کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

آقای وزیر لطفا نیم نگاهی به محرومیت بیجار گروس داشته باشید/ پروژه هایی که فقط در حد شعار مانده اند

پروژه های بلاتکلیف ، بیجار، پتروشیمی، فولاد ، آهن اسفنجی، وزیر کشور، مطالبات مردم

نبود امکانات در شهرهای تازه تاسیس بیجار، بلاتکلیف ماندن پروژه فولاد و جانمایی آهن اسفنجی، بلاتکلیفی کارخانه اسب آهنین و کنسرو سازی که می تواند منشاء اشتغالزایی مهم در شهرستان بیجار گروس باشد از مطالبات مردم این دیار از وزیر کشور است.

به گزارش کُردتودی، شهرستان بیجار یکی از شهرهای قدیمی استان کردستان است که با 7730 کیلومتر متر مربع وسعت بعنوان وسیع ترین شهر استان کردستان است.

 

شهرستان بیجار مهد پرورش علما ، فضلا ، دانشمندان و هنرمندان نام آوری است که نامشان بر سینه سترگ بیجار گروس می درخشد.

 

تعداد روستاهای این شهرستان 288 روستا است که حدود 262 روستای آن قابل سکونت می‌باشد و مابقی آن به دلیل نبود امکانات طعم تلخ غربت را به کام خود شیرین کردند و رفتن را بر ماندن ترجیح دادند.

 

کاهش شدید جمعیت به عنوان یک واقعیت بسیار تلخ در دیار بیجار گروس است که به جای اینکه سالانه هزار نفر به جمعیت شهرستان اضافه شود هر پنج سال یکبار 10 هزار نفر از آن مهاجرت می‌کنند که بیکاری و نبود شغل یکی از دلایل اصلی آن است.

 

بیکاری زخم چرکینی در شهرستان بیجار است که برای التیام آن کلنگ های فراوانی بر زمین زده شد اما هیچکدام آنها به سرانجام نرسید و این زخم روز به روز عمیق تر و چرکین تر شد و موجب بروز مشکلات فراوانی در این شهرستان با قدمت هفت هزار ساله گردید.

 

در گزارش ها، یادداشت ها و مصاحبه های که حساب آنها دستمان نیست از پروژه های که در شهرستان بیجار با حضور مقامات کشوری و استانی کلنگ زنی شده و به سرانجام نرسیده بسیار نوشته ایم.

 

پروژه های که اگر یک سوم آنها هم به مرحله آغاز بکار و تولید می رسید در رشد و توسعه اقتصادی شهرستان بیجار نقش مهمی داشت.

 

آنچه که موجب رنجش خاطر مردم در طی چند سال گذشته شده ، تکرار وعده های دروغ است که هیچگاه به سرانجام نرسید و هر کدام از این وعده ها فقط برگ برنده ای بود برای رسیدن وعده دهندگان به مطامع خود!!

 

وعده های دروغ و سرخرمن مسوولان بیجار دیگر از ایجاد کارخانه سایپا و انتقال خط آهن و ایجاد کارخانه های آنچنانی برای اشتغالزایی جوانان مظلوم و محروم بیجار گروس گذشته است.
 

 

احداث واحد پتروشیمی در شهرستان بیجار با سرمایه گذاری صندوق ذخیره فرهنگیان یکی از خبرهای مسرت بخش استاندار وقت در سال 95 برای مردم دیار گروس بود، پروژه ای که بعد از سه سال فقط یک تابلو از آن نصب شده است.

 

در ایام هفته بسیج سال 97  نیز علی اکبر ورمقانی فرماندار بیجار طی سخنانی در مسجد حضرت محمد(ص) از کلنگ زنی بزرگترین پروژه سرمایه گذاری استان کردستان به نام پتروشیمی با اعتبار یک میلیارد و دویست میلیون تومان خبر داد.

 

پروژه ای که در روز 29 فروردین با حضور فیروزی معاون استاندار ، دره وزمی مدیر کل صنعت، تجارت و معدن استان کردستان و فرماندار بیجار مکان کلنگ زنی مشخص شد.

 

بعد از مشخص شدن مکان کلنگ زنی اولین اقدامات فیزیکی ساخت کارخانه پتروشیمی کردستان در بیجار، با نصب تابلوی در یکی از روستاهای بخش مرکزی بیجار نمایان شد.

 

امروز با شنیدن خبر آمدن وزیر کشور به استان کردستان ، از وی می خواهیم در جلسه شورای اداری استان کردستان ، وضعیت پروژه های بلاتکلیف شهرستان بیجار را روشن کند تا این کلنگ زنی هم به کلنگ زنی های دیگر از جمله کارخانه سایپا ، فولاد و راهن آهن منجر نشود.

 

نبود امکانات در شهرهای تازه تاسیس بیجار، بلاتکلیف ماندن پروژه فولاد و جانمایی آهن اسفنجی، بلاتکلیفی کارخانه اسب آهنین و کنسرو سازی که می تواند منشاء اشتغالزایی مهم در شهرستان بیجار گروس باشد از دیگر مطالبات مردم این دیار از وزیر کشور است.

 

انتهای پیام/m.r

 

شنبه 18 آبان 1398 | 10:52

کد خبر : 34299

منتشر کننده : ط ج/bj

غمبار پاسخ شنبه 18 آبان 1398 | 11:33

0
1

جناب وزیرمحترم کشور ضمن خیرمقدم به کوردستان ازجنابعالی دعوت میشود اگرامکان دارد باماشین سواری به شهردیواندره هم بیاید ولی بدون ماکس تاببیند این شهر بعلت بوی بد درمسیرنساره به دیواندره درچه حالتی بسرمیبرند آن وقت وزیرمحترم کشور میتواند تاوضعیت دادوفریاداین مردم بیچاره راارزیابی کند

محسن پاسخ شنبه 18 آبان 1398 | 13:56

1
0

سلام اگه میشه بایک میلیاردودویست میلیون تومان بزرگترین پروژه سرمایه گذاری استان را انجام داد من فردامیام شروع میکنم کل پولشم نقدن واریز میکنم .آخه عقلتون کجارفته همون لحظه که این باباکیه ورمقانی این صحبت رو کردباید بلندمیشدین بهش میگفتین عزیزم بااین پول فقط میشه تو یکی ازخیابان های بیجار اون هم فرعی یه مغازه 20متری خرید چطور میخوای کارخانه پتروشیمی بزنی؟ تو باغ نیستین هر ها.واقعا کارکردن تو ایناستانها چنی خوشه

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید