کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گپ و گفتی خودمانی با جناب زارعی فرماندار سنندج و طرح سوالاتی از ایشان!

آقای زارعی تا کی می خواهید سرتان را زیر برف کنید؟!

فرماندار سنندج، جوانان سنندج، انتخابات، دولت، باند، سوال

جناب فرماندار محترم، گفته ای شأن دولت رعایت اصل بی طرفی در انتخابات است، کاک ابراهیم حاضری دست روی قرآن بگذاری و قسم بخوری و این جمله را دوباره تکرار کنی!؟

به گزارش کُردتودی، مدتی پیش جناب فرماندار در شورای اداری سنندج و با حضور مدیران ادارات سخنان جالبی را بیان کرده بود که بعد از خواندن آن و همچنین با دیدن آگهی فروش کلیه یک شهروند سنندجی در ابتدای خیابان ژاندارمری یعنی محل کار فرماندار، تصمیم گرفتم گپ و گفتی خودمانی با جناب زارعی داشته باشم .

 

نظر به اینکه آخرهای دولت است و پرونده سیاسی آقایان درحال بسته شدن است، در نتیجه کاربدستان و میزنشینان دولتی به علت از دست دادن قدرت، خیلی عصبی و دل نازک شده اند و خیلی زود دلگیر می شوند بنابراین امیدوارم جناب فرماندار از بنده دلگیر نشوند .

 

آقای زارعی اگر موافق باشید اشاراتی به فرمایشات گهربار شما در آن جلسه داشته باشم؛ " دولت می کوشد بستر مشارکت مردم در انتخابات مجلس را چنان فراهم کند که میزان مشارکت این دوره از دوره های پیشین بیشتر شود"...

 

جناب زارعی ببخشید می شود بفرمایید کوشش شما چه بوده است؟؟ چه کاری برای بهبود اوضاع و احوال مردم در هفت سال گذشته انجام داده اید؟؟ آیا بغیر از اشاعه فقر و بدبختی و تبعیض و ناعدالتی و گسترش حاشیه نشینی و گسترش دست فروشی دستاورد دیگری داشته اید؟؟ آقای زارعی تا کی می خواهید سرتان را زیر برف کنید و خودتان را به بی خبری بزنید؟؟

 

آیا بهتر نیست بجای معرکه گیری و جمع کردن مدیران ادارات نگاهی به هفت سال گذشته بیندازید و یک ارزیابی از عملکرد خود داشته باشید؟؟ آقای زارعی چرا باید فردی به آن سطح از فقر و فلاکت برسد که در شهر آگهی پخش کند و کلیه خود را بفروشد؟؟ آیا عملکرد دولت و گماشته های آن باعث نشده مردم به این شرایط گرفتار شوند؟؟

 

اکنون هم و با این اوضاع و احوال در نهایت ... در شورای اداری می گویی باید میزان مشارکت از دوره های قبل بیشتر باشد، با کدام عملکرد و با کدام گذشته؟؟

 

جناب فرماندار در چه موردی موفق بوده اید، بغیر از اینکه عده ای برستادی و ناکارآمد در این هفت سال به ناحق ترقی کردند و به نان و نوا رسیدند و استان را به این شرایط بحرانی سوق دادند .

 

نمود عملکرد شما آقایان و بخصوص باند دفن ورشکستگی کامل سازمان همیاری است که با فرستادن «کا رمضان» به آنجا در عرض دو سال سازمان همیاری به یک سازمان ورشکسته کامل تبدیل شد. چرا در زمان این انتصاب نابجا اعتراض نکردی ؟ چه کسی باید تاوان این ندانم کاری ها و این تصمیم گیری های غلط را بدهد؟؟

 

وقتی فردی با تحصیلات خواندن و نوشتن مشاور ارشد شما و استاندار می شود و برای کل استان تصمیم گیری می کند آیا انتظار دارید شرایط از این بهتر باشد؟؟

 

آقای زارعی وقت آن رسیده است که از خواب گران برخیزید و از اتاق خود بیرون بیایید و سری به داخل شهر و بازار بزنید تا بفهمید مردم در چه شرایط سخت و بحرانی زندگی می کنند. آقای فرماندار نه گوشت شما از گوشت مردم سنگین تر است و نه خون شما از خون مردم رنگین تر پس گاهی اوقات به داخل بازار برو تا بفهمی خیلی از مردم با حسرت به اجناس و کالاها نگاه می کنند و تا بفهمی هستند افرادی در ماه که حتی توان خرید یک نصف مرغ را ندارند تا بفهمی که زباله گردی برای خیلی ها شغل شده است و از این راه گذران زندگی می کنند. این است دستاورد هفت ساله دولت منحوس روحانی.

 

جناب زارعی شما که در جای گرم و نرم نشسته ای و سخنان پر رنگ و لعاب بر زبان می آوری می شود بفرمایید چقدر حقوق میگیری و با این حقوق چند ده میلیونی چه دستاورد و عملکردی دارید و یا به عبارت دیگر چه گره ای از مشکلات مردم باز کرده ای؟؟

 

آقای زارعی چرا باید فرزند شما با ماشین دولتی و سه نفر محافظ به مدرسه برود و هم سن و سالهای او در کوهها کولبری کنند و در میان برف یخ بزنند و جان دهند. شما که شیعه علی هستید می شود بفرمایید در کجای نهج البلاغه  اینگونه ناعدالتی ها توصیه شده است؟؟ آیا علی هم اینگونه زندگی و حکومت می کرد؟؟

 

آقای زارعی در بخش دیگری از سخنانت در شورای اداری از مدیران خواسته ای در انجام امور و ارائه خدمات و جلب رضایت مردم کوشش کنند ... آیا باید فقط در هنگام انتخابات اینگونه توصیه ها به مدیران ادارات شود؟؟ کاش همیشه انتخابات بود.

 

و در نهایت گفته ای شأن دولت رعایت اصل بی طرفی در انتخابات است !!

کاک ابراهیم حاضری دست روی قرآن بگذاری و قسم بخوری و این جمله را دوباره تکرار کنی؟؟

 

آقای زارعی زیاد وقت شما را نمی گیرم چون می دانم مشغول دکتری انتخابات هستید, کوتاه سخن اینکه در آمار طلاق اول هستیم، در فساد اداری اول، در بیکاری اول، و در عین حال و با وجود شما و دیگر همکاران کارکشته!! شما اقتصاد استان نابود شد، کشاورزی نابود شد، صنعت نابود شد، دامداری نابود شد به طوری که استانی که استعداد این را داشت که صادر کننده دام به سایر استانها و حتی خارج از کشور باشد به وارد کنند دام تبدیل شده است. از سایه سر دولت بی تدبیری و ناامیدی اخلاق نابود شد، فرهنگ نابود شد و اکنون با این آشفته بازاری که برای مردم ساخته اید به دنبال دکتری انتخابات هستید تا شما و دارودسته شما و تا باند دفن نفع آنرا ببرند.

 

مورد بعدی، تیره و تاریک ترین انتخاباتی که در چهل سال گذشته برگزار شد انتخابات دور پنجم شوراها بود که با مدیریت شما شکل گرفت. آقای زارعی اگر خاطر مبارک باشد، هشت نفر از اعضای شورای دور چهارم در مرحله اول رد صلاحیت شدند و بعد از مدتی این هشت نفر تایید شدند و با برگشت این هشت نفر به عرصه انتخابات کل فضای انتخابات بهم ریخت.

 

سوال من از شما به عنوان مسئول برگزاری آن انتخابات این است اگر آن هشت نفر سالم بودند چرا رد صلاحیت شدند و اگر ناسالم بودند چرا تایید شدند و چرا شما در این مورد سکوت کردی و اعتراض نکردی ؟؟

 

و در نهایت دو سوال کوتاه :

اول اینکه در سال 92 چقدر حقوق می گرفتی و الان چقدر؟؟

دوم اینکه در سال 92 منزلت کجا بود و الان کجاست؟؟

سوال ها شفاف هستند و خواهشا جواب شفاف دهید و حاشیه و جاده خاکی نروید.

و نکته پایانی و درخواستی از شما، جناب فرماندار همانطوری که در زمان بازداشت شاطر توفیق مثل کوه پشت او ایستادی و برای آزادی او خود را به آب و آتش زدی و به شهردار اجازه ندادی کسی را جای او بگذارد کاش همانگونه هم پشت مردم و جوانان محروم و مظلوم سنندج می ایستادی و از آنها دفاع و برای حق و حقوق آنها خود را به آب و آتش می زدی.

 

دلیر بهمنی کارشناس ارشد علوم سیاسی

 

انتهای پیام/a.s

یکشنبه 29 دی 1398 | 07:54

کد خبر : 34971

منتشر کننده : sh.s

برنج فروشی که مدیر عامل شد!! پاسخ یکشنبه 29 دی 1398 | 09:08

0
2

جناب بهمنی دست مریزاد!!
واقعا این فرماندار سنندج را به گند کشیده است.
شورای شهر سنندج که جرات اخم به شهردار مورد وثوق ایشان را ندارند، این از وضعیت شهر ؛ این از وضعیت حقوق کارکنان شهرداری!!
آقای فرماندار واقعا با چه رویی صحبت می کنید!!
مردم بخاطر تکلیف پای صندوقهای رای میایند نه بخاطر اراجیف شما!!
والله باالله مردم شما را قبول ندارند؛ با چه زبانی بگوئیم
وقتی شاطر ت... اینقدر به شما عرق دارد وقتی به وینسار شما می رسد ناخودآگاه فریاد می کشد درود بر فرماندار درود بر وینسار!!
شاطر توفیقت یعنی مشاور اعظمت هم بازداشت شد اما همچنان با حمایتهای شما هنوز هم مدیرعامل هستند!!!
پس لطفا به رتق و فتق امورات شخصی خویش بپرداز؛ چون زیاد به پایان دوره صدرات شما باقی نمانده است.
آقای زارعی ؛ لطفا زیاد از انتخابات نگو؛ چون انتخاب شهردار شال بنفشی شما را با مهندسی شما و رئیس فعلی شورا که اینقدر شورا برایش لذت بخش است که دل از آن نمی کند را دیدیم، پس یواشتر چون جاده پبچ دارد!!

عابد پاسخ یکشنبه 29 دی 1398 | 10:02

2
1

کاری به حرفات ندارم اما یه سوال خیلی برام عجیبه که یه لیسانس علوم سیاسی مراحل بررسی صلاحیت ها رو بلد نیست اون تعدادی رد صلاحیت های شوراها که فرمودید در مرحله اول توسط هیات اجرایی که در آن فرماندار به همراه 8 نفر دیگر از معتمدین شهرسنندج که توسط شورای نگهبان (هیات نظارت) تائید شدند؛ رد شده بودند و در مرحله بعد بررسی صلاحیت ها در هیات نظارت استان اون افراد دوباره رد صلاحیت شدند و در نهایت در شورای نگهبان تائید شدند در این مراحل دوم و سوم فرماندار هیچ نقشی نداره و اینکه چطور در مراحل بعدی در شورای نگهبان تائید شدند باید از خودشون بپرسی.می دونم کردتودی مثل سابق آرا و نظرات مختلف رو بدون کم و کاست منتشر می کنه

شهروند سنندجی پاسخ یکشنبه 29 دی 1398 | 11:43

0
1

آقای عابد ، ماشالا هزار ماشالا خیلی وارد به مسائل و امور هستی . در انتخابات شوراها و بررسی صلاحیت داوطلبان طبق قانون شورای نگهبان هیچ دخالتی ندارد . این هشت نفر بعد از رد صلاحیت با لابی گری و ... دوباره تایید شدند و علیرغم اینکه فرماندار می دانست پرونده دارند و هزار و یک مشکل اما سکوت کرد و هیچ اعتراضی نکرد ، چرا سکوت کرد ؟؟؟!!!

خادم قران کریم یکشنبه 29 دی 1398 | 12:58

ماشاء الله درست است که 2 بار اشتباه نوشتید یاد بگیرید بعد اظهار نظر فرمایید . کلمات دینی یک اعراب اشتباه می تواند گناه بزرگی باشد تا چه رسد به اشتباه حروف و کلمه ای /

مریوانی پاسخ یکشنبه 29 دی 1398 | 12:03

1
0

اولا برای جناب دلیر خان بهمنی متاسفم که یا باساختار قدرت در این مملکت آشنا نیست یا اینکه از طرف جناح خاصی مامور هتاکی و افاضات کوچه بازاریست .کادلیر اگه خوانندگان کرد تودی جواب افاضات جنابعالی را نمیدهند از نجابتشان است .یا اینکه شمارا دراین حدود نمی بینند .بنده هم بعنوان یک شهروند ساده از شما میخواهم که سیاست نه فقحاشی است ونه اهانت. این افاضات جنابعالی به درد ستاد کاندیدای مد نظرتان می خورد.

شاطر توفیق پاسخ یکشنبه 29 دی 1398 | 12:39

0
1

آقای مریوانی چرا ناراحت هستید که از فرماندار هم حزبیتان انتقاد میشود؟
این زبان حال مردم بود!!
وقتی شاطر خبازی مشاور اعظم فرماندار می شود باید شهردارش هم .... باشد!!
شما که با ساختار قدرت آشنایی دارید با همکیشانتان چه گلی بر سر این مردم زده اید؟
لطفا از ساختار قدرتتان دفاع نکنید که چندشمان می گیرد!!
این از وضعیت شهر است؛ اگر بهمنی اعتراض می کند ، چرا دردتان می گیرد؟
دلیر بهمنی واقعا دلیر است که شجاعانه زبان حال مردم را بیان می کند، پس جوش نزنید چون دلیر باز هم خواهد نوشت!!

صادق یکشنبه 29 دی 1398 | 13:27

خیلی خوب است آقای بهمنی بازهم بنویسد اما با مطالعه بنویسدو بهتره وقتی می نویسد کارشناسی ارشد علوم سیاسی اسم دانشگاه راهم ،برای ارزیابی علمی دانشگاه ،وسطح علمی خودشان بنویسند چکونه کارشناس ارشد علوم سیاسی مناسبات قدرت ومولفه های موثذ بر اقتصاد وفقر و جایگاه فرمانداردر سیاست واقتصاد کلان را نمی داند ،شاید بگویید این بحث اقتصادی در حیطه رشته علوم سیاسی نیست .قبول اما کارشناس ارشد علوم سیاسی نداند نهاد نظارتی بر شورا ها شهر و روستا شورای نگهبان نیست ،بلکه مجلس است معلومه از قوانین ونفش مجلس خیلی بی اطلاع است واین مایه تعجب است .وای بر آن دانشگاه و....

حامد پاسخ یکشنبه 29 دی 1398 | 13:35

1
0

آقای بهمنی کاملا حقایق را نوشته است، اما نمیدانم چرا وقتی پای حقیقت به میان می آید عده ای مضطرب و نگران می شوند؟! لابد احساس میکنند منافعشان به چیزی یا کسی وابسته است و در نبود او آن منافع به خطر می افتند
اکنون برداشت من از این نظرات این است که صادق، مریوانی و عابد از نوچه های فرماندار هستند!!!!!!!!!

کریم پاسخ یکشنبه 6 بهمن 1398 | 09:09

0
0

چرا باید فرمانداربرای گذراندن خدمت سربازی فرزندش در میراث فرهنگی امریه بگیرد.به دلیل آنکه زمانی خود مدیرکل آنجا بوده؟

رژان پاسخ دوشنبه 7 بهمن 1398 | 14:09

0
0

لرد آکتون - مورخ انگلیسی - می گوید: « قدرت فساد می آورد» نه ؛ این قدرت نیست که فاسد می کند. این آدمهای فاسد هستند که جذب قدرت می شوند. بدیهی است بدون قدرت نمی توانند چهره های واقعی خود را نشان دهند. قدرت تنها این حق را به ایشان می دهد که واقعیت دل خود را عیان سازند . نه؛ قدرت فاسد نمی کند ؛ بلکه تنها حقیقت را آشکار می سازد. (اوشو)

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید