کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نگرانی مردم گردمیران سفلی از قطعی آب شرب؛

روستاهای بالای 100 خانواری که آب برایشان کیمیاست!

قطعی آب شرب روستای گردمیران سفلی, روستا منبع تولید,قطعی آب شرب,, دهگلان قب کشاورزی

مردم ساکن روستای گردمیران سفلی از قطعی پی در پی آب شرب در تمام طول سال و به تازگی هم از قطعی و نوسان ده روزه برق روستا به شدت نگران هستند.

به گزارش کُردتودی،  با توجه به اینکه روستا منبع تولید و اشتغال است و نیاز است حل مشکلات روستاهای در اولویت باشد اما متاسفانه چندین سال است که روستاهای شهرستان دهگلان مورد بی توجهی قرار گرفته و هرسال در ایام انتخابات با وعده و وعید تو خالی مردم را سرگرم نموده و بعد از انتخابات مردم به امان خدا رها می شوند.

 

 بیشتز از 20 روستای شهرستان دهگلان حدود 10 سال است که از کم آبی و قطعی آب شرب سالم و بهداشتی رنج می برند که آب مورد نیاز بعضی از روستاها با تانکر و بعضی روستاها از آب چشمه های روستا که از نظر بهداشتی قدغن شده ، استفاده می کردند.

 

 اما آب شرب روستای گردمیران سفلی در هر فصلی و در هر زمان و ساعتی قطع می شود و جدیدا هم بنا به گفته اهالی روستا حدود 10 روزه قطعی و نوسان برق هم به قطعی آب شرب اضافه شده است. 


 روستای گردمیران سفلی یکی از روستاها است که دچار کم آبی پی در پی شده است و مردم این روستا واقعا خسته شده و با این معضل دست و پنجه نرم می کنند از مسئولین ذیربط انتظار دارند هرچه سریعتر این مشکل را حل کنند.


 البته تنها این روستا نیست که دچار کم آبی شده روستاهای بلدستی با 350 خانوار، روستای سرنجیانه با  500 خانوار که بیشتر از صد خانوار روستا، گردمیران علیا با  600 خانوار با مشکل قطعی آب مواجه مواجه هستند.


در شهرستانی که قطب کشاورزی است بی آبی بیداد می کند و همین مسئله باعث مهاجرت مردم روستا به شهرها می شود و حاشیه نشینی شهرها  نیز باعث معضلات اجتماعی می شود.


 در حقیقت قطعی آب در روستاهای دهگلان به شدت موجب نگرانی و گلایه مردم این روستاها است و این درحالی است که خانه های بهداشت این روستاها استفاده ازآب چشمه ها در روستا را قدغن کرده که از لحاظ بهداشتی سالم نیستند و استفاده از آب چشمه ها باعث اشاعه بیماری می شود.


 مردم این روستاها چشم انتظار کمک مسئولین هستند و  انتظار دارند که این مشکل قطعی آب شرب  را حل کنند.

 

مردم روستاها دیگر تحمل این مشکل بی آبی را ندارند اگر فکری به حال این مشکل نشود کم کم زمینه مهاجرت به شهر در این روستاها فراهم می شود.

 

 انتهای پیام/m.r

 

 

یکشنبه 10 آذر 1398 | 07:47

کد خبر : 34467

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید