کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مشکلاتی که هنوز با قدرت رخ نمایی می کنند؛

قطعی آب شرب و نبود جاده مناسب روستایی در شهرستان دهگلان/ اینجا اثری از وعده های انتخاباتی نیست!

قطعی آب شرب,نبود جاد ه ارتباطی روستایی,فرسودگی شبکه آبرسانی,بی توجهی به روستاها,مهاجرت معکوس,مهاجرت بی رویه به شهرها

قطعی آب شرب روستاهای دهگلان در روزهای سرد سال همچنان ادامه دارد و باعث مشکلات عدیده برای مردم شده است.

به گزارش کُردتودی، تکرار قطعی آب شرب روستاهای دهگلان همچنان ادامه دارد و روز ینیست که روستاهای گردمیران سفلی، بایتمبر و کچیگرد در این فصل سرد سال با این مشکل مواجه نشوند.

 

بنا برگزارش مردمی روستاهای مذکور اکثر روزها در این فصل سرد سال همچنان با مشکل قطعی آب شرب دست به گریبانند و هنوز مشخص نیست دلیل  قطعی آب شرب در این فصل سرد سال چیست.

 

مردم روستاهای مذکور می گویند هر ساله در فصول تابستان و در این فصل ما با این مشکل مواجه هستیم که بعد از چندین سال هنوز راه حلی برای این مشکل پیدا نشده است براستی چه کسانی باید جوابگوی مشکلات مردم باشند خود مردم یا مسئولین هرچند قطی آب شرب روستایی روستاهای دهگلان تنها مر بوط به این چند روستای مذکور نبوده بلکه در فصل بهار و تابستان چندین روستای دیگر دهگلان از نبود و قطعی آب شرب رنج می برند.

 

 مسئولین شهرستان مشکلات قطعی آب شرب روستاهای مذکور را شکستگی و فرسودگی شبکه آبرسانی به روستاها عنوان می کنند اما تا کی این مشکل باید ادامه داشته باشد و تاکی مسئولین استانی اعتبار و بودجه ای برای حل این مشکل اختصاص نمی دهند در حالیکه روستاها منبع تولید هستند که در صورت بی توجهی زمینه مهاجرت روستائیان به شهرها را فراهم می سازد.

 

بحث راه روستایی و توجه به حمل و نقل جاده ای از مهمترین نیازهای روستائیان است که به عنوان یکی از زیرساخت های مهم در توسعه استان محسوب می شود که روستائیان متاسفانه از عقب ماندگی شدید رنج می برد.

 

روستاهای کچیگرد و بایتمبر علاوه بر مشکل آب شرب از نبود جاده ارتباطی هم رنج می برند

 

 با توجه به اینکه چندین خانوار در روستای بایتمبر مهاجرت معکوس نموده اند و در روستا به کار دامداری و تولید مشغول شده اند در صورت ادامه قطعی آب و نبود جاده ارتباطی شاید دوباره مجبور به مهاجرت به شهر شوند.

 

مردم روستای کچیگرد هم علاوه برمشکل آب ّشرب از نبود جاده ارتباطی هم دست به گریبانند پس برای جلوگیری از مهاجرت بی رویه مردم روستا به شهر نیاز است روستاها مورد توجه قرار گیرند.

 

بیشتر مردم و کارشناسان اجتماعی علت مهاجرت بی رویه  روستائیان به شهر ها را کمبود آب شرب بهداشتی و نبود راه ارتباطی مناسب عنوان کرده و می گویند اگر این مشکلات رفع شود می توان با برنامه ریزی  صحیح، زمینه افزایش جمعیت روستائی را ایجاد کرد که به موجب آن افزایش تولید محصولات کشاورزی و دامی را شاهد خواهیم بود که این خود باعث بارور شدن اقتصاد مقاومتی و ملی نیز می شود.

 

راه ارتباطی امن و با زیرساخت درست یکی از ضروریات است که وجود یک راه ارتباطی مناسب و استاندارد می تواند زمینه توسعه گردشگری در مناطق مستعد وهمچنین حضور سرمایه گذاران را در نقاط  مختلف کشور فراهم می کند، که اگر در این زمینه کاستی وجود داشته باشد، توسعه شهر و روستا را با خطر جدی روبرو می کند.

 

 متاسفانه در زمان شروع انتخابات وعده های توخالی به مردم روستاها برای حل مشکلات داده می شود که بعد از اتمام انتخابات روستاها به امان خدا به فراموشی سپرده می شوند.

 

انتهای پیام/a.s

چهارشنبه 29 آبان 1398 | 08:07

کد خبر : 34383

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید