کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در گفت و گو با علمای اهل سنت کردستان عنوان شد؛

مرزداران کردستان همواره با آشوب و اغتشاش مخالف هستند/ باید با عوامل و تخریب کنندگان بیت المال به شدت برخورد شود

مهره های دشمن، کردستان، مخالفین نظام

علمای اهل سنت کردستان با تاکید بر اینکه اغتشاشگران به دنبال ضربه زدن به امنیت و آرامش ملت هستند، حضور میلیونی و محکم مردم با بصیرت ایران در حمایت از امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی را موجب نقش بر آب شدن نقشه دشمنان دانستند.

به گزارش کُردتودی، علمای اهل سنت کردستان با تاکید بر اینکه اغتشاشگران به دنبال ضربه زدن به امنیت و آرامش ملت هستند، حضور میلیونی و محکم مردم با بصیرت ایران در حمایت از امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی را موجب نقش بر آب شدن نقشه دشمنان دانستند.

 

 

ماموستا برجسته اهل سنت سنندج: اغتشاشگران با خلل وارد کردن به نظم جامعه نمی توانند تزلزلی ایجاد کنند


ماموستا امین راستی امام جمعه موقت سنندج در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: اعتراضات مردم در این ماه میلاد پیامبر اکرم را می توان از دو بعد امنیتی و عبادی بررسی کرد، از لحاظ امنیتی مردم می توانستند به صورت مسالمت آمیز اعتراضات خود را بیان کنند اما متاسفانه عده ای از این اعتراضات سوء استفاده کرده و قصد اغتشاش داشتند.

 


 وی با بیان اینکه اغتشاش‌گران مهره‌های دست نشانده دشمنان بودند، گفت: اعتراض به افزایش قیمت بنزین طبیعی بود اما اینکه عده ای بخواهند از این قضایا سوءاستفاده کنند قابل قبول نیست و نباید اجازه داد.

 


 وی افزود: صف مردم از دشمنان و ضدانقلاب جداست، کسانی که دست به اغتشاش، آتش زدن بیت المال و ناامنی زدند از عوامل دشمنان بودند چون در طول 40 سال عمر انقلاب اسلامی مردم همراهی خود با انقلاب را ثابت کرده و استقامت همین مردم حلال بسیاری از مشکلات بوده است.

 

 

امام جمعه موقت سنندج با اشاره به اینکه این آشوب ها خلاف موازین و قانون است، یادآور شد: این اغتشاشگران با خلل وارد کردن به نظم جامعه نمی توانند تزلزلی ایجاد کنند چرا که کردستان مهد جوانمردی و سخت کوشی و ایثار و مجاهدت است و مردم همواره اثبات خواهند کرد که پایبند نظام هستند.

 


نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری: مردم مدافع و مرزدار استان کردستان هیچ‌گاه به بیگانگان تکیه نکرده اند


ماموستا فایق رستمی نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان در واکنش به اغتشاشات اخیر در کشور اظهار داشت: ملت فهیم ایران و مردم مدافع و مرزدار استان کردستان هیچ‌گاه به بیگانگان تکیه نکرده اما عده‌ای با سوءاستفاده از موقعیت کنونی، راه حقیقی بیان مطالبات را با بی‌راهه اشتباه گرفته‌اند.

 


وی با بیان اینکه ضدانقلاب دشمن کُرد و هیچ‌گاه خواهان ترقی و پیشرفت کشور نیستند، افزود: مردم و جوانان کردستانی هیچ‌گاه به دشمنان اعتماد نکرده و همیشه راه خود را از افکار و اهداف آنان جدا کرده‌اند چراکه آنان غیر از برهم زدن امنیت کشور، ویرانی و نابودی این دیار هدفی دیگر ندارند.

 


نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حمایت و پشتیبانی سران آمریکایی از مردم ایران ادعا و دروغی بیش نیست، تصریح کرد: سؤال اینجاست ضدانقلاب و دشمنان که همواره دم از حقوق شهروندی می‌زنند، در زمان بمباران مردم ایران و اکنون که اشرار اماکن و اموال عمومی و اموال مردم را تخریب و به غارت برده، کجایند؛ چرا زبان به کام گرفته و غمخوار کُرد نیستند.

 


وی با بیان اینکه اغتشاشات اخیر با حمایت ضدانقلاب در کشور اتفاق افتاد، گفت: براساس فرموده قرآن و مفاد قانون دین و اسلام ضرررساندن به مملکت، تخریب اماکن و اموال عمومی و اموال مردم جایز نبوده و مورد قبول اسلام و وجدان بشریت نیست.

 


امام جمعه سنندج: باید با عوامل  و تخریب کنندگان بیت المال به شدت برخورد شود


ماموستا عبدالرحمن خدایی امام جمعه سنندج تصریح کرد: متاسفانه طی یک هفته اخیر یک سری افراد جاهل که شناختی از توطئه‌های دشمنان ندارند همگام توطئه‌های دشمنان و مزدوران آن ها شدند و به اموال عمومی آسیب رساندند.

 


وی ضمن محکوم کردن اغتشاشات و ناآرامی‌های اخیر در پی افزایش قیمت بنزین گفت: مردم کُرد شجاع و همیشه در صحنه کردستان در 40 سال اخیر از نظام و فرامین رهبری پیروی و در همه برهه‌ها در برابر دشمنان ایستادگی و آنان را مأیوس و ناامید کرده‌اند.

 


امام جمعه سنندج با تقدیر از نیروهای امنیتی در برقراری امنیت عمومی و مقابله با آشوبگران اظهار کرد: تخریب پمپ بنزین‌ها، بانک‌ها و آمبولانس‌ها عملی خرابکارانه و تخریب بیت‌المال بوده و باید با عوامل این امور ناپسند به شدت برخورد شود.

 


 

امام جمعه موقت سنندج: مردم دراغتشاشات اخیر صف خود را از اشرار و اخلالگران نظم و امنیت جدا کردند


ماموستا خالدی امام جمعه موقت سنندج ضمن محکوم کردن اغتشاشات و ناآرامی‌های اخیر در پی افزایش قیمت بنزین اظهار داشت: مردم با بصیرت و هوشیار آگاه کردستان همراه با سراسر کشور، خودجوش و مردمی اقدامات آشوبگرانه اشرار و ضدانقلاب را محکوم کردند که جای بسی خوشحالی دارد.

 


وی با بیان اینکه مردم در این اغتشاشات اخیر صف خود را از اشرار و اخلالگران نظم و امنیت جدا کردند، افزود: انسان در هر واقعه‌ای باید عاقلانه و از روی تفکر تصمیم بگیرد چراکه آشوب و اعتراضات خشونت‌آمیز غیرمنطقی و جایز نیست.

 


امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه نباید در این برهه حساس دشمنان را خوشحال کنیم، تصریح کرد: باید همه با هم مراقب توطئه‌های دشمنان باشیم چراکه بدخواهان به دنبال برهم زدن امنیت و آسایش کنونی مردم هستند.

 


ماموستا خالدی با بیان اینکه هرگونه تجمع و اغتشاشی محکوم است، یادآور شد: اگر امنیت و آرامش در هر کشوری وجود نداشته باشد، قطعاً زندگی، کسب و کار و امرار معاشی وجود نداشته، بنابراین باید بیش از پیش هوشیار باشیم.

 


 

ماموستا برجسته اهل سنت سنندج: مردم کردستان هیچ وقت مخالف اصل نظام نیستند


ماموستا سیداحسن حسینی امام جمعه موقت سنندج عنوان کرد: مردم مرزدار و همیشه در صحنه استان کردستان همواره حامی اقتدار، عزت و امنیت در طول تاریخ انقلاب بوده‌و همواره ثابت کرده‌اند که  اجازه نمی‌دهند امنیت و آرامش آنها مورد تعدی وابستگان به استکبار قرار بگیرد.

 


وی تصریح کرد: مردم از اشرار و فرصت‌طلبان جدا هستند و اگرچه مردم به واسطه مشکلات معیشتی و تنگناهای اقتصادی در فشار هستند ولی هیچ وقت مخالف اصل نظام نیستند.

 


حسینی اذعان کرد: آنچه در روزهای اخیر در برخی شهرهای کردستان و در سایر نقاط کشور شاهد بودیم، نه تنها اعتراض به قیمت بنزین نبود بلکه این قضیه هم یک نقشه طراحی‌شده از سوی دشمنان برای براندازی نظام بود.

 


به گفته امام جمعه موقت سنندج، در این اغتشاشات عده‌ای با آتش‌زدن بانک‌ها، پمپ بنزین، آمبولانس و اموال مردم قصد ایجاد ناآرامی و ضربه‌زدن به امنیت کشور را داشتند.

 


وی اضافه کرد: اینها مهره‌های دشمنان بودند که از سوی مخالفین نظام در خارج از مرزها با هدف ایجاد ناامنی و سلب آسایش مردم دست به ایجاد اغتشاش زدند اما به واسطه بصیرت و آگاهی مردم دسیسه‌های آنان خنثی شد.

 


انتهای پیام/m.r

شنبه 2 آذر 1398 | 07:52

کد خبر : 34409

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید