کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مشکلات امنیتی وردپرس چیست؟

وردپرس، فایروال، برنامه نویسی، طراحی سایت، مشکلات امنیتی سایت، هسته سایت

برای رعایت امنیت در طراحی سایت با وردپرس باید برنامه اصلی وردپرس را به روز نگه دارید. خبر خوب این است که وردپرس در واقع بیشتر این کارها را بطور خودکار انجام می‌دهد.

به گزارش کُردتودی، آیا وردپرس امن است؟ پاسخ کوتاه به این سوال بله است، ولی برای وجود این امنیت در طراحی سایت با وردپرس، نیاز به آموزش در این زمینه و رعایت تمام نکات مربوطه می‌باشد. در ادامه در مورد تمام نکات و آموزش‌های مربوط به امنیت وردپرس به طور کامل صحبت می‌کنیم.  

بروز نگه داشتن هسته برای امنیت وردپرس

برای رعایت امنیت در طراحی سایت با وردپرس باید برنامه اصلی وردپرس را به روز نگه دارید. خبر خوب این است که وردپرس در واقع بیشتر این کارها را بطور خودکار انجام می‌دهد. اگر تنظیمات وردپرس را بر روی پیش فرض تنظیم کرده باشید، پس از آنکه تیم اصلی نسخه جزئی وردپرس را منتشر کرد، وردپرس شما به صورت خودکار به نسخه جدید ارتقا می‌یابد. رفع مشکلات امنیتی با استفاده از نسخه‌های جدید امکان‌پذیر است. بنابراین، هنگامی که یک راه حل امنیتی منتشر شد و نسخه جدید وردپرس بوجود آمد، سایت شما به جدیدترین نسخه برای رفع مشکل امنیتی بروز می‌شود، مگر اینکه به طور دستی تنظیمات مورد نظر را تغییر داده باشید که سایت شما خودش را به طور خودکار بروزرسانی نکند. به همین صورت می‌توانید سایت خود را از آسیب پذیری توسط سایر هکر‌ها و بدافزارها محافظت کنید. به طور کلی، نسخه‌های وردپرس دارای سه عدد در نامشان هستند که توسط نقطه از یکدیگر جدا شده‌اند. نسخه فعلی 4.9.4 است. شماره سمت راست نشان دهنده بروز رسانی های جزئی از نسخه جدید یعنی نسخه شماره 4 است. بنابراین وقتی تغییر کرد، سایت شما به صورت خودکار می‌تواند بروزرسانی شود. با انتشار 4.9.5، سایت شما به طور خودکار به نقطه جدید ارتقا پیدا می‌کند. ولی وقتی نسخه 5.0.0 منتشر شد، چنین نخواهد شد.

بروز نگه داشتن افزونه ها و تم ها

روش دوم برای بالا بردن امنیت طراحی سایت وردپرس، بروزرسانی پلاگین‌ها و افزونه‌های وردپرس است. این کار به صورت خودکار اتفاق نمی‌افتد، مگر در موارد نادری که شخص نویسنده بروزرسانی خودکار را برای افزونه‌ای که تولید کرده فعال کرده باشد. افزونه‌های امنیتی وردپرس در برخی موارد هنگام انتشار نسخه جدید، به طور خودکار بروزرسانی می‌شوند. بیشتر افزونه‌ها این قابلیت را ندارند. اما باز هم، ما  در این زمینه خبرهای خوبی داریم. در مواردی که آسیب پذیری شدید سایت وردپرسی توسط افزونه وجود دارد، تیم امنیتی وردپرس توانایی بروزرسانی پلاگین‌های امنیتی را به صورت خودکار فعال می‌کند. آنها هرگز به طور خودکار پلاگین‌ها  را بروز نکرده‌اند، اما توانایی انجام این کار را نیز دارند. به طور کلی، می‌توان گفت که آسیب‌پذیری سایت‌های وردپرسی که از طریق یک افزونه اعمال می‌شود، جزئی است که توسط شخصی که آن افزونه را منتشر کرده می تواند برطرف شود و در طراحی سایت وردپس قابلیت بروزرسانی را دارد، ولی به طور خودکار در سایت شما به روز نمی شود. به همین دلیل است که بروزرسانی افزونه های شما یکی از مهمترین کارهایی است که برای حفظ امنیت سایت خود باید به صورت دستی انجام دهید.

سئو و رپورتاژ آگهی

اگر تمام موارد را در طراحی اصولی و با رعایت فاکتورهای مهم سئو پیاده سازی کرده اید، وقت به دست آوردن لینک های مفید است. رپورتاژ آگهی یک راه کلاه سفید و مطمئن برای بدست آوردن لینکهای مفید محسوب می شود.

بک لینک های بدست آمده توسط رپورتاژ در گوگل ایندکس می شوند و سیگنال محکمی برای بالا رفتن اعتبار سایت شما نزد موتورهای جستجو محسوب می شوند.

محافظت از وردپرس خود با فایروال

از زمانی که مشخص می‌شود یک افزونه برای سایتی که با وردپرس طراحی شده است آسیب‌پذیر است تا زمانی که یک راه حل برای رفع این مشکل بوجود می آید، مدت زمان مشخصی طول می‌کشد. ما این مدت زمان را به عنوان "زمان آسیب پذیری" یاد می‌کنیم. برای محافظت از سایت خود در این مدت، به یک فایروال نیاز دارید که به طور فعال توسط یک تیم امنیتی نگهداری می‌شود و شامل بروز رسانی‌های برای رفع مشکلات امنیتی است. نسخه حق بیمه Wordfence دقیقاً همین کار را می‌کند.

کاهش سطح حمله

از دیگر روش‌های افزایش امنیت در طراحی سایت وردپرس کاهش سطح حمله است. برای انجام این کار شما باید کاری کنید تا تعداد موارد حمله به وب سایت شما کاهش یابد. به وب سایت خود به عنوان یک صفحه دارت غول پیکر نگاه کنید. بدین صورت که یک هکر در تلاش است تا دارت‌هایی را به صفحه شما پرتاب کند که در صورت نداشتن امنیت، به سادگی باید تخته دارت برخورد می‌کند. هرچه افزونه های بیشتری نصب کنید، برنامه های مربوط به طراحی سایت بیشتری را برای طراحی سایت وردپرس در سایت خود اجرا می‌کنید، در این صورت مساحت سطح حمله کننده را بزرگتر می‌کنید. با حذف کردن برنامه‌های بلااستفاده یا غیر ضروری، سطح حمله خود را کاهش دهید و خود را به یک هدف بسیار کوچکتر تبدیل کنید. به همین ترتیب وب سایت شما برای محافظت نیاز به مراقبت بسیار کمتری خواهد داشت. همچنین باید حساب‌های بلااستفاده بخصوص حساب های مدیران اضافی را در وب سایت وردپرس خود حذف کنید.

در نهایت، شما و کاربران وب‌سایت های وردپرسی، باید برای داشتن امنیت عالی کار هایی را انجام دهید که از جمله آن ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از رمزهای عبور قوی استفاده کنید که به راحتی قابل حدس نیست. توصیه می‌کنیم از یک مدیر رمزعبور مانند برنامه 1Password استفاده کنید.
  • تأیید هویت دو مرحله‌ای را فعال کنید. (Wordfence Premium این قابلیت را فراهم می کند.)
  • مطمئن شوید که هر چند وقت یکبار از سایت خود سیستم پشتیبان تهیه می‌کنید.

 

اصول اولیه امنیت در وردپرس در واقع کار چندانی ندارند. اگر این موارد اولیه را برای امنیت در سایت خود داشته باشید، با یک وضعیت امنیتی عالی از پایه کار شروع به طراحی سایت وردپرس خواهید کرد. خلاصه، مواردی که تاکنون ذکر کردم به طور خلاصه عبارتند از:

  • هسته وردپرس را بروز کنید. این بیشتر اوقات به طور خودکار اتفاق می‌افتد.
  • افزونه ها ، مضامین و سایر برنامه‌های سایت وردپرسی خود را بروز نگه دارید.
  • از فایروال استفاده کنید که در زمان آسیب پذیری امنیت سایت شما را برطرف کرده و به صورت خودکار بروز می‌شود.
  • با از بین بردن افزونه‌ها، تم‌ها، برنامه‌های وب و حساب‌های کاربری اضافی، سطح حمله خود را کاهش دهید.
  • ایمنی خوب را با استفاده از رمزهای عبور قوی، امکان تأیید هویت دو عاملی و اطمینان از پشتیبان گیری اطمینان حاصل کنید.

این راهکار‌ها ممکن است خیلی زیاد به نظر برسد، اما واقعاً اینگونه نیست. پس از انجام تنظیمات سایت وردپرس خود با فایروال، تأیید هویت دو عاملی، حذف هرگونه برنامه و افزونه اضافی و تنظیم گذرواژه‌های قوی، تنها کاری که باید مرتباً انجام دهید، بروزرسانی افزونه‌های وب سایت شما در صورت نیاز و گاهی اوقات پشتیبان‌گیری کامل از سایت در زمان‌های مورد نیاز است که نیاز به تایید شما دارد. علاوه بر این، من پیشنهاد می‌کنم به صورت پایدار از روندهای امنیتی WordPress و هرگونه اخبار امنیتی مطلع باشید. سایت راش‌وب به طور مداوم اخبار بزرگ مربوط به فضای امنیتی در WordPress را پوشش می‌دهد، بنابراین با ما همراه باشید تا همواره تمام اطلاعات و اخبار بروز وردپرس را در اختیار داشته باشید.

 

انتهای پیام/a.s

شنبه 28 دی 1398 | 08:29

کد خبر : 34963

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید