کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

به بهانه سفر اردکانیان به کردستان؛

بی اعتنایی وزیر نیرو به آب شرب گندیده سنندج!

وزیر نیرو, آب شرب سنندج, آب گندیده, اردکانیان

اردکانیان وزیر نیروی دولت روحانی در حالی روز سه‌شنبه به کردستان سفر می‌کند که هیچ برنامه‌ای برای بررسی وضعیت آب شرب سنندج پیش بینی‌نشده است.

به گزارش کُردتودی، چند ماهی است که سنندجی‌ ها بوی و طعم ماهی گندیده را در آب شرب شیر آب منزل خود تحمل‌ می‌ کنند که تا لحظه نگارش این مطلب گامی‌ جدی در راستای حل اساسی این معضل خطرناک برداشته نشده است.

 

هرچند اداره کل آب و فاضلاب شهری کردستان چندین بار بر بهداشتی بودن آب شرب سنندج تاکید داشته اما گزارشات مردمی در سطح شهر حکایت از برطرف نشدن مشکل دارد و مردم به ناچار مجبور به خرید آب معدنی، رفتن به چشمه‌های معدنی اطراف شهر و بعضا خرید دستگاه های گران قیمت تصفیه خانگی‌ آب شده اند.

 

آبان ماه امسال بهمن مرادنیا استاندار کردستان در جلسه بررسی وضعیت آب شرب سنندج دستور پیگیری آن را داده بود که البته پیش تر از آن محمدحسین محمدی مدیر عامل آبفای کردستان شایعات مربوط به آلودگی آب شرب سنندج را در فضای مجازی رد کرده  و گفته بود که آب شرب این شهر به لحاظ شاخص‌های فیزیکی، شیمیایی، میکروبی و بیولوژیکی به صورت مداوم توسط این شرکت، آزمایشگاه‌های مرجع و دانشگاه علوم پزشکی کردستان مورد پایش قرار می‌گیرد.

 

سوال از آقایان دولتی این است که شما واقعا از کجا آب شرب تهیه می کنید که سخنان ۵۰۰ هزار شهروند سنندجی را از بیخ و بن رد می کنید؟ آقایان یا همیشه از چشمه های معدنی کوه های سنندج آب میل می نمایند و یا هزینه سنگین خرید آب معدنی - با توجه به حقوق های چند ده میلیونی - را به جان می خرند که اینگونه بیخیال بر صندلی مدیریت خود تکیه زده اند!

 

حال با گذشت چندین ماه، اردکانیان وزیر نیرو روز سه شنبه به کردستان سفر می کند اما در کمال تعجب آقای وزیر هیچ برنامه ای برای بررسی وضعیت گندیده آب شرب سنندج ندارد و ایم موضوع برای ایشان اصلا اهمیتی ندارد.

 

اردکانیان که خود دانش آموخته رشته منابع آبی است باید بهتر بداند که نوشیدن آب آلوده و بی کیفست چه تبعات بلند مدتی برای انسان دارد؛ که البته با توجه به سیاسی کاری های دولتی ها چنین بی اعتنایی دور از انتظار نیست!

 

انتهای پیام/a.s

سه شنبه 26 آذر 1398 | 07:50

کد خبر : 34618

منتشر کننده : sh.s

سنندجی پاسخ سه شنبه 26 آذر 1398 | 14:58

0
1

نگارنده محترم همه بی اعتنایند
استاندار ، جناب معاون و...
در طول این دوره چه کاری برای مردم کرده اند لطفا با بوق و کرنا اعلام فرمایند...

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید