کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

سرپرست فرمانداری قروه در نشست خبری انتخاباتی؛

مشارکت حداکثری مردم در انتخابات اولویت اصلی است / انتخاب هیئت اجرایی بر اساس برابری سیاسی و قومیتی

انتخابات،مجلس شورای اسلامی،حسین الماسی،هیئت های اجرایی

سرپرست فرمانداری قروه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را اولویت اصلی دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان نمود و از انتخاب هیئت های اجرایی بر اساس برابری در قومیت ، مذهب و جناح های سیاسی خبر داد.

به گزارش کُردتودی، حسین الماسی صبح امروز یکشنبه همزمان با آغاز شروع انتخابات و ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان قروه و در گفتگو با خبرنگاران، اظهار داشت: با شروع انتخابات چندین فرآیند از جمله ثبت نام داوطلبان، تشکیل هیئت های اجرایی، بررسی سوابق ثبت نام کنندگان و انتشار آگهی ثبت نام در سطح شهرستان آغاز می شود.

 

وی با بیان اینکه شروع ثبت نام به مدت 7 روز از دهم تا شانزدهم آذرماه خواهد بود، افزود: در این مدت با تشکیل هیئت های اجرایی بررسی سوابق داوطلبان از طریق مراجع چهارگانه وزارت اطلاعات، دادستانی و دادگستری کل کشور، اداره تشخیص هویت و پلیس بین الملل صورت می گیرد.

 

فرماندار قروه با اشاره به نحوه برگزاری هرچه بهتر انتخابات خاطر نشان کرد: یکی از کارهایی که باید مدنظر باشد جلب اعتماد مردم از طریق انتخاب معتمدان در هیئت های اجرایی است که با معیارهایی این مهم در دستور کار قرار دارد.

 

وی از توجه به جنسیت و برابری، توجه به قومیت و مذهب و جناح های سیاسی، حضور خانواده های ایثارگر، حضور اقشار مختلف مردم و روحانیون در هیئت های اجرایی خبر داد.

 

حسین الماسی تناسبات لازم در تشکیل هیئت های اجرایی را مهم دانست و تصریح کرد: بیشترین تلاش و نگاه ما حضور اقشار مختلف مردم برای اعتمادسازی و مشارکت حداکثری است که در این راستا باید اصل رعایت قانون مدنظر باشد.

 

وی به برگزاری رقابت سالم توسط کاندیداهای مجلس اشاره کرد و گفت: ابتدا باید از تمامی داوطلبانی که خود را در معرض آرای مردم آن هم در این برهه که نگاه جهانی به مسئله انتخابات متفاوت است تشکر کنم چرا که با حضور خود باعث ایجاد شور و نشاط میان مردم می شوند.

 

سرپرست فرمانداری قروه بر رفتار مناسب با کاندیداها، رعایت مر قانون و اینکه به حرکت ایجابی بیشتر توجه داشته باشند تا حرکت سلبی تأکید کرد و از گفت و گو و ایجاد تعامل در راستای انتخاباتی سالم و پرشور گفت.

 

حسین الماسی از حضور حداکثری مردم در انتخابات به عنوان مهمترین اولویت نام برد و بر حذف دوگانگی در جامعه که باعث آسیب به نظام می شود، تأکید کرد.

 

انتهای پیام/a.s

یکشنبه 10 آذر 1398 | 09:44

کد خبر : 34475

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید