کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان:

تضعیف جایگاه روابط عمومی در ادارات نوعی آسیب است

روابط عمومی ها، ستاد امر به معروف و نهی از منکر، محمود الله مرادی

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با بیان این‌که روابط عمومی ها باید فعالیت های موثر ادارات را برجسته کنند، گفت: جایگاه روابط عمومی ها در ادارات تضعیف شده و این یک آسیب است.

به گزارش کُردتودی، محمود الله مرادی در جلسه هیئت رئیسه شورای روابط عمومی های استان ضمن اشاره به اینکه امروزه جهان اسلام شرایط مطلوبی ندارد، اظهار کرد: دشمنان به دنبال آسیب رساندن به اعتقادات اصیل اسلامی جوانان ما هستند که باید با این مهم مقابله بکنیم. 

 

وی عنوان کرد: جبهه استکبار با تشکیل گروهک های افراطی مانند داعش، القاعده و غیره به دنبال ضربه زدن به چهره اسلام هستند چنانکه مشاهده کردیم وقتی که تاریخ مصرف داعش تمام شد سعی کردن اصل موجودیت آن را حفظ و در مواقع حساسی مثل اغتشاشات اخیر عراق دوباره بکارگیری کنند.

 

 اعتراف مسئولان آمریکا در سازمان دهی ناآرامی ها کشور توسط خودشان

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: ما می بینیم که مسئولان ارشد آمریکایی بارها خودشان اعتراف کردند که ناآرامی های اخیر کشور را سازمان سیا برنامه ریزی کرده و همیشه سعی دارند از سیاست تفرقه بیانداز و حکومت کن استفاده کنند و با تفرقه بین مسلمانها؛ آنها را به جنگ با یکدیگر وادار کنند که با این شرایط علاوه بر اینکه حکومت مسلمانان تضعیف و به چهره اسلام خدشه وارد می شود،تجهیزات نظامی خود را به فروش رسانده و همچنین مسلمانان بدست خود مسلمانان ها کشته شوند مانند جنگ عربستان با یمن یا در عراق سعی بر این است که جریان ایران ستیزی به راه بیاندازند.

 

الله مرادی گفت: متاسفانه در داخل هم بعضاً به علت بی تدبیری عده ای و تصمیمات اشتباه و سوء استفاده ها، راه انتقاد سازنده بسته می شود، چراکه اعتراض را به اغتشاش تبدیل میکنند. پس کار مجموعه های روابط عمومی در ادارات روشنگری و بسترسازی فرهنگ صحیح مطالبه گری حقوق به حق مردم از طریق مراجع ذی صلاح و قانونی است.

 

وی یادآور شد که امروز روشن شده که سردسته اغتشاشگران با دریافت وجه های قابل توجهی از کشورهای استکباری ماموریت داشتند که کشور را به آشوب بکشند.

 

روابط عمومی باید شور و نشاط در فضای ادارات بوجود آورند

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه یک مدیر زمانی موفق است که روابط عمومی موفق داشته باشد؛ اظهار داشت: روابط عمومی باید شور و نشاط در فضای ادارات بوجود آورند و تلاش کنند هجمه روانی موجود در جامعه که باعث تخریب نظام می شود را با منطق صحیح خنثی کند.

 

وی در ادامه یادآور شد که روابط عمومی ها در ادارات جایگاه والایی دارند و بر همین اساس باید تلاش کنند از ایجاد رانت های سیاسی و حزبی در ادارات جلوگیری به عمل آورده و خدمات نظام را پوشش و فعالیت های موثر ادارات را برجسته کنند ؛ چرا که عدم پوشش خدمات نظام در واقع خیانت بزرگ در حق نظام و مردم است.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گفت: جایگاه روابط عمومی ها در ادارات ضعیف شده و این یک آسیب است.روابط عمومی ها باید امر به معروف و نهی از منکر را در ادارات ترویج بدهند.

 

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی ها باید خدمات نظام را آنگونه که هست پوشش بدهند، یادآور شد: روابط عمومی ها در ادارات جایگاه بالایی دارند و بر همین اساس باید تلاش کنند که نگذارند رانت خواری در ادارات مشاهده شود؛ چرا که سلامت سازمانی در ادارات از اهمیت قابل توجهی برخوردار بوده و روابط عمومی ها می‌توانند در تأمین این مسئله در سازمان ها موثر باشند؛

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان در ادامه بیان کردند: روابط عمومی ها باید کاری بکنند که دیدگاههای مختلف با ذهنیت مثبت در کنار یکدیگر حضور یابند، در غیر این صورت نیروهای نخبه و توانمند به خودی خود کنار گذاشته می شوند که در اینجا مردم و نظام ضرر می بینند که کمترین دستاورد آن سرکار آمدن افراد چاپلوس و متملّق می باشد.

 

الله مرادی یادآور شد: باید در کنار اختلاف نظرهای موجود در جهت آبادانی و عظمت کشور دست در دست،متحد باشیم که این می طلبد روابط عمومی ها با نهادینه کردن فرهنگ صحیح امر به معروف و نهی از منکر، از ترویج حب و بغض حزبی و قومی و ... جلوگیری به عمل آورد.

 

این مسئول با بیان اینکه جلب رضایت ارباب رجوع بسیار ضروری می باشد؛ تصریح کرد روابط عمومی ها باید زمینه  ارائه خدمات آسان به مردم را با توجیه کارمندان در ادارات فراهم بکنند و چنانچه ارباب رجوع با رضایت اداره را ترک بکند، هر چند که مشکل و مسئله وی حل نشده باشد، ارزشمند است.

 

باید روحیه مطالبه گری به شکل صحیح در این مجموع ایجاد شود

 

وی با تذکر به اینکه مدیران باید به جایگاه روابط عمومی ها توجه بیشتری داشته باشند؛ گفت: روابط عمومی ها در برجسته کردن خدمات ادارات باید فراتر از تفکر جناحی و حزبی باشد؛ چرا که این خدمات قبل از اینکه مربوط به حزب خاصی باشد متعلق به نظام است.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر متذکر شد: در بحث روابط عمومی ضعف آموزش داریم؛ چرا که باید روحیه مطالبه گری به شکل صحیح در این مجموع ایجاد شود؛  اصول کار ستاد امر به معروف و نهی از منکر فراتر از جناح، حزب، قوم و قبیله است و مطالبه گری از اساس کار این ستاد می باشد و انتظار داریم مجموعه روابط عمومی های استان در اشاعه این امر الهی ما را کمک کنند.

 

الله مرادی در پایان گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر از انتقاد منصفانه و روشنگرانه استقبال می کند چرا که اگر نظارت همگانی در یک مجموعه نباشد؛ قطعاً آن مجموعه در انجام اصل وظایف مربوطه دچار خلل می شود.   

 

انتهای پیام/a.s

شنبه 16 آذر 1398 | 13:07

کد خبر : 34536

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید