کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در گفتگو با کردتودی مطرح کرد:

برخورد قاطعانه با قاچاق کالا و واردات بی رویه ضروری است/ روابط حزبی و جناحی مانع از رشد اقتصادی می شود

سید احسن علوی، قاچاق کالا، کردستان

نماینده مردم سنندج دیواندره و کامیاران گفت: قاچاق کالا و واردات بی رویه باید متوقف شود و قاطعانه باید با این موارد برخورد شود

سید احسن علوی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی،  با تاکید بر اینکه باید مانع از قاچاق کالا در کشور شد گفت: یکی از مواردی که می تواند خیلی در رشد اقتصادی موثر باشد جلوگیری از قاچاق است.

 

وی با بیان اینکه باید ارز وارد کشور شود افزود: متاسفانه از صادرات ما تنها 45 درصد ارز وارد کشور می شود و بیش از 55 درصد آن صرف سرمایه گذاری در خارج از کشور خواهد شد .

 

نماینده مردم سنندج دیواندره و کامیاران ادامه داد: قاچاق کالا و واردات بی رویه باید متوقف شود و قاطعانه باید با این موارد برخورد شود.

 

به گفته وی اگر ما روابط حزبی و جناحی را کنار نگذاریم به نتیجه نمی رسیم که در این رابطه باید تشکل های اجتماعی و مدنی که مانع از خیانت شوند، ایجاد گردد.

 

این نماینده مجلس با بیان اینکه کشورهای توسعه یافته مانع از فساد می شوند گفت: این کشورها واردات و  صادرات حساب شده ای دارند و خروج ارز از این کشورها متوقف می شود .

 

وی ادامه داد: متاسفانه ما ده ها شرکت داریم که ارز داخلی را خارج کردند و مشخص نشد به کجا انتقال دادند که این افراد باید در برابر قاون پاسخگو باشند.

 

علوی در پایان اظهار داشت: ما یک کشور ثروتمند داریم که دارای امنیت و قدرت نظامی است و باید این ثروت نهفته دیده شود اما متاسفانه هم اکنون پول افغانستان از پول ملی ما ارزش بیشتری دارد و در واقع تا دست خیانت در کار نباشد این مشکلات پیش نمی آید که باید قاطعانه با این خیانتکاران برخورد شود.

 

انتهای پیام/m.r

یکشنبه 21 مهر 1398 | 07:06

کد خبر : 34113

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید