کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

وضعیت بغرنج سنندج را دریابید؛

مدیریت شهری سنندج اصلی ترین قربانی بلامنازع بازی سیاسی برستادیها!

شهرداری سنندج، مدیریت شهری، وضعیت بغرنج، بازی سیاسی، برستادی، شورای شهر سنندج، اخبار سنندج

آقایان نشسته بر مسند نمایندگی مردم در پارلمان محلی شهر سنندج، لطفا با وجدان خویش بدور از واهمه از  اخم استاندار و فرماندار و دوستان بنفشی خلوت کنید  و عملکرد خود را مورد بررسی قرار دهید...

به گزارش کُردتودی، «مدیریت شهری» واژه ای بس بزرگ در تمامی سیستمهای مدیریتی دنیا، یک نوع از مدیریت که بصورت مستقیم با مردم سروکار داشته و دارد، در این نوع مدیریت باید نگاه مدیران فراتر از یک نوع بینش سیاسی باشد، زیرا وقتی مدیریت شهر با منفعت طلبی سیاسیون آمیخته شود، بدون شک داستان امروزه چنبره زدن سیاسیون برستادی بر مدیریت شهری در سنندج برای هر تفکری تداعی پیدا خواهد کرد. تراژدی تلخی که گهگاهی در هیاهوی اعمال پوپولیستی صدای نقاره و ساز و دهل و برپایی مراسم رقص کوردی در ذهنها گم می شود.

 

بیگمان شاید بزرگترین عملکرد برای تیم بنفش مدیریت شهری سنندج همان برگزاری چند مراسم رقص و اسب سواری و رقص کوردی بوده است، زیرا بزرگترین درد امروزی در سنندج نبود یک شورای شهر کارآمد و پویا می باشد، شورای شهر سنندج  که متاسفانه  کاملا گوش به فرمان لیدرهای سیاسی بنفش رنگ استان بوده و ماههاست که به خواب خرگوشی عمیقی فرو رفته اند، شاید چنین پندارند که مردم نیز به مانند آنان خوابند، اما زهی خیال باطل!

 

چندصباحی از مطرح و ثبت شدن سنندج بعنوان یک شهر جهانی در حوزه موسیقی چه مانورهای تبلیغاتی که ندادند، در حالیکه در اینطرف ماجرا سیستم خدمات رسانی شهری مدیریت شهری سنندج دقیقا به مثابه تلاش دهیاران در روستاهای بزرگ است! هرچند که برخی از رسانه های محلی استان که همواره از آنان باید بعنوان کاسبان خبری نام برد، بدون توجه به وضعیت بغرنج شهری سنندج و فقط به جهت کسب و جذب چندآگهی بیشتر از شهرداری سنه دژ چنان با آب و تاب جهانی شدن سنندج را با تیترهای پولکی به شهردارسنندج  نسبت دادند که شاید در ذهن برخی، شهردارسنندج در زمره  بزرگترین موزیسینها و خوانندگان  جهان می باشد، در حالیکه اگر هم سنندج بعنوان شهر جهانی مطرح شد، این ثبت جهانی حاصل یکسال و دوساله این شهردار نبوده و نیست، بلکه حاصل تلاشهای شهرداران  گذشته و مهمتر اینکه نام آوران و بزرگان موسیقی این دیار هست!

 

متاسفانه شورای شهر سنندج گویا از وضعیت خیابانهای شهر و ترافیک کمرشکن آن، از وضعیت فاجعه بار ساخت و سازهای غیر مجاز، از وضعیت دردناک حقوق معوقه نیروهای شهرداری، از وضعیت نارضایتی دهشت آور کارکنان شهرداری سنندج از وضعیت فعلی و عدم جرات اعتراض به این وضع، از وضعیت به حاشیه راندن نیروهای متخصص و توانمند در شهرداری، از وضعیت فعلی نبود هیچ پروژه ای اساسی، از وضعیت اسف بار سدمعبر در خیابانهای اصلی شهر، از وضعیت  کوچ اجباری برخی  از مدیران باتجربه شهرداری سنندج به کشورهای دیگر، خلاصه از هزاران درد و رنج این مردم از نظر وضعیت مدیریت شهری گویا بیخبرند، یا خود را به بیخبری زده اند.

 

اما یک پرسش از شورای شهر، آقایان نشسته بر مسند نمایندگی مردم در پارلمان محلی شهر سنندج، لطفا با وجدان خویش بدور از واهمه از  اخم استاندار و فرماندار و دوستان بنفشی خلوت کنید، شماها پاسخ اعتماد مردم نیک اندیش این شهر را به خودتان چگونه دادید؟ بیائید برای مردم بصورت شفاف و واضح از عملکردتان بگوئید، تشکیل آن همه جلسات و کمیسیونهای مختلف با حق جلسات رنگارنگ  را به حساب عملکرد نگذارید! چرا مانند یک شورای مستقل و مقتدر حتی ازطرح سوال برای شهردار ترس و واهمه دارید؟ فکر کنم که اگر روزی پای استیضاح شهردار به میان بیاید، برای عده ای از این عزیزان زبانم لال خطر ایست قلبی هم وجود خواهد داشت! فقط جهت استحضار تمامی اعضاء شورای شهر سنندج؛ باور کنید که مردم نیک اندیش این شهر همه چیز را بسیار خوب و عیان می بینند و می دانند!

 

یکی از اعضاء شورای شهر سنندج چندی پیش با افتخار گفته بود که سنندج به کارگاه عمرانی تبدیل شده است.  جناب شورا ، ببخشید اگر زحمت نباشد آدرس این کارگاهها را جهت اطلاع مردم بیان فرمائید، البته بنده چند آدرس از این کارگاهها دارم؛ خیابان فردوسی سنندج و وضعیت دستفروشان، ساخت و سازهای غیرمجاز، خیابانهای پراز چاله و چوله سطح شهر، ترافیک سرسام آور خیابانهای سنندج، سوز درون نیروهای شهرداری که حساب خرج و دخل از دستشان دررفته به علت پرداخت نشدن با تاخیر چند ماهه حقوق  و صدها آدرس دیگر، پس لطفا کنار پکیجهای داغ و هنگام صرف میوه و شیرینی برای شهردار ناکارآمد مورد وثوقتان هندوانه قاچ نکنید.

 جناب شورا! موج سواری بر احساسات مردم بس است.

 

انتهای پیام/a.s

یکشنبه 10 آذر 1398 | 07:52

کد خبر : 34471

منتشر کننده : sh.s

رضائی پاسخ یکشنبه 10 آذر 1398 | 08:58

0
0

درود برشرف سربازیت

شهروند پاسخ یکشنبه 10 آذر 1398 | 10:37

0
4

متأسفانه شهرداری و شورای شهر سنندج فاقد هرگونه راهبرد و برنامه کلان برای اداره شهر سنندج هستند. نقش و کارکرد ساختمانهای عظیم شهرداری و شورای شهر سنندج در اداره امور شهر، همانند نقش یک دهیاری در اجرای طرحهای هادی در یک روستاست. مادامی که مجموعه شهرداری و شورای شهر سنندج بایک نگاه محدود و بسته روستایی به این شهر می نگرند، مطمئن باشید که هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

شهروند پاسخ سه شنبه 12 آذر 1398 | 00:42

0
0

شورای استان کردستان شیرزنی مثل زهرا آوجیان را دوباره می خواهد تا جلوی مفسدان ایستادگی کند زمان ایشان که ریس شورا ی استان بودن امثال این برستادی هاوجرات حضور در شورا نداشتند افسوس که ما قدر داشته هایمان را نمی دانیم

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید