کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امامان جمعه کردستان عنوان کردند؛

سیلی تسخیر لانه جاسوسی همچنان بر چهره آمریکا نمایان است/ مشکلات آب شرب بررسی و رفع شود

نماز جمعه, کردستان, امام جمعه,دهگلان, سنندج, قروه

نماز جمعه این هفته در سراسر استان کردستان برگزار شد و امامان جمعه در خطبه های خود پیرامون موضوعات مختلفی ایراد سخنرانی کردند.

به گزارش کُردتودی، ماموستا سید عارف عنایتی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه در مسجد جامع این شهر ضمن تبریک ما ربیع الاول و ماه میلاد پیامبر(ص) گفت: کسانی که مراسم جشن میلاد پیامبر را برگزار می کنند باید مطابق منهج رسول الله و موازین و شریعت دین مقدس اسلام باشد.

 
ماموستا عنایتی در ادامه ضمن تبریک پدافند غیر عامل و هفته بسیج دانش آموزی گفت: این هفته فرصت مغتنمی است تا یاد و خاطره دانش آموزان و فرهنگیان  شهید را گرامی بداریم زیرا این شهدای والا مقام هم در طول انقلاب و هم در دفاع از خاک و آرمانهای ارزشمند اسلامی جان خود را نثار کردند.
 
 
ماموستا عنایتی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 36 هزار دانش آموز شهید گفت: در حال حاضر دانش آموزان و مجموعه آموزش و پرورش در سنگرهای علم و دانش برای توسعه علمی کشور تلاش می کنند تابتوانند قله های رفیع علم ودانش را تسخیر نمایند زیرا ملتی که دارای علم ودانش باشد در میان ملل دنیا حرف برای گفتن دارد. 
 
 
ماموستا عنایتی گفت: دانش آموزان بسیجی به سبب تلاش، پشتکار، نوآوری، خلاقیت و حضوری پرشور در صحنه از سرمایه های ارزشمند ایران اسلامی محسوب می شوند.
 
 
امام جمعه دهگلان در ادامه ضمن تشکر از تلاش و زحمات مدیر آب و فاضلاب شهری دهگلان گفت: نه تنها در شهرستان دهگلان بلکه در کل استان کردستان تا حدودی مشکل از نظر کمی وکیفی در آب شرب وجود دارد که نیاز است مسئولان استان و شهرستانها نسبت به رفع این مشکل هر چند تلاش کرده اند اما تلاش مضاعفی داشته باشند.
 
 
امام جمعه قروه: دشمن تصمیم دارد به هر قیمتی که هست ساختار دولت در عراق را بر هم بزند
 
 
حجت الاسلام عابدین رستمی امروز و در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با اشاره به فرارسیدن هفته وقف اظهار داشت: انسان با مرگ خود ارتباط عملی با این دنیا را از دست می داد اما با وجود صدقه جاریه ارتباط وی همچنان حفظ می شود و این صدقه جاریه برای همیشه باقی می ماند.
 
وی افزود: بکی از راه هایی که عمل را پس از مرگ برجا می گذارد وقف و صدقه ای است که در زمان حیات انسان باقی مانده باشد .
 
امام جمعه قروه خاطر نشان کرد: وقف یکی از راه های ایجاد عدالت در جامعه است که اجرای آن از دستورات الهی است و ما در سیره علما و بزرگان نیز چنین چیزی را مشاهده نموده ایم.
 
رستمی ادامه داد: نگاه اسلام به وقف یک نگاه مهم و دقیق است و از دیدگاه اقتصاد اسلامی راهی است که فردی مالکیت خصوصی خود را در مالکیت عمومی قرار داد.
 
به گفته وی آنچه که در طول چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی دیده شده است و در برگزاری مراسمات دینی و مذهبی تاثیرگذار بوده است وقف بوده که همچنان ادامه خواهد داشت 
 
امام جمعه قروه در ادامه سخنان خود به فرارسیدن هفته پدافند غیر عامل اشاره نمود و بیان داشت: هشتم آبان ماه نیز روز نوجوان و بسیج دانش آموزی است که ما فرارسیدن این روز را هم به دانش آموزان تبریک می گوییم.
 
وی ادامه داد: از جمله روشنترین و پرکاربردترین بخش هایی که حضرت امام با دیدگاه روشن خود آن را ایجاد نمودند بسیج است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
 
رستمی در ادامه به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در روز سیزدهم آبان ماه اشاره نمود و گفت : آمریکا به دنبال این بود تا برای نفوذ خود در منطقه ایران را به عنوان ژاندارم خود قرار دهد و پس از کودتای ۲۸ مرداد سفارت آمریکا در ایران قبل از انقلاب با ایجاد کاپیتولاسیون و ساواک جای پای خود را در کشور محکم نموده بود 
 
وی ادامه داد: سفارت آمریکا در ایران به مادر سفارتخانه های منطقه تبدیل شد و برای کشور و منطقه برنامه ریزی می نمود تا اینکه در ۱۳ آبان توسط دانشجویان انقلابی این سفارتخانه تسخیر شد و غربزده های بسیاری از این واقعیت نگران شدند تا اینکه امام خمینی ره تسخیر لانه جاسوسی را به منزله انقلاب دوم کشور نامیدند.
 
به گفته رستمی آن سیلی که آمریکا از تسخیر لانه جاسوسی دریافت کرد هنوز هم بر چهره سیاسی آنان قرار دارد.
 
وی به پایگاه های نظامی آمریکا در منطقه خاورمیانه اشاره نمود و افزود: آمریکا سفارتخانه های خود را به مراکز بزرگ جاسوسی تبدیل کرده است و در کشورهای مختلف مداخله های غیرقانونی دارد.
 
امام جمعه قروه ادامه داد: ریشه آشوب هایی که امروز در عراق و لبنان شکل گرفته است در سفارتخانه های آمریکا است که با برنامه ریزی مشخصی کلید خورده است.
 
به گفته وی دشمن تصمیم دارد به هر قیمتی که هست ساختار دولت در عراق را بر هم بزند و اجازه ندهد شیعیان در عراق جایگاه مناسبی داشته باشند .
 
وی ادامه داد: عراق دارای سیستم امنیتی و اطلاعاتی قوی نبود و راه اندازی سمن های مردمی برنامه ریزی شده توسط آمریکایی ها راه را برای آشوب های امروز باز نموده بود.
 
وی افزود: سمن های مردمی اصیل در ایران بسیج هستند که همیشه با نظام جمهوری اسلامی ایران هستند اما در عراق نتوانستند چنین روندی ایجاد کنند.
 
رستمی به اهداف آمریکایی ها در این خصوص اشاره نمود و ادامه داد: آمریکا به این نتیجه رسیده است که مقابله با مرجعیت باید توسط مردم انجام شود و تلاش برای ایجاد اختلاف بین ایران و عراق و بین مردم این دو کشور از دیگر برنامه های دنیای غرب بوده است.
 
وی در پایان با تاکید بر اینکه دشمن نمی تواند به اهداف خود دست یابد افزود: محور مقاومت به دشمنان اسلام اجازه خودنمایی در منطقه را نخواهد داد و باز هم توطئه های دشمنان به خود آنان بازخواهد گشت.
 
 
امام جمعه سنندج: توطئه‌های استکبار جهانی هیچگاه علیه ملت ایران تمامی ندارد
 

ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تبریک حلول ماه ربیع‌المولود اظهار کرد: تاسی از سیره رسول الله(ص) زمینه ساز سعادت دنیا و آخرت مسلمانان است.

 

وی در ادامه سخنان خود با تبریک دهه وقف به واقفان و نیکوکاران افزود: انتظار داریم که مسلمانان هر سال رونق بیشتر به این امر حسنه بدهند.

 

امام جمعه سنندج خاطرنشان کرد: ترویج موقوفات موجب رفع بسیاری از دغدغه‌های معیشتی در جامعه شده و توسعه فرهنگی و اجتماعی را به دنبال دارد.

 

ماموستا خدایی افزود: هر شخصی مسئول رفتار و کردار خود بوده و به هر اندازه در مسیر نیکی گام برداریم شاهد برکات در زندگی خواهیم بود.

 

امام جمعه سنندج در ادامه خطبه‌های این هفته از نمازگزاران خواست که در مسیر رعایت حقوق شهروندی و اقدامات عام‌المنفعه در جامعه همت گمارند.

 

ماموستا خدایی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار کرد: به فضل الهی و به برکت وحدت و همدلی مردم ایران و رهبری‌های عالمانه مقام معظم رهبری شاهد ایرانی مقتدر هستیم.

 

وی افزود: توطئه‌های استکبار جهانی هیچگاه علیه ملت ایران تمامی ندارد و باید همه ما نسبت به این توطئه ها هوشیار باشیم.

امام جمعه سنندج در پایان سخنان خود از نمازگزاران سنندجی خواست که در حد توان خود به چادرهای هلال احمر که برای کمک‌رسانی به آوارگان کردستان سوریه راه‌اندازی شده است کمک نمایند.

 

انتهای پیام/a.s

جمعه 10 آبان 1398 | 13:09

کد خبر : 34237

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید