کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صمت کردستان در گفتگو با کردتودی عنوان کرد؛

شناسایی 562 مورد گران فروشی در سطح بازار در 4 روز گذشته/ ارجاع پرونده متخلفان به تعزیرات حکومتی

گران فروشی،تعزیرات حکومتی،مقررات

فرزاد سردار زاده گفت: با توجه به نظارت انجام شده در سطح بازار از روز جمعه 24 آبان 98 تا کنون 562 مورد گرانفروشی به ارزش ریالی 110میلیون ریال را شناسایی کرده ایم و پرونده آنها برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.

فرزاد سردارزاده در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: ما طبق روال گذشته و بر اساس  برنامه  و کارهای زمان بندی شده  نظارت را به صورت روتین در بازار انجام خواهیم داد و کاری به گرانی بنزین نخواهیم داشت چرا که واقعیت این است که وظیفه ما  جلوگیری از گران فروشی بوده است و  هر چه که در سطح بازار برخلاف مقررات و قوانین در نظام صنفی و تعزیرات حکومتی مشاهد شود طبق مقررات با آن برخورد خواد شد.

 

وی افزود: افزایش قیمت بنزین نمیتواند بهانه ای برای افزایش قیمت کالا باشد چرا که بخش اعظم حمل و نقل کالا از طریق ناوگان حمل و نقل بار بری که از گازوییل استفاده میکنند انجام می شود.

 

وی عنوان کرد: با این وصف ما از روز جمعه نظارت خود را به صورت ویژه در سطح بازار انجام داده ایم و در این مدت 562 مورد بازرسی انجام شده است که در این حوزه 30 مورد پرونده گران فروشی، کم فروشی، و تقلب به ارزش ریالی 110میلیون ریال شناسایی کردیم که پرونده آنها برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.

 

سردارزاده در ادامه با بیان اینکه همکاران این حوزه در دو نوبت شیفتی صبح و بعد ظهر آماده دریافت و پاسخ به مشکلات و شکایات مردمی هستند  گفت: به محض مشاهد هر گونه تخلفی بر حسب وظیفه، آنلاین ورود پیدا کرده و اگر متوجه گران فروشی، یا کم فروشی و یا سایر موارد تخلفات اقتصادی شویم با عوامل برخورد خواهد شد.

 

وی در پایان اظهار کرد: در حال حاظر نیز طی برنامه ای غیر تعدادی از همکاران به صورت اکیپ دو نفر در سطح شهر مستقر و فعال هستند و از تعزیرات حکومتی، فرمانداری و انجمن شرکت های حمل و نقل و شهرداری در قالب گشت مشترک برای نظارت بر گران فروشی  حضور داشته باشند که اگر چنانچه  موردی با عنوان تخلف مشاهد شد طبق مقررات با آن واحد یا آن صنف برخورد شود.

 

انتهای پیام/a.p

سه شنبه 28 آبان 1398 | 08:55

کد خبر : 34377

منتشر کننده : گ.ظ

خادم قران کریم پاسخ سه شنبه 28 آبان 1398 | 15:13

0
0

سلام علیکم و عرض ادب
بازار فقط بازار شناخته شده بازار نیست در بهاران سنندج بسیاری از مغازه داران دلبخواهی و چند برابری اجناس و ضروریات روز مره زندگی مردم را می فروشند و قتی از خود بازار مورد نظر شما وسایل مغازه را می خرند طبیعی است به ان قیمت نمی فروشند فکری برای بهاران و ویلاشهر بفرمایید

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید