کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مردم دوشان خسته از وعده‌ها؛

دو دهه انتظار برای آسفالت یک روستای شش هزار نفری + عکس

روستای دوشان ، کوچه های خاکی، مسئولیت پذیری مسئولین

انتظار 20 ساله مردم روستای دوشان سنندج برای آسفالت کوچه و خیابان های این مسیر هنوز محقق نشده است.

به گزارش کُردتودی، روستای دوشان در بخش مرکزی شهرستان سنندج در استان کردستان و در فاصله 7 کیلومتری سنندج قرار گرفته و از روستاهای دهستان حومه سنندج می باشد.


این روستا از طرف شمال به روستای «غار» و از طرف شرق به روستای «گه رمی یه ر» و «کانی بوچکه له»، از طرف جنوب به روستاهای «سرنجیانه سفلی و علیا» و از طرف غرب به روستای «گریزه»، فرودگاه سنندج و جاده سنندج کرمانشاه محدود می شود. حدودا به صورت تقریبی 15کیلومتر مربع مساحت دارد و مساحت سکونت گاهی روستا براساس طرح هادی و احتساب ساخت و سازهای خارج از محدوده طرح در حدود 60 هکتارمی باشد.

 

 


جمعیت آن در حدود 6000 هزار نفر و 1650خانوار و با این حساب این روستا از بزرگترین و پرجمعیت ترین روستاهای استان می باشد اما متاسفانه با شروع فصل سرما، گلایه های مردم از نبود آسفالت کوچه ها و گل بودن تمام محلات باعث گلایه های مردم این روستا شده است .

 

با گذری کوتاه از این دو محله می توان به خوبی مشاهده کرد که مردم در کوچه پس کوچه های خاکی این محلات عذاب زیادی را متحمل می شوند به طوریکه عدم ایجاد زیرساخت های موجود در این محلات و عدم ایجاد امکانات رفاهی ، به شدت در این دو محله آزار دهنده است .

 


مشکلات خاص مردم در حوزه آب، برق، نبود آسفالت کوچه ها و معابر و  …. موجب شده است تا متاسفانه گرد و غبار محرومیت بر چهره این دو محله بنشیند و مردمان این منطقه از دیار سنندج در این اوضاع نابسامان زندگی کنند.

 

در همین راستا خبرنگار ما با حضور در این محلات و صحبت با چند نفر از اهالی به بیان مشکلات مردم پرداخته است که امید می رود حداقل نگاهی از سوی مسوولان در این خصوص صورت گیرد.

 


یکی از ساکنان با بیان اینکه اینجا به مثابه تبعیدگاه است تا روستا، گفت: آیا یک نفر از مسؤولان حاضر است در فاز یک روستای دوشان که هیچ نشانی از امکانات ندارد وفقط اسم آن را یدک می کشد و تنها چند ساختمان بدون امکانات و حتی دریغ از ملزومات زندگی مانند آسفالت زندگی کند؟

 

وی با ناراحتی ادامه داد: بیشتر خیابانها و کوچه های این روستا و حتی راه اصلی این شهرک خاکی است و با هر رفت و آمد بویژه خودروهای سنگین گرد و خاک تمام زندگی مردم را پر می کند و در روزهای بارانی مجبور هستیم که نایلون بزرگی را روی کفش و گایمان ببندیم تا بتوانیم از این مسیر عبور کنیم آیا مردم این روستا این چنین لیاقت دارند؟

 


آیا این وضعیت یک خیابان است، پس حقوق شهروندی چه می شود؟


یکی دیگر از شهروندان می گوید؛ بالای 50 ماشین در کوچه های دوشان به خاطر نبود آسفالت و یا شن ریزی محلات گرفتار شدند و آنقدر وضع وخیم است که آب خیابان به خاطر وضع نابسامان مسیر هدایت آب متاسفانه آب زیادی جمع شد و یکی از اهالی تمام زندگیش پر از آب شد اما کسی جوابگو نبود.

 

وی افزود: وضعیت نامناسب آسفالت و عدم روکشی خیابان، موجب هدایت آب باران به داخل خیابان می شود.

 


 این شهروند دوشانی با گلایه از دهیاری تصریح کرد: همین عدم آسفالت نامناسب و روکشی خیابان باعث دست انداز درخیابان شده و بارها وسائل نقلیه دچار خسارت و مجبور به تعمیر شده اند و اگر آیا این وضعیت یک خیابان است، پس حقوق شهروندی چه می شود؟

 

وی می گوید؛ آیا حضور در جمع این مردم معترض و شنیدن درد و دل مردم هم برای مسئولین هزینه ای در بر دارد؟ بهتر نبود مسئولین با حضور در جمع مردم علت تحقق نیافتن وعده ها و عدم رسیدگی به وضعشان را بازگو می کردند؟ بهتر نیست «مسئولین» اندکی هم «مسئولیت پذیر » باشند و با کم کاری ها و عدم پاسخگویی های خود باعث بدبینی مردم به نظام و احیاناً دلسرد شدن آن ها نشوند؟

 

انتهای پیام/m.r

پنجشنبه 12 دی 1398 | 08:09

کد خبر : 34767

منتشر کننده : م ر/a

گمنام پاسخ پنجشنبه 12 دی 1398 | 13:19

0
0

سلام روستا به جای خود شهرداری سنندج میلیارد های پول از مردم گرفته است برای احداث و ... در شهرک بانتا آبیدر
(وحدت سابق) اما حیف از هر نوع خدماتی برای شهر وندان سنندجی هروقتی که آقایان مدعی توانستند آسفالت شهر را به سرانجام برسانند آنوقت انتظاز خدمت به دوشان را داشته باشید

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید