کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت؛

اصلاحات؛ در بستر مرگ!

اصلاح طلبان، کردستان، برستادی، روحانی، انتخابات، مرگ

این روزها  «اصلاح طلبان به مراد سیاسی خویش نرسیده» با تمام وجود تلاش می کنند تا از روحانی عبور کنند زیرا ریزش محبوبیت رئیس جمهور بسان زلزله ای هشت ریشتری اصلا قابل به آواربرداری نیست، پس بهترین گزینه برای برخی از اصلاح طلبان که زمانی زیر بیرق روحانی عکس یادگاری می گرفتند تبری جستن از اوست.

به گزارش کُردتودی، در دنیای پرپیچ و خم سیاست باید سیاستمداران هوشمند با اتخاذ تصمیمات بسیار تخصصی و پیاده نمودن بهترین راهکارهها در جهت  انجام موثرترین راه و روش در برابر چالشهای احتمالی پیش رو در جامعه بتوانند نسبت به جذب اقبال عمومی مردم اقدام نمایند. اما هنوز این پرسش مطالبه اساسی مردم از اصلاح طلبان در طول هفت سال زمامداری و نشستن بر اریکه قدرت و حاکمیت  است که آیا اصلاح طلبان که با آنهمه شعار پر زرق و برق وارد عرصه سیاسی شدند تا چه حد توانستند بر مشکلات و چالشهای اساسی در زندگی و معیشت مردم غلبه نمایند ؟! زمانی رئیس جمهور اصلاح طلب که لیدرهای اصلاحات از او بعنوان " رحم اجاره ای " نام می برند، روزی از برداشتن سایه جنگ بر سر کشور سخن می گوید و دگر روز از قرار داشتن کشور در جنگی تمام عیار نشانی می دهد ، حال آیا این تناقض در گفتار رئیس جمهور اجاره ای اصلاح طلبان به نوعی تناقض آشکار در گفتار و یا اینکه نشانه ای از ناتوانی او  در اداره کشور نیست ؟!

 

اما این روزها  «اصلاح طلبان به مراد سیاسی خویش نرسیده» با تمام وجود تلاش می کنند تا از روحانی عبور کنند زیرا ریزش محبوبیت رئیس جمهور بسان زلزله ای هشت ریشتری اصلا قابل به آواربرداری نیست، پس بهترین گزینه برای برخی از اصلاح طلبان که زمانی زیر بیرق روحانی عکس یادگاری می گرفتند تبری جستن از اوست.

 

اما برخی از اصلاح طلبان نه تنها به مراد واقعی و بیشتر از شان خود نیز رسیدند بلکه  برای این گروه که در اصطلاح عامیانه و بعنوان نمونه برخی یهویی  از شاطر بودن کنار تنور داغ خبازی  سیاسی  بناگاه لباسی بزرگتر از قد و قواره خویش بنام پالتویی تئوریسین اصلاح طلبانه  را بر تن کردند و کلید توزیع مدیریتها را تحویل گرفتندکه با ریخت و پاش بدون ضابطه مدیریتها  و تنها به صرف برستادی بودن افراد، پستهای استان را میان دوستان برستادی خویش توزیع و تقسیم کردند، پس اگر این گروه سیاسی تازه به دوران رسیده قدرشناس باشند، روحانی نه تنها رحم اجاره ای برای اینان نیست بلکه مرید این مرادشان  تا به قیامت خواهد بود!! اگر این روزها جریان سیاسی اصلاح طلبی در بستر مرگ قرار گرفته است و هیچ پزشک حاذقی نیز توان نجات این بیمار سیاسی رو به موت را ندارد، بدون شک این مرگ سیاسی حاصل حضور برخی از آن دسته از مدیرانی است که کاسب ماهری در شناخت برنج سیاسی مرغوب و واقعی نبودند و قرص برنج را به کالبد اصلاح طلبی تزریق نمودند که خروجی این بی مبالاتی مرگ تدریجی اصلاح طلبی در دایره تصمیم گیری همین منفعت طلبان سیاسی بود! بنابراین حاصل هفت سال حاکمیت اصلاح طلبان فشار اقتصادی کمرشکن بر مردم، در حال موت بودن بزرگترین افتخار سیاسی خود بنام برجام، کشور را در دایره جنگ قرار دادن بنا به اذعان خودشان، ناامید کردن مردم و ........................ !!!!

 

اصلاح طلبان بدون شک از در اکثریت قرار گرفتن در مجلس یازدهم نیز به کلی مایوس و ناامید هستند، زیرا با وضعیت بسیار بغرنجی که این روزها مردم از نظر رفاهی و اقتصادی دارند، قطعا نه تنها مردم به کاندیدای مورد حمایت اصلاح طلبان هیچگونه  روی خوشی نشان نخواهند داد، بلکه بهتر این است که هیچ کاندیدای مجلس یازدهم زیر چتر اصلاح طلبان اتراق نکند، زیرا که مردم با شهامت و جسارت تمام دست رد بر سینه اصلاح طلبان خواهند زد! 

 

اما آنچه حائز اهمیت است که آیا وقت آن نرسیده تا اصلاح طلبان واقعی راه و خط سیاسی خویش را از اصلاح طلبان منفعت طلب جدا نمایند؟ آیا وقت آن نرسیده که پرونده آن دسته از مدیرانی که تنها به صرف فعالیت در ستاد حسن روحانی و بدون داشتن هیچگونه روزومه و شایستگی قبای مدیریتی بر تن کردند برای همیشه بسته شود؟

 

بالاخره به امید خدا مردم اینبار با بصیرت کامل و حضور پرشور و با انتخاب نمایندگانی کارآمد، مجلس کارآمدی تشکیل خواهند داد، مجلسی که امید است نقطه پایانی بر صدرات مدیران بر ستادی و هزار رنگ سیاسی باشد.

 

نویسنده: محمد قادرمرزی

 

انتهای پیام

 

پنجشنبه 12 دی 1398 | 05:49

کد خبر : 34771

منتشر کننده : sh.s

کارمند پاسخ پنجشنبه 12 دی 1398 | 10:22

0
0

عموم مردم ونخبگان استان وصاحب علم می دانند افرادی که از آموزش وپرورش قبای پالتویی تئوریسین اصلاح طلبانه را بر تن کردند فقط برای کسب منفعت طلبی خود به رقابت میدان آمده اند ؟ نه خدمت به مردم ؟ چون اگر دوستان قصد نیت خدمت داشتند در سازمان خود برای ارتقاء علمی استان وتلاش در پیشرفت وارتقاء زمینه فراهم بود ؟ تعداد افراد معدود فقط بخاطر کسب قدرت و کسب درآمد ودر آسایش بهتر زندگی کردن خود.... هدفشان بوده نه قصد خدمت به مردم ؟ چون سازمان آموزش وپرورش سازمانی است برخواسته از نظام هدفمند آموزش ، تربیت ، وکسب دانش علمی روز و نهادینه در کانون گرم خانواده احاد جامعه بوده وما امروز شاهد افرادی دلسوز در آن سازمان می باشیم که دارای سطح علمی خیلی بالا وبا درایت ومدیریت راهبری با هدف احیاء دورن سازمانی که با عشق وعلاقه و با دل وجان در فضاهای آموزشی و اداری خدمت می کنند و هیچ وقت حاضر نیستند برای گرفتن پست حتی پستهای عالی ومیانی قبای مدیریتی ( حزبی وجناحی) بر تن کنند؟

کولبر پاسخ جمعه 13 دی 1398 | 11:55

0
2

برچینند دفنی ها با استاندارشون
واقعا استان را به نابودی کشاندند...

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید