کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صمت کردستان:

افزایش قیمت بنزین بر قیمت کالاها تاثیری نخواهد داشت/افزایش نرخ جابجایی مسافر باید از طریق مراجع قانونی اعلام شود

کردستان، گشت های نظارت

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان گفت: نباید افزایش قیمت بنزین تاثیری بر قیمت کالاها داشته باشد چرا که اکثر کالاها در واحدهای صنفی به وسیله ماشین‌های سنگین که گازوئیل سوز هستند انجام می‌شود و قیمت گازوئیل هم تغییری نکرده است.

به گزارش کُردتودی، فرزاد سردارزاده اظهار داشت: وظیفه ما سیاست‌گذاری برای افزایش و یا کاهش قیمت نیست بلکه وظیفه اصلی ما نظارت بر تغییرات قیمت است.

 

وی افزود: نباید افزایش قیمت بنزین تاثیر آنچنانی بر قیمت کالاها داشته باشد چرا که اکثر کالاها در واحدهای صنفی به وسیله ماشین‌های سنگین که گازوئیل‌سوز هستند انجام می‌شود و قیمت گازوئیل هم تغییری نکرده است.

 

 

 رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان ادامه داد: البته برخی کالاها که به وسیله ماشین‌های بنزین سوز جابجا می‌شود احتمال افزایش قیمت آنها وجود دارد.

 

 

وی گفت: در راستای افزایش قیمت بنزین نرخ برخی خدمات از جمله نرخ جابجایی مسافر در پایانه‌های مسافربری ممکن است البته به پایانه‌های مسافربری ابلاغ کردیم که افزایش نرخ جابجایی مسافر باید از طریق مراجع قانونی و ذیرصلاح اعلام شود و نباید خودسرانه اقدام به افزایش نرخ کنند.

 

 

سردارزاده تصریح کرد: همکاران ما در اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان از دیروز صبح علارغم اینکه روز تعطیل بوده است .

 

بازدیدهایی در سطح بازار داشتند و خوشبختانه افزایش قیمت کالایی توسط واحدهای صنفی را مشاهده نکردند فقط یکی دو گزارش در مورد افزایش نرخ هزینه حمل و نقل در سقز و بانه داشتیم که جابجایی را دچار چالش کرده بودند اما چون روز جمعه بود مسافر زیادی برای جابجایی وجود نداشت.

 

 وی تاکید کرد: از امروز گشت‌های نظارت در سطح شهر حضور دارند و بر افزایش قیمت‌ کالاها نظارت می‌کنند.

 

 

انتهای پیام/m.r

یکشنبه 26 آبان 1398 | 10:28

کد خبر : 34358

منتشر کننده : م ر/a

غمبار پاسخ یکشنبه 26 آبان 1398 | 12:51

0
2

آقای سردارزاده قبل ازسهمیه بندی بنزین وگران شدن آن نیز شاهدبودیم که اداره صنعت ومعدن هیچ نظارت صحیحی نداشته وفروشندگان لوازم خوراکی وحتی خانگی آزادانه اقدام به فروش مایحتاج مردم باقیمتهای گزاف می شدند ویکبارنبود که عکس العملی راازاداره تحت نظارت جنابعالی دیده باشیم وای به حال اکنون که گرانی بنزین نیز آلت دست فروشندگان ورانندگان شده است تاببینیم حضرتعالی دراینموردچه اقدمی میکنید میدانم درحدشعاراست وهیچ عملی راقاطعانه انجام نخواهندداشت

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید