کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور؛

افتتاح کتابخانه تخصصی هنر حوزه هنری کردستان/ تبلیغات سنتی روحانیون در جهت تأثیرگذاری لازم می بایست به  ابزار و زبان هنر آمیخته گردد

حوزه هنری، تبلیغات اسلامی، کردستان

کتابخانه تخصصی هنر حوزه هنری استان کردستان صبح امروز یکشنبه 19 آبان همزمان با آغاز هفته وحدت با حضور حجت الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور افتتاح شد .

به گزارش کُردتودی،  صبح امروز حجت الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان کردستان با حضور در پردیس سینمایی بهمن سنندج به مدت یک ساعت از این محموعه بازدید و کتابخانه تخصصی هنر حوزه هنری را در این مجموعه افتتاح نمودند .

 


وی با مهم ارزیابی نمودن توسعه فرهنگ کتابخوانی گفت : یکی از مهمترین ضروریات امروز جامعه هنری ارتقای دانش و آگاهی است که این دو از طریق مطالعه کتب خصوصاَ کتب مرجع میسر می گردد .

 


رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور تصریح نمود : اینگونه کارها نشان دهنده عمق نگاه و توجه مسئولین استان به کارهای زیربنایی است و امیدواریم حاصل این زحمات منجر به تحول و ارتقای توان هنری این استان هنرمند پرور گردد .

 


وی کردستان را یکی از استان های بسیار پیشرو در عرصه های مختلف دانست و گفت : رهبرمعظم انقلاب  نگاه ویژه ای به این استان دارند و در توصیه های معظم له توجه به رفع محرومیت های کردستان توسط مدیران کشور به عنوان اصلی ترین اولویت ها همواره مطرح می گردد .

 


هنر کارتون و کاریکاتور به عنوان یک زبان بین المللی مورد توجه قرار گیرد


حجت الاسلام والمسلمین قمی سپس با حضور در گالری سوره با گشایش نمایشگاه کارتون وکاریکاتور با موضوع وحدت اسلامی و انسجام ملی که حاصل تلاش هنرمندان کارتونیست استان می باشد گفت : هنر کاریکاتوریک زبان بین المللی و یکی از هنرهای بسیار مهم و تأثیرگذار است که باید به آن توجه بیشتری صورت گیرد .
وی افزود : یکی از زیبایی های این هنر در جدی بودن نگاه هنرمند به موضوعات پیرامون است که سبب خلق آثاری طنز گونه می گردد و با همراه نمودن مخاطب با خود در کوتاه ترین زمان پیام تأثیرگذار خود را بر ذهن جای می گذارد .  

 


حجت الاسلام قمی با تقدیر از حمایت های حوزه هنری استان کردستان در اختصاص یک مکان ارزنده جهت فعالیت هنرمندان این عرصه گفت : اتفاقات بسیار خوبی در حوزه هنری استان کردستان رقم خورده است که در کمتر استانی می توان نمونه آن را یافت .

 


تبلیغات سنتی روحانیون در جهت تأثیرگذاری لازم می بایست به  ابزار و زبان هنر آمیخته گردد


رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور سپس با حضور در استودیو صدا و تصویر مهر حوزه هنری با اظهار خوشحالی از امکانات در نظر گرفته شده در این مجموعه گفت : این استودیو با این امکانات مجهز و چشم انداز زیبایی که به مکان های اصلی و مهم سنندج نیز احاطه دارد می تواند به عنوان یکی از مراکز مهم در خدمت تولید آثار هنری ارزشمند وفاخر به کار گرفته شود و دیگر ادارات و ارگان ها از جمله صدا وسیما و سازمان تبلیغات اسلامی  می توانند  از این امکانات بهره لازم را ببرند .

 


وی با تأکید بر همکاری و هم افزایی ادارات و ارگان ها و نهادهای استان  با مراکز هنری وفرهنگی افزود : کارهای دینی و تبلیغات سنتی روحانیون در جهت تأثیرگذاری لازم می بایست به  ابزار و زبان هنر آمیخته گردد و این ممکن نیست مگر بااین ارتباط دو سویه که هم هنرمندبه مسائل دینی مجهز و هم علماء از هنر به عنوان یک اصل مهم در تبلیغ مسائل دینی بهره مند گردند. وی سپس با بازدید از سالن های مختلف پردیس سینمایی بهمن سنندج به صورت کامل درجریان امکانات آن قرار گرفتند .


به روز سانی امکانات این مجموعه همواره مورد توجه قرار گیرد


وی چند منظوره بودن سالن های سینما را یک کار بسیار ارزشمند عنوان و افزود: در کنار توجه به سینما ، توجه به دیگر هنرها از جمله تئاتر به عنوان یک هنر بسیار مهم باید در دستور کار قرار گیردکه خوشبختانه این موضوع بر اساس گزارش های ارائه شده به خوبی در این مرکز رعایت می گردد .

 


حجت الاسلام والمسلمین قمی با اشاره به تغییرات تکنولوژی تصریح نمود : باید تلاش شود این همت صورت گرفته در احداث چنین مکان نمونه و زیبایی به صورت مستمر با تجهیزات مدرن و روز ارتقاء پیدا نموده که در نهایت منجر به کمک به امر توسعه استان در بخش های مختلف می گردد . 

 


بخش اعظمی از نیازهای فرهنگی وهنری استان در پردیس سینمایی بهمن انجام می گردد


در این دیدار امین مرادی رئیس حوزه هنری استان کردستان نیز در سخنانی با برشمردن امکانات پردیس سینمایی بهمن سنندج گفت : این پردیس بزرگترین پردیس سینمایی غرب کشور و مجهزترین سینمای کشور می باشد که بخش اعظمی از نیازهای فرهنگی وهنری استان را پوشش می دهد .

 

وی با اشاره به حمایت های نماینده ولی فقیه ، استانداری و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از فعالیت های فرهنگی وهنری گفت : بخش اعظمی از اتفاقات صورت گرفته حاصل این توجه است و خوشبختانه مجموعه استان حمایت از فرهنگ وهنر را به عنوان یک عامل اصلی توسعه مورد توجه قرار داده اند . 

 

وی با تأکید بر همکاری حوزه هنری و سازمان تبلیغات اسلامی گفت : خوشبختانه این همکاری از دیرباز وجود داشته و ما در حوزه هنری از مساعدت ها و کمک های سازمان در استان بهره برده ایم و ان شاء ا... این مهم با هدایت های صورت گرفته گسترش لازم را پیدا نموده و سبب خلق اتفاقات مبارک در حوزه مسائل دینی و تبلیغی و هنری گردد .

 

انتهای پیام/m.r

یکشنبه 19 آبان 1398 | 13:15

کد خبر : 34307

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید