کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

از هاشمی 74 تا روحانی 98 دست به دست می شود؛

کردستان در وعده اتصال به راه آهن/ آخرین وعده؛ 1400 و نهایتا 1402!

راه اهن کردستان، شبکه ریلی، راه اهن، کردستان، سفر هاشمی رفسنجانی به کردستان

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، استان کردستان جزو پنج استانی است که تا سال 1400 در نوبت ریل‌گذاری قرار می‌گیرند و قرار است وعده 24 ساله آن به سرانجام برسد.

به گزارش کُردتودی، به گفته خیرالله خادمی تا سال 1400 سوت قطار در 5 استان کردستان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، خراسان جنوبی و خراسان شمالی در اولویت اتصال به شبکه سراسری قرار گرفته بودند، شنیده می‌شود.

 

معاون وزیر راه و شهرسازی، اتصال 5 استان دیگر از 9 استان باقیمانده و اتصال ایران به ریل افغانستان، عراق و کشور آذربایجان را اولویت برنامه‌های حمل و نقل ریلی تا سال 1400 عنوان کرده است.

 

به‌ گفته خادمی استان‌های کردستان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، خراسان جنوبی و خراسان شمالی در مرحله بعدی اتصال به شبکه ریلی قرار دارند که ریل‌گذاری برخی از استان‌ها شروع شده و بر اساس زمانبندی این استان‌ها تا سال 1400 یا 1402 به شبکه راه‌آهن کشور می‌پیوندند.

 

وعده اتصال کردستان به راه آۀهن در سال 137 و در طی سفر آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور وقت به این استان داده شد و از آن زمان تاکنون دولت ها و رئیس جمهورهای مختلف هر بار قول اتصال استان کردستان به شبکه ریلی کشور در کمترین زمان ممکن را داده اند اما تابحال محقق نشده و در تازه ترین وعده ها، دولت کنونی از اتصال این شبکه تا سال 1400 و نهایتا 1402 خبر می دهند!

 

وزیر راه و شهرسازی هم اتصال سنندج به خط راه‌آهن کشور را یکی از پروژه‌های اولویت‌دار دولت عنوان کرده و اظهار امیدواری کرده است این پروژه هرچه سریع‌تر به اتمام برسد.

 

کردستان به لحاظ برخورداری از آزادراه و بزرگراه و همچنین راه‌های اصلی و روستایی جز استان‌های آخر کشور است ضمن اینکه در زمینه حمل ونقل هوایی هم نیاز استان را پاسخگو نیست و همین موارد دلیل خوبی برای نیاز اساسی استان به وجود شبکه حمل و نقل ریلی است و اگرچه مسوولان در ادوار مختلف بر این موضوع صحه می‌گذارند اما در عمل آنچه که مشاهده می‌شود با واقعیت فرسنگ‌ها فاصله دارد. اتصال کردستان به شبکه ریلی یک ضروت است وباید دید وعده انجام آن که از سال 74 شروع شده نهایتا کجا ختم به عمل می شود؟!

 

انتهای پیام/a.p

 

دوشنبه 4 آذر 1398 | 11:14

کد خبر : 34428

منتشر کننده : sh.s

شهروند پاسخ سه شنبه 5 آذر 1398 | 08:04

0
4

به احتمال زیاد در زمینه وصل شدن به راه آهن نیز آخرین استان کشور می شویم که کمافی السابق کوچکترین نگرانی برای دولتی ها ایجاد نمی کند و به تعبیر آنها «وضعیت مطلوبی» است.

سنندجی پاسخ چهارشنبه 6 آذر 1398 | 09:03

0
2

با این مجموعه عمرانی استانداری حالا حالاها به فکر راه آهن نباید باشیم
فقط وعده و وعید
کدام وعده روحانی در کردستان تحقق پیدا کرده تا این یکی دومی باشد

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید