کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج:

شهرداری سنندج در حادثه تصادف تانکر سوخت با اتوبوس در بلوار دکتر حسینی تبرئه شد

مدیر حقوقی و املاک ، شهرداری سنندج، تردد خودروهای ترانزیتی

مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج گفت: پس از این حادثه و با اعلام نظریه کارشناسان شیب بلوار دکتر حسینی را کمتر از 8 درصد اعلام کردند و در این خصوص شهرداری استاندارد لازم در خصوص احداث بلوار دکتر حسینی را رعایت کرده بود.

به گزارش کُردتودی، مدیراداره حقوقی و املاک شهرداری سنندج در جمع خبرنگاران گفت: شهراری سنندج در پرونده حادثه  تصادف اتوبوس با تانکر حامل مواد سوختی رفع اتهام شد.

 


مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج اظهار داشت: نبود کنار گذر و کمربندی برای تردد خودروهای ترانزیتی و تانکرهای حامل مواد سوختی در سنندج باعث شده که این خوردوها از بلوار دکتر حسینی تردد نمایند.

 


امیر عمیدی بیان کرد : بلوار دکتر حسینی بلواری است با کارکرد شهری و عبور کامیون ها و تانکر های حامل مواد سوختی در این بلوار بسیار خطرناک و بارها  شاهد تصادفات ناگواری در این مسیر بودیم.

 


 وی گفت : در بیستم تیرماه سال گذشته یک دستگاه تانکر حامل مواد سوختی با یک دستگاه اتوبوس مسافربری در بلوار کمربندی دکتر حسینی  برخورد می کند وباعث آتش سوزی می شود.

 


عمیدی عنوان کرد:  متاسفانه در این حادثه 11 نفر از مسافران جان خود را از دست دادند و هفت نفر دیگر مصدوم و به مراکز درمانی انتقال یافتند.

 


وی افزود: در  نظریه کارشناسی و کروکی اولیه شهرداری سنندج به دو دلیل عدم اصلاح هندسی معبر و شیب تند و غیراستاندارد بلوار دکتر حسینی 25 درصد مقصر شناخته شده  بود .

 


وی افزود: پس از این حادثه و با  اعلام نظریه کارشناسان شیب بلوار دکتر حسینی را کمتر از 8 درصد اعلام کردند ودر این خصوص شهرداری استاندارد لازم در خصوص احداث بلوار دکتر حسینی  را رعایت کرده بود. 

 


عمیدی اعلام کرد : در خصوص تعریض معبر هم بارها شهرداری با نیروی انتظامی در  راستای تعریض معبر نامه نگاری کرده بود و هیچگونه قصوری متوجه شهرداری نبود.

 


وی از تبرئه شدن شهرداری در حادثه  تصادف اتوبوس با تانکر حامل  مواد سوختی در سنندج با پیگیری های مستمر اداره حقوقی این شهرداری و وکیل پرونده خبر داد و گفت: قرار منع تعقیب و رفع قصور شهرداری در شعبه 106  دادگاه جزایی بصورت قطعی صادر شد.

 


 مدیر حقوقی و املاک شهرداری سنندج  اعلام کرد: در این حادثه راننده تریلی بعنوان مقصر این حادثه شناخته شد  و پروانه فعاليت شركت حمل و نقل بار به مدت يكسال، پروانه فعاليت شركت حمل‌و نقل مسافري به مدت سه ماه لغو و مجوز فعاليت راننده اتوبوس نيز دو سال تعليق شد.

 

انتهای پیام/m.r

چهارشنبه 24 مهر 1398 | 09:48

کد خبر : 34138

منتشر کننده : م ر/a

بهروز پاسخ چهارشنبه 24 مهر 1398 | 17:42

0
0

از اولش هم معلوم بود حشمت کارش درسته!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید