کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امامان جمعه کردستان عنوان کردند:

مردم کردستان با انقلاب اسلامی پیمان محکمی دارند/صف مردم انقلابی از هنجارشکنان جداست

نماز جمعه، سنندج، کردستان

امام جمعه سنندج گفت: مردم کردستان چهار دهه است که برای دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی پیمانی مستحکم بسته‌اند و هنجارشکنان چند روز اخیر از صف مردم انقلابی این استان جدا هستند.

به گزارش کُردتودی، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سنندج با تبریک هفته بسیج اظهار کرد: مردم متعهد کردستان بیش از چهار دهه از عهد و پیمان خویش در دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی و منویات رهبری وفا کرده‌اند.


وی افزود: متاسفانه طی یک هفته اخیر یک سری افراد جاهل که شناختی از توطئه‌های دشمنان ندارند همگام توطئه‌های دشمنان و مزدوران آن ها شدند و به اموال عمومی آسیب رساندند.

 

امام جمعه سنندج با تقدیر از نیروهای امنیتی در برقراری امنیت عمومی و مقابله با آشوبگران اظهار کرد: تخریب پمپ بنزین‌ها، بانک‌ها و آمبولانس‌ها عملی خرابکارانه و تخریب بیت‌المال بوده و باید با عوامل این امور ناپسند به شدت برخورد شود.

 

ماموستا خدایی اعلام کرد: فردا شنبه راهپیمایی مردمی در محکومیت این اعمال خرابکارانه برگزار خواهد شد و مردم ولایت‌مدار کردستان فردا در مسیرهای راهپیمایی بار دیگر با ارزش‌های انقلاب تجدید بیعت می‌کنند.

 

امام جمعه سنندج در پایان خطبه‌های این هفته با اشاره به احادیث نبوی اظهار کرد: تقوای الهی, صداقت در عمل و گفتار، امانت‌داری و ترویج معروفات از جمله اموری است که هر فرد مسلمان باید در زندگی خویش مدنظر قرار دهند.

 

امام جمعه بیجار: عدم شفاف سازی دولت درخصوص گرانی بنزین موجب بروز مشکلاتی در جامعه شد / تفکر بسیجی موجب پیشرفت جامعه است


حجت الاسلام علی مرادی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته بیجار با دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: رعایت تقوی الهی موجب رستگاری انسان در دنیا و آخرت می گردد.

 

وی با اشاره به ویژگی های جامعه ایمانی ، افزود : اطاعت از خداوند متعال و پیغمبر و معصومین و در زمان غیبت از مراجع تقلید و رهبر زمان از خصوصیت بارز جامعه ایمانی است.

 

خطیب جمعه بیجار گفت : پرهیز از نزاع و اختلافات قبیله ای و استقامت روحی و روانی در برابر دشمنان از دیگر خصوصیت بارز جامعه ایمانی است.

 

حجت الاسلام مرادی بیان داشت : در جامعه ایمانی مردم باید کاری نکنند که دشمنان و ابلهان به فکر گرفتن ماهی از آب گل آلود باشند. 

 

امام جمعه بیجار در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به اغتشاشات هفته گذشته بیان داشت: گلایه مردم در قالب اعتراضات نسبت به گرانی بنزین به حق بود.

 

وی تصریح کرد : اگر توجه جدی مسوولان نباشد شاهد افزایش گرانی افسار گسیخته خواهیم بود که نیازمند توجه جدی است.

 

حجت الاسلام مرادی عنوان کرد: عده ای فرصت طلب و اغتشاشگر با هزینه های میلیاردی دشمنان که از سالها قبل برای آموزش آنها صرف کرده بودند اقدام به تخریب اموال عمومی و شهادت نیروهای نظامی و انتظامی در کشور شدند.

 

امام جمعه بیجار با تاکید بر اینکه مردم ما با بصیرت و دانایی صف خود را از اغتشاشات اخیر جدا کردند ، گفت : دشمنانان ما بدانند اختلاف درون خانوادگی ملت ایران به آنها ربطی ندارد.

 

وی خاطر نشان کرد: دشمنان با بهره گیری از ابزار جاسوسی در هر لحظه به فکر ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران هستند.

 

خطیب جمعه بیجار تاکید کرد: اصل قضیه با توجه به بیانات رهبر فرزانه انقلاب قابل اعتراض نیست ، اما دولت با تدبیر می توانست با شفاف سازی و روشن کردن اذعان مردم از چند روز قبل در خصوص تصمیم از این ضررها جلوگیری کند.

 

وی ضمن قدردانی از نیروهای نظامی و انتظامی در یک هفته قبل که با رافت و قاطعانه موجب بازگشت امنیت به جامعه شدند، بیان داشت: مردم ما مانند فتنه سال ۸۸ صف خود را از اغتشاشگران جدا کردند.

 

امام جمعه بیجار ضمن تبریک هفته بسیج ، اظهار داشت: تفکر بسیجی موجب پیشرفت انقلاب اسلامی ایران در تمامی عرصه ها شده است.

 

وی گفت : جوانان ما با تکیه بر تفکر بسیجی و روحیه جهادی ثابت کرده اند ما در همه زمینه ها می توانیم از موانع رد شویم و به پیروزی برسیم.

 

وی تاکید کرد: روحیه جهادی، شهادت طلبی ، حضور در میدان های سخت ، حفظ ارزش های دینی و انقلابی از خصوصیات بارز تفکر بسیجی در انقلاب اسلامی ایران است.

 

حجت الاسلام مرادی گفت: به گفته رهبر معظم انقلاب رقم می خورد و اسراییل دو راه بیشتر ندارد یا باید رفراندوم در مناطق اشغالی را بپذیرد یا خوار و ذلیلانه در برابر محور مقاومت شکست بخورد.

 

امام جمعه دهگلان: مسئولین باید با درایت گرانی بازار را کنترل کنند

 

ماموستا سید عارف عنایتی امام جمعه دهگلان ظهر امروز در خطبه نماز جمعه دهگلان در مسجد جامع این شهر ضمن تبریک هفته بسیج و تقدیر و تشکر از فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه دهگلان در رفع محرومیت زدایی مناطق محروم شهرستان بیان داشت: امیدوارم بیشتر از قبل شاهد افتتاح پروژه  های محرومیت زدایی با دست غیور مردان  بسیج در شهرستان باشیم.

 

 وی افزود: مسئولینی که خداوند به آنان توفیق خدمتگزاری به مردم اعطا می نماید باید بدانند که این نعمتی بسیار بزرگی است که شامل حال هر کسی نمی شود زیرا خدمت به مردم محروم اجر و پاداش الهی دارد.

 

امام جمعه دهگلان ضمن تشکر از مردم دهگلان گفت: حاشیه های بسیاری در کشور ایجاد اما مردم با بصیرت دهگلان اجازه حاشیه های که تخریب اموال بیت المال بود را ندادند زیرا عده ای خارج از شهرستان درصدد ایجاد اغتشاش در دهگلان بودند که با وجود مردم یا بصیرت شهرستان توطئه انان خنثی شد.

 

ماموستا عنایتی اظهار داشت: هر چند در آسنان کردستان خدمات زیادی شده اما هنوز رفع محرومیت نشده  که امید است مسئولان در صدد رفع محرومیت استان کردستان و شهرستان دهگلان تلاش کنند.ص

 

امام جمعه قروه: سهمیه بندی سوخت با سوء مدیریت دولت همراه بود / رهبر معظم انقلاب با تمام قوا دولت را حفظ کردند

 

حجت الاسلام عابدین رستمی امروز و در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با اشاره به تغییر نرخ بنزین اظهار داشت: در سال گذشته 20 برابر بودجه عمرانی کشور که باید صرف عمران و آبادانی کشور می شد صرف حامل های انرژی شد که از این میزان نیز بیش از 50 درصد به 10 درصد خاص رسیده بود.

 


وی با بیان اینکه روزانه 30 میلیون لیتر بنزین از کشور به صورت سازمان دهی شده قاچاق می شد افزود: باید به چند سوال دولت پاسخ دهد از جمله آنکه در سال 85 دولت سابق آمد و بنزین را سهمیه بندی نمود و مصرف سوخت نیز پایین آمد اما دولت جدید آمد و کارت سوخت را برداشت و سهمیه بندی را به هم زد و مصرف سوخت باز هم بالا آمد و به 105 میلیون لیتر در روز رسید.

 


امام جمعه قروه خاطر نشان کرد: اگر سهمیه بندی بنزین خوب بود چرا دولت وقتی بر سر کار آمد سهمیه بندی را کنار  گذاشت و اگر سهمیه بندی بد بود چرا باز هم آمده اید و سهمیه بندی می کنید؟

 


وی با بیان اینکه در سهمیه بندی سوخت هفته گذشته شاهد سوء مدیریت بودیم افزود: دولت باید در این مدت پمپ های سی ان جی را توسعه می داد که نداد، باید تولید خودرو گاز سوز را افزایش می داد که نداد، کیفیت خودروها را باید ارتقا می داد که نداد ، نخبگان و افکار عمومی را باید اقناع می کرد که نکرد ، مبلغ جبرانی را باید قبل از افزایش قیمت سوخت به حساب سرپرستان خانوارها واریز می نمود که این کار را نکرد و این اقدامات را رسانه ای نیز نکرده بود

 


به گفته وی معلوم نیست مشاوران دولت چگونه فکر می کنند که اجازه نداده بودند مردم زودتر از این موضوع مطلع شوند

 


رستمی در ادامه به حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی از تصمیم سران سه قوه اشاره نمود و گفت: مردم باید بدانند که این اولین باری نیست که رهبر معظم انقلاب اسلامی از چنین تصمیماتی حمایت کرده اند.

 


وی تصریح کرد: در سال 78 و پس از ان توهین ها و کارهای ضد فرهنگی که وزارت فرهنگ وقت انجام داد تحصنی در مسجد اعظم قم شکل گرفت و فشار وارد بر دولت به اندازه ای زیاد شد که بیانیه ها از سوی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام وقت صادر می شد که دولت باید استعفا دهد اما در کمال ناباوری رهبر انقلاب اعلام نمودند که تحصن کنندگان باید پراکنده شوند

 


امام جمعه قروه ادامه داد: مورد دیگر در بحث کرباسچی بود شهردار فاسد تهران که پس از محاکمه وقتی زندانی شد باز هم رهبر معظم انقلاب دستور دادند که کرباسچی باید آزاد شود

 


وی به انتخابات مجلس ششم اشاره نمود و گفت: در مجلس ششم در حوزه تهران وقتی تقلب شد و شورای نگهبان انتخابات تهران را باطل اعلام کرد و گفت باید از نو اجرا شود ، رهبر انقلاب اسلامی انتخابات را تایید نمودند و آن دسته از نمایندگان وارد مجلس شدند.

 


وی ادامه داد: این نشان می دهد موضع گیری رهبر معظم انقلاب بر اساس انچه که احزاب و سیاسیون می اندیشند نیست چرا که ایشان رهبر جامعه هستند نه مسئول یک حزب سیاسی.

 


رستمی افزود: هم اکنون نیز نباید غافل شد و هنوز هم اقدامات دشمن ادامه دارد و مناسبت هایی همچون روز دانشچو، نهم دی ماه و 22 بهمن را دشمن زیر نظر گرفته است.

 


وی به نقشه دشمن در جهت از بین بردن محور مقاومت اشاره نمود و گفت: در سطح راهبردی در منطقه حوادثی رخ داده و دشمن بیش از 2 سال است که روی یک مدل خاص کار می کند و با تمام توان به دنبال از بین بردن محور مقاومت است و این مدل را در لبنان و عراق پیاده کرده است

 


امام جمعه قروه افزود: در عراق عده ای آمدند و نسبت به مسائل اقتصادی تظاهرات کردند که شکل این تظاهرات به گونه ای بود که دولت باید استعفا دهد و پس از استعفای دولت اعلام نمودند که حشدالشعبی که بدنه محور مقاومت را شکل می دهد باید خلع سلاح شود

 


رستمی ادامه داد: در لبنان بالا رفتن مالیات را مطرح کردند و پس از آن استعفای نخست وزیر مطرح شد و پس از آن گفتند که حزب الله لبنان باید خلع سلاح شود و حالا آمده اند و به دنبال اجرای این مدل در ایران هستند .

 


به گفته وی دشمن برنامه ریزی خود را برای دی ماه قرار داده بود اما با افزایش نرخ بنزین دولت ندانسته کاری کرد که سطح تهدید دشمن جلوتر آمد .

 


وی به توصیه های رهبر معظم انقلاب در خصوص فتنه 98 در سال گذشته اشاره نمود و ادامه داد: رهبر انقلاب می دانستند اکه اگر مخالفت عظیمی در برابر تصمیم سران قوا شکل بگیرد اولین چیزی که کد گذاری شده است استعفای دولت است و بنابراین ایشان با تمام قوا دولت را حفظ کردند .

 


رستمی گفت: دولت مسئول است و باید تا انتها ادامه دهد و پاسخگو باشد و حق ندارد استعفا بدهد

 


به گفته وی دولت باید بماند تا هم مردم باید درس بگیرند که با چند تبلیغ ساده چنین فضایی را ایجاد نکنند و هم مشخص شود که کسی که برنامه ای برای اداره مملکت ندارد باید کنار برود.

 


وی ادامه داد: استعفای دولت خطرناک تر از هزار نوع اغتشاش است و بنزین اگر از این هم گران تر شود دولت باید بر سرکار بماند و پاسخگو باشد و نمی شود پس از 7 سال کنار رفت و تمام تقصیرات را به گردن دیگران انداخت

 


وی در پایان به بیانیه ها و سخنان نمایندگان مجلس در این خصوص اشاره نمود و بیان داشت: مجلس هم تازه زرنگ شده است و در این فضای انتخاباتی که در حال شکل گرفتن است نمایندگانی که 4 سال است خوابیده اند و مردم را زجرکش کرده اند زرنگ شدند و مقام معظم رهبری در برابر همین افراد ایستاد.

 

انتهای پیام/m.r

جمعه 1 آذر 1398 | 13:40

کد خبر : 34404

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید