کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان :

آغاز طرح آزادسازی زندانیان از محل موقوفات / بیشترین نیات واقفین در کردستان مربوط به مساجد است

مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: طرح آزادسازی زندانیان به همت خیرین و متولیان آغاز شده که مرحله اول آن اجرا شده و تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد آزاد و مرحله دوم هم در ماه ربیع اجرا می‌شود.

به گزارش کُردتودی، حجت‌الاسلام محمد کاروند مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان صبح امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان که در سالن اندیشه سینما بهمن سنندج برگزار شد اظهار کرد: یکی از مسائل مهمی که مقام معظم رهبری طی سال های اخیر به صورت ویژه از این کلمات و عبارات استفاده کردند بحث کار جهادی و مدیریت جهادی بود که در این خصوص سفارشات زیادی داشتند.

 


وی با بیان اینکه لازمه ی حل مشکلات مردم کار جهادی است گفت: اگر پرداختن به کار جهادی در راس امور اداری و حتی خارج از امور اداری اتفاق بیفتند بسیاری از مشکلات حل خواهد شضد اما لازمه ی آن  تدبر در آیات قران کریم استکه 41 بار پرداختن به کار جهادی در قرآن کریم اشاره شده است.

 


وی افزود: لازمه ی کار جهادی قرب الی الله است چرا که در مدیریت جهادی افراد برای رضای خدا تلاش می کنند اما در مدیریت غربی خدا را هم برالی خودشان می خواهند.

 


وی خاطر نشان کرد: وقف یک نهاد اجتماعی و اقتصادی است که حفظ و نگهداری موقوفات، بهره وری و سرمایه گذاری و تعامل جهت حفظ موقوفات از جمله وظایف سازمان اوقاف است که در راستای آن تلاش های زیادی صورت گرفته است.

 


وی با بیان اینکه بیشترین موقوفات استان کردستان مربوط به مسجد و مسائل دینی است خاطر نشان کرد: وصول موقوفات در راستای اجرای نیات واقف هزینه می شود اما بیش از 850 نیت واقف در کل کشور شناخته شده است که مردم استان کردستان هم می توانند بیشترین خدمت را در راستای کمک به مردم با اجرای وقف در حوزه های دیگر داشته باشند.

 


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان تاکید کرد: وی افزود: با شهرداری هم جلسات مختلفی برگزار شده است و  اعتقاد من این است که آخرین راه بحث حقوقی است در این حوزه موقوفات حقوق عامه مردم است و ما در دفاع از حقوق عامه جامعه کوتاه نخواهیم آمد.

 


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان گفت: به این نتیجه رسیده‌ایم که اگر اختلافات بین دستگاه‌ها را با سعه صدر برخورد کنیم مشکلات حل خواهد شد.

 


وی اذعان داشت: قطعا شهرداری و اوقاف به هم نیاز دارند، گفت: باب تعامل را بسیار کارساز می‌دانیم و ضمن اینکه در دفاع از حقوق عامه موقوفات کوتاه نمی‌آییم ولی سعی خواهیم کرد این موضوع به فضای اجتماعی کشیده نشود.

 


این مقام مسوول تصریح کرد: رویکرد سازمان اوقاف با اولویت حفظ و نگهداری موقوفات، بهره‌وری و تعامل در راستای حفظ موقوفات است.

 


وی گفت: در راستای دفاع از موقوفات پرونده‌هایی در دستگاه قضا تشکیل شده است و خوشبختانه همکاری بسیار خوبی هم بین اوقاف و دستگاه قضا وجود دارد.
وی اضافه کرد:‌تا کنون بیش از یک‌هزار سبد کالایی بین نیازمندان ساکن در حاشیه شهر سنندج توزیع شده است.

 


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کردستان گفت: با وجود کم بودن منابع مالی سعی شده با استفاده از ظرفیت خیرین بحث توزیع 500 سبد کمک هزینه تحصیلی و لوازم تحلیلی را داشتیم.

 


وی با بیان اینکه 150 هیئت مذهبی از محل موقوفات استان حمایت شده‌اند، اظهار کرد: برگزاری جشنواره وقف چشمه همیشه جاری از اقدامات خوبی است که هر ساله در استان برگزار می‌شود که از موفق‌ترین برنامه‌های جشنواره‌ای در سراسر کشور است.

 


وی گفت: طرح آزادسازی زندانیان به همت خیرین و متولیان آغاز شده که مرحله اول آن اجرا شده و تعدادی از زندانیان جرائم غیرعمد آزاد و مرحله دوم هم در ماه ربیع اجرا می‌شود.

 


وی تصریح کرد: اعتبار مورد نیاز برای آزادسازی این زندانیان از محل درآمد موقوفات و کمک خیرین تامین می‌شود.

 


به گفته مدیرکل اوقاف کردستان، در کل کشور در قالب این طرح 380 نفر و در استان 5 نفر زندانی غیرعمد با صرف اعتباری بالغ بر 30 میلیون تومان آزاد شده است.

 


وی اذعان داشت: ظرفیت سرمایه‌گذاری در موقوفات استان کردستان جای بحث و ارتقا و بهره‌وری دارد در این سه ماه 30 مورد را شناسایی کرده‌ایم که در قالب نمایشگاهی برای اطلاع‌رسانی آماده است.

 

انتهای پیام/m.r

  شنبه 4 آبان 1398 | 11:59

  کد خبر : 34204

  منتشر کننده : م ر/a

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  ADS

  ADS

  ADS

  ADS

  ADS

   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید