی افزود: تغذیه گیاهی یکی از فاکتورهای موثر افزایش عملکرد محصولات کشاورزی می باشد و نادیده گرفتن رعایت نکات فنی در این حوزه می تواند عملکرد محصولات زراعی و باغی را تحت شعاع قرار دهد لذا یکی از سیاستهای راهبردی جهاد کشاورزی تغذیه مناسب گیاهی برای نیاز گیاه می باشد.

 

 

احمدی بیان داشت: با توجه به اینکه شهرستان دهگلان یکی از قطبهای تولید محصولات کشاورزی می باشد لذا توجه به تغذیه گیاه همواره مورد نظر کارشناسان بخش کشاورزی و کشاورزان شهرستان بوده است.

 

 وی اظهار داشت: در این راستا 15 درصد کود استان کردستان به عنوان سهمیه سالیانه برای کشاورزان دهگلان در نظر گرفته می شود.

 

  مدیر جهاد کشاورزی دهگلان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 10 هزار و 500 تن انواع کود شیمیایی فسفاته، ازته و پتاس با نظارت کارشناسان مستقر در مراکز جهاد کشاورزی در میان کشاورزان منطقه توزیع شده است.

 

 وی با بیان اینکه یکی از راههای افزایش عملکرد محصولات زراعی علی الخصوص گندم تغذیه گیاهی بهار می باشد گفت: تاکنون هزار و 750 تن کود سرک بهاره (60 درصد) میزان سهمیه تخصیصی از اوایل دی ماه سال جاری در میان کشاورزان شهرستان برای فصل بهار توزیع شده است.

 

 

 احمدی گفت: تلاش ما در مجموعه جهاد کشاورزی شهرستان این است که با پیگیری مداوم بتوانیم به موقع این نهاده را تامین و در اختیار کشاورزان شهرستان قرار دهیم.

 

 وی بیان داشت: بعد از اتمام توزیع کود زراعت دیم در اولین فرصت توزیع کود زراعت آبی شروع خواهد شد و در اختیار کشاورزان آبی کار قرار خواهد گرفت.

 

 مدیر جهاد کشاورزی دهگلان با تاکید بر توجه بیشتر از کشاروزان شهرستان خواست در زمان کود پاشی توصیه های کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی جدی گرفته شود.

 

 

انتهای پیام/a.s

سه شنبه 1 بهمن 1398 | 06:55

کد خبر : 34995

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید