کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت؛

کولبری محصول بی تدبیری مدیران!

کولبری، رونق اقتصادی، اشتغال، مدیران کردستان

کولبری محصول بی تدبیری مدیرانی است که به دلیل بی مبالاتی جامعه را به پرتگاه نابودی کشانده اند.

به گزارش کُردتودی، وقتی رهبر معظم انقلاب صراحتا فرمودند که به کولبران بعنوان قاچاقچی نباید نگاه کرد. این نقطه نظر زیبا رهبری قطعا نقشه راهی است برای ترمیم درد کولبرانی که از سرناچاری راهی کوههای سربه فلک کشیده می شوند تا که بتوانند حداقل معیشیتی را دست و پا کنند.

 

اما مرگ همزمان دو برادر مریوانی آزاد و فرهاد خسروی که در سنین پایین بجای تحصیل به خاطر فقر شدید مالی به شغل کولبری روی آوردند و در این راه نیز جان خود را فدا نمودند.

 

اما دولتمردانی که در دور دوم ریاست جمهوری با شعار واهی و پوپولیستی ایجاد رونق اقتصادی به  مردم امید دادند که اگر ما رای بیاوریم چراغ افتصاد و رفاه خانواده ها را روشن خواهیم کرد، اما نه تنها چراغی را روشن نکردند بلکه قشر آسیب پذیر جامعه را در تاریکخانه فقر و نداری محبوس کردند.

 

کولبری محصول بی تدبیری مدیرانی است که به دلیل بی مبالاتی جامعه را به پرتگاه نابودی کشانده اند.

 

وقتی در کوههای تته کردستان دو برادر قربانی شغل سخت و طاقت فرسای کولبری می شوند، وقتی پدری فقیر در کمتر از سه روز جنازه دو پسرش را تحویل می گیرد، آنگاه دولتمردان دست به قلم شده و با واژه هایی " تاسف " و " همدردی کاذب " یک جورهای می خواهند که اعلام وجود کنند.

 

از جمله این دولتمردان جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری بود  که گویا برای این تراژدی سخت دلش لک زده است؛ اما باید خطاب به اسحاق خان گفت ، نیش داروی بعد از مرگ سهراب هیچ دردی را از خانواده فرهاد و آزاد کم نخواهد کرد!!

 

تا زمانی که استان کردستان محل جولان برخی از آن افرادی است که از شاطر خبازی بودن   و دم ستاد ایستادن  به قله های رفیع  مدیریت رسیدند، در چنین شرایطی قطعا باید شاهد مرگ کولبران دیگری هم در قله های سربه فلک کشیده کردستان  باشیم، پس آیا اظهار همدردی کردن جهانگیری و سایر دولتیان در این موقعیت چه عایدی برای خانواده داغدیده فرهاد و آزادها خواهد داشت ؟؟!!

 

ایکاش قبل از این تسلیت و همدردی نمایشی و دیروقت برخی از  دولتمردان به خانواده کولبران ، قبل از اینگونه اتفاقات خانواده کولبران  را شناسایی و با حمایت واقعی از آنان‌  مانع روی آوردن جوانان و افراد سالمند به این شغل کاذب بودند.

 

حال تا کی باید شاهد قربانی شدن فرهادهای دیگری بخاطر بی مبالاتی دولتمردان در ‌کولبری باشیم ؟

 

با تاسف خوردن و همدردی شماها هیچ آزاد و فرهادی زنده نخواهد شد، یا از داغ پدر و مادری جگرسوخته کم خواهد شد!؟

 

جناب جهانگیری گویا به استاندار کردستان دستور داده اید که از خانواده دو برادر دلجویی کند، اما آیا دلجویی از دلسوختگانی که فرزندانشان قربانی محصول فقر و نداری شدند در این شرایط فایده ای دارد؟

 

آیا بهتر نیست استاندارتان را به سراغ خانواده ای بفرستید که همین حالا فرهاد و آزادهایشان با شانه های نحیف کوله های چند صد  کیلویی را در سخت ترین شرایط جابجا می کنند.

 

اگر واقعا دنبال همدردی واقعی هستید نه یک همدردی نمایشی ، لطف کنید فقط برای یک روز یا یک نصف روز هم که شده فرزندان خود و مدیران برودرستادی را به کوههای تته بفرستید تا آنان هم ساعتی کولبر شوند، آنگاه شاید بهتر و بیشتر کولبران را درک نمائید، وگرنه نوش داروی بعد از مرگ سهراب و تاسف خوردن پشت میزهای مدیریتی دردی را دوا نخواهد کرد.

 

البته این صنف فقیر و ندار کولبر برای ایام انتخابات و جمع کردن رای برای صندوقهای رای هم بد نیستند، می توانید با موج سواری بر احساسات آنان وعده هایی غیر عملی زیادی را بدهید اما بعد از موفقیت و گذر از انتخابات دیگر جوابشان را نخواهید داد .

 

اما لطفا در این ایام  با خانواده های دردمند کولبران زیاد همدردی نکنید، زیرا همدردی شماها دولتمردان نه تنها دردی را کم نخواهد کرد بلکه دردهای خانواده های داغدیده را افزایش خواهد داد.

 

راستی اسحاق جان، اگر لطف کنید بجای همدردی خشک و خالی ، آدرس دقیق آن کوچه و پس کوچه های رونق اقتصادی و رفاه وعده داده شده خودتان را به خانواده های ندار بفرمائید تا خانواده های فقیر برای پیدان یک ذره رفاه به سراغ آن آدرسها بروند؛ هر چند که ما از رفاه اقتصادی و رفاه وعده داده شماها تنها جفای افتصادی را شاهد بودیم ؛ از صدای رونق اقتصادیتان ، فقط و فقط صدای شکسته شدن استخوانهای فقیران و اقشار آسیب پذیر را شنیدیم که زیر فشار نداری و فقر دارند روز به روز له می شوند.

 

امیدوارم شما دولتمردان مقداری به خود بیائید و این مصیبت بزرگ اقتصادی که این روزها بسان ویروسی خطرناک خانواده ایرانیان را نشانه گرفته با تدابیر خاص التیام بخشید؛ تا دیگر شاهد چنین مرگهایی نباشیم!!!

 

نویسنده مطلب: محمد قادرمرزی

دوشنبه 2 دی 1398 | 07:51

کد خبر : 34676

منتشر کننده : sh.s

صادق پاسخ سه شنبه 3 دی 1398 | 13:56

0
1

این بداخلاقی است که از تراژدی مرگ عزیزان کولبر استفاده سیاسی و جناحی برای رسیدن به اهداف دنیای وپست مقام کرد.متاسفانه کولبری پدیده جدید این دولت وآن دولت نیست سال هاست مرز نشینان برای امرارمعاش از سر ناچاری تن به این کار پر خطر وطاقت فرسا میدهند اما در سال های اخیر به نعمت فضای مجازی اخبار ومشکلات کولبران باز تاب پیدا می کند حداقل این چند سال این پدیده به رسمیت شناخته شده ودرجهت حل مشکلاتشان قدم های هر چند ناچیز برداشته شده در گذشته کولبر جرم وخلاف محسوب میشد خواهشمند از اتفاقاتی به فکر اهداف شوم جناحی خود نباشید

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید