کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کردستان قطب اصلی فیلم کوتاه ایران / اخلاق مداری و سینمای خانواده محور فعالیت های سینمایی استان

کردستان قطب اصلی ، فیلم کوتاه ایران ، اخلاق مداری و سینمای خانواده، محور فعالیت های سینمایی استان

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در جلسه نمایش 14 فیلم کوتاه 100ً فیلمسازان کردستان با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی که در محل پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار شد ، کردستان را قطب اصلی فیلم کوتاه در ایران عنوان کرد .

به گزارش کُردتودی، شامگاه چهارشنبه 20 آذر ماه 98 در نشست اکران فیلم های تولیدی حوزه هنری با موضوع کاهش آسیب های اجتماعی که با حضور بیش از 600 نفر از مخاطبین در سالن شماره 1 پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار شد ضمن اعلام این موضوع و با اشاره به موفقیت فیلمسازان کردستانی در جشنواره های داخلی و خارچی افزود: براساس تفاهم نامه ای با وزارت کشور به منظور مقابله با  آسیب های اجتماعی استان و به تصویر در آوردن هنرمندانه معضلات شناسایی شده تولید آثار سینمایی که در کوتاهترین زمان ممکن بتواند پیام را به مخاطب برساند در دستور کار حوزه هنری قرار گرفت .

 


وی گفت : در این زمینه با توجه به پتانسیل بالای فیلمسازان و با نظارت هنرمند توانمند سینمای کشور پوران درخشنده ساخت 14 اثر 100 ثانیه ای که امروز به نمایش در می آید برنامه ریزی گردید. 

 


وی با اشاره به سیاست های محوری حوزه هنری گفت : سینمای اخلاق و سینمای خانواده از اولویت های مهمی است که به صورت جدی دراولویت تولیدات سینمایی قرار گرفته و در این راستا از آثاری که مضامین اخلاقی و انسانی را ترویج نمایند به صورت کامل حمایت خواهیم کرد.

 


سرعت ، شجاعت و جسارت سه ویژگی فیلم های 100 ثانیه ای 


وی ساخت فیلم های 100 ثانیه ای را بسیار سخت عنوان کرد و گفت : سرعت ، شجاعت و جسارت سه خصوصیت اصلی فیلم های 100 ثانیه ای می باشد . 

 


وی افزود : فیلم 100 ثانیه ای تیزر تبلیغاتی نیست بلکه همانند یک فیلم بلند روایت ، داستان ، شروع ، پایان ، تیتراژ ف موسیقی و در کل تمامی المان های یک فیلم کامل را دارد .

 


رئیس حوزه هنری استان کردستان فیلمساز 100 ثانیه ای را قدرشناس ثانیه ها عنوان کردو  تصریح نمود : انتقال پیام در کوتاه ترین زمان ممکن به مخاطب با رعایت تمامی ویژگی های حرفه ای فیلمسازی با بهره مندی از ثانیه ثانیه زمان محدود یک استعداد و هنر بالا را می خواهد.  

 


وی آسیب های اجتماعی را همانند آسیب های طبیعی چون سیل و زلزله ویرانگربنیان خانواده  دانست و ادامه داد : تلاش در جهت کاهش آسیب های اجتماعی یک وظیفه همگانی است و باید در این زمینه تلاش ها مضاعف گردد .

 


مرادی از قول مساعد اداره کل اجتماعی و فرهنگی استانداری در خضوض تخصیص اعتبار برای ساخت 14 فیلم 100 ثانیه ای دیگر تا پایان سال خبر داد و گفت : در تلاشیم با زبان هنر در کنار بیان معظلات نسبت به به ارائه راهکار و افزایش امید در جامعه ضمن هشدار ، مسئولین و مردم را از خطرات این آسیب ها آگاه کنیم و و قطعا در این مسیر به نبال سیاه نمایی نمی باشیم .
وی با اشاره به علاقه مردم استان به سینما گفت : از ماه جاری چهارشنبه های آخر هر هفته بهترین فیلم های ایران و جهان در پردیس سینمایی بهمن سنندج نمایش و توسط کارشناسان و اساتید حوزه های مختلف اجتماعی مورد بررسی قرار می گیرد . 

 


مرادی کشف استعدادهای هنری را از دیگر وظایف حوزه هنری عنوان کرد و گفت : چند روز پیش شاهد اکران فیلم کوتاه "دیگری" از دو جوان توانمند و با استعداد "سامان حسین پور" و "آکو زندکریمی " در سالن شماره 2 پردیس سینمایی بهمن سنندج بودیم که یک اثر 25 دقیقه ای بدون دیالوگ را به زیبا ترین شیوه ممکن تولید نموده بودند که با دیدن آن گذر زمان را نمی شد حس کرد. این هنرمندان زمانی از استعدادهایی بودند که توسط حوزه هنری کشف و پرورش یافتند و امروز افتخاری نه تنها برای استان بلکه برای کشور محسوب می گردند . 

 


رئیس حوزه هنری در پایان گفت : اعتقاد ما بر این است که اعتبار ریالی و هزینه کردن در بخش هنر و فرهنگ سرمایه گذاری است که نتیجه آن در اعتلای جامعه نمود پیدا می کند .  

 


پس از اکران فیلم های 100 ثانیه ای تولیدی حوزه هنری کردستان یک پنل تخصصی با حضور دکتر گودرزی جامغعه شناس خانواده و هیوا امین نزاد از هنرمندان توانمند سینمای کردستان برگزار و در پایان با لوح تقدیر و هدیه از فیلمسازان تجلیل بعمل آمد.

 

انتهای پیام/m.r

پنجشنبه 21 آذر 1398 | 07:35

کد خبر : 34576

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید