کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت؛

عدم اختصاص بودجه تقویتی بخش صنعت و کشاورزی کردستان؛ کم کاری دولت یا تک روی بانک ها؟

توسعه, بانک, دولت

به گفته دولتی ها اعتبارات تبصره 18 فرصت مناسبی برای رونق تولید و صنعت است اما تاکنون آنچنان که می بایست این اعتبارات جذب نشده است.

به گزارش کُردتودی  بخش صنعت، کشاورزی و تولیدی کردستان همواره با مشکلات بسیاری منجمله نداشتن سرمایه و عدم حمایت از سوی دولت همراه بوده است تا جایی که بسیاری از واحد های تولیدی استان به دلیل ورشکستگی کار خود را تعطیل کرده اند.

 

عدم توسعه کردستان که همواره مورد انتقاد نمایندگان و برخی مسئولین زحمت کش بوده، در سال های اخیر بیشتر نمایان شده و عقب افتادگی کردستان را دوچندان کرده است.

 

در این میان اگرهم بودجه، تبصره و یا وامی به استان تعلق گیرد گویی هیچکدام از آقایان دولتی میل به جذب آن نداشته و شاید برای خوش خدمتی آن را به مرکز نشینان بی درد برگشت می دهند.

 

یکی از محل های تامین بودجه و تامین جذب اعتبارات مورد نیاز صنعت و کشاورزی تبصره 18 است که به گفته آقای معاون اقتصادی استاندار، تاکنون به خوبی جذب نشده است.

 

حسین فیروزی معتقد است که تزریق منابع مالی به واحدهای تولیدی استان یک ضرورت است در غیر این صورت رونق تولید، رشد اقتصادی و توسعه استان، محقق نخواهد شد.

 

وی با انتقاد از بانک ها در عدم پرداخت تمام تسهیلات تبصره 18 گفته که فقط ۴ میلیار تومان از ۱۳۰۰ میلیارد تومان اعتبارات پراخت شده از محل تبصره ۱۸ سهم کردستان بوده، و فرصت زیادی باقی نمانده و انتظار داریم بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان از این اعتبارات برای کمک به رونق تولید استان جذب شود.

 

وی همچنین به مدیران بانک ها هشدار داده است که ظرف ۱۰ روز آینده نسبت به پرداخت تسهیلات به موارد معرفی شده از سوی سازمان صمت و جهاد کشاورزی اقدام نمایند، در غیر اینصورت به عنوان مدیرانی که به رونق تولید استان کمک نکرده اند معرفی خواهند شد.

 

این سخنان آقای معاون استاندار در حالی صورت می گیرد که خود دولتی ها نیز سهم بسزایی در عدم توجه به توسعه جدی کردستان دارند و بانک ها نیز بخشی از بانک مرکزی و در نهایت دولت هستند حال چرا اینگونه در میان هم توپ را به زمین یکدیگر می اندازند، باید خود آنان جوابگوی این باشند.

 

انتهای پیام/m.r

یکشنبه 24 آذر 1398 | 10:27

کد خبر : 34599

منتشر کننده : ف.ف/n

روستاییروستایی پاسخ یکشنبه 24 آذر 1398 | 13:55

0
0

روستا نشین

6 ماه تمام دنبال مجوز دامداری در روستا بود که رونقی به روستا داده شود ووتعدادی جوان آواره شهر نشوند وایجاد اشتغال نمایم تا مرحله معرفی به بانک پیش رفتم
ماسفانه برای دریافت وام تبصره 18 از من وثیقه ( سند ساختمان ) یک میلیلردی خواستتد که این حقیر روستای کجا سند یک میلیاردی دارم یا گیر بیارم
بعد از کلی امید وآرزو نتوانستم تسهیلات دریافت کنم
آمار سازی نکنید

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید