کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

دکترای حقوق بین الملل در گفت‌و‌گو با کُردتودی عنوان کرد؛

چهره بزک کرده آمریکایی ها قابل اعتماد نیست/ استفاده از ظرفیت های داخلی در دستور کار دولت قرار گیرد

اعتماد به آمریکا، روح الله ورمقانی، دانشجوی دکتری بین الملل، مذاکره با آمریکا، توافق، ظرفبت داخلی، دولت

دکترای حقوق بین الملل گفت: نمی توان به چهره بزک کرده آمریکایی ها اعتماد کرد و تنها راه رفع مشکلات داخلی تکیه بر توانمندی های کشور است.

روح الله ورمقانی کارشناس ارشد حقوق خصوصی و دکترای حقوق بین الملل در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با بیان اینکه  آمریکایی ها بارها در رفتار و در سخنان خود نشان داده اند که نمی توان به آنان اعتماد کرد اظهار داشت: آمریکایی ها خود بارها و بارها با خلف وعده ها و با نیرنگ ها و حیله های متفاوتی نشان داده اند که هیچوقت قابل اعتماد نیستند .

 

وی افزود: تجربه اعتماد به آمریکا را باید در سرنگونی وابستگان و دلبستگان به آنان مشاهده کرد که هر یک از کسانی که با امریکا دست دوستی دادند سرانجامی جز پشیمانی و نابودی نداشته اند .

 

ورمقانی با بیان اینکه نباید به چهره بزک کرده آمریکا دل خوش بود خاطر نشان کرد: این عادت آمریکایی ها است که با چهره ای بزک کرده ظاهر می شوند اما در واقعیت به دنبال فرصتی هستند تا جنایات خود را عملی کنند.

 

وی ادامه داد: بدون شک کسانی که دلخوش به ارتباط با آمریکایی ها و دنیای غرب هستند نمی توانند برای خود و برای کشور خود استقلال و آزادی را به ارمغان بیاورند و در رسیدن به اهداف عالی ناتوان خواهند شد .

 

ورمقانی با تاکید بر اینکه نباید گول ظاهر خندان آمریکایی ها را خورد افزود:هم اکنون می بینیم که آمریکایی ها جنایات بیشماری را در منطقه خاورمیانه مرتکب می شوند و با حمایت از گروه های تروریستی به دنبال ایجاد ناامنی در منطقه هستند و زمانی که تاریخ مصرف سرکردگان این گروهک های تروریستی به پایان می رسد ، خود آمریکایی ها برای از بین بردن آنان پیش قدم می شوند .

 

وی به حوادث اخیر در کشورهای عراق و لبنان اشاره نمود و گفت: توطئه های اخیر با حمایت های مستقیم آمریکایی ها رقم خورده است و هدف دشمنان اسلام از این توطئه ها تنها ضربه زدن به محور مقاومت است که نتیجه ای نیز برای آنان در پی ندارد .

 

ورمقانی با تحلیل وقایع منطقه و وعده های امریکایی ها، افزود: آمریکایی ها در برجام نیز غیر قابل اعتماد بودن خود را نشان دادند و بنابراین باید گفت مذاکره مجدد با آمریکا تکرار تجربه تلخ برجام خواهد بود .

 

وی در ادامه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در عدم هر نوع مذاکره با آمریکا اشاره نمود و گفت: دولتمردان ما نیز باید به دنبال استفاده از ظرفیت های داخلی کشور و توانمندی های جوانان ایران اسلامی باشند و با تکیه بر استعدادها و خلاقیت ها مشکلات اقتصادی کشور را برطرف نمایند.

 

انتهای پیام/a.s

 

یکشنبه 12 آبان 1398 | 09:30

کد خبر : 34258

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید