کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

زندانی محکوم به اعدام پای چوبه‌دار نجات یافت

پای دار، نجات از قصاص، زندان مرکزی سقز

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان سقز گفت: زندانی محکوم به اعدام پای چوبه‌دار از مرگ نجات یافت و مورد بخشش قرار گرفت.

به گزارش کُردتودی، محمدرشید غفوری اظهار داشت: کامران عبدی‌پور جوان سقزی که در یک دعوا، مرتکب قتل شده بود بعد از تحمل ۱۵ سال زندان، امروز با گذشت خانواده مقتول از قصاص نجات یافت.

 

وی ادامه داد: افراد زیادی برای رضایت اولیای دم زحمت کشیده بودند که امروز این زحمات جواب داد و فرد محکوم از قصاص نجات یافت.

 

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان سقز گفت: با تلاش‌های مستمر شهروندان سقزی و حمایت فعالان سیاسی و مدنی، ماموستایان آیینی و مدیران شهری، خانواده مقتول رضایت دادند.

 

وی روحیه والای انسانی خانواده مقتول و این سطح همدلی شهروندان سقزی و روحیه والای بخشش در خانوادە علیزادە را ستود و اظهار امیدواری کرد: بخشش به عنوان فرهنگ در جامعه تسری یابد.

 

شایان ذکر است، از چند روز پیش و با پا درمیانی شهروندان، مسئولان و جمعی از ماموستایان و ریش سفیدان شهر و حضور در منزل آن مرحوم تقاضای گذشت و بخشش قاتل را نمودند که خوشبختانه با اعلام گذشت این امر میسر شد.

 

کامران عبدی‌پور ١٥ سال پیش در یک درگیری جوان دیگری را به نام محمد علیزادە را به قتل رساند.

 

گفتنی است، در چند سال گذشته در شهرستان سقز 3 نفر دیگر هم که حکم اعدام داشتند از سوی اولیای دم بخشیده شدند.

 

انتهای پیام/m.r

شنبه 11 آبان 1398 | 10:34

کد خبر : 34246

منتشر کننده : م ر/a

مراد پاسخ شنبه 11 آبان 1398 | 11:25

0
0

درووشرف برچنین خانواده های که گذشت زیادی دارند وهمیشه به فکرانتقام نیستند که مردانگی هیچوقت وهیچ زمان هم ازنزدخدای متعال وهم ازانظارانسانهای باوجدان فراموش نخواهدشد چیزی که پادرمیانی شیطان درآن حاکم وباعث چنین قتلهایی میشود وخانواده هایی رانگران وداغدارمی کنند پس ماخانواده های نباید همراه شیبطان باشیم وقتل دیگری راانجام دهیم پس گذشت همیشه خصلت مردان آزاده وباشرف بوده وهست ومطمئنان هم خانواده دغدار ازطرف خدای تبارک وتعالی مرهم صبروعظمت رابردل آنان خواهدگذاشت وهم افرادبه قتل رسیده جایگاهی آرامش راخواهدداشت که موردلطف ورحمت الهی قرارخواهندگرفت وهم خانواده های قاتل که خانواده هیچ گناهی ندارد تادنیادنیااست ادار احترام وشرمندگی رانثارخانوادههای مقتول خواهندداشت ازخدای تبارک وتعال صبرجمیل برای خانواده داغدارخواهانم وامیدوارم همانطورکه بخشش وگذشت مایه سرافرازی برای کوردستان عزیزخواهدبود

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید