کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

معاون آموزش مرکزبزرگ اسلامی غرب کشور:

هزینه 12 میلیارد تومان برای راه اندازی مدرسه تخصصی امام شافعی سنندج

مدرسه

معاون آموزش مرکزبزرگ اسلامی غرب کشوردر مراسم افتتاح مدرسه علوم دینی شید غواصیه دهگلان گفت: برای راه اندازی مدرسه تخصصی امام شافعی سنندج 12 میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش کُردتودی، مدرسه علوم دینی شهید غواصیه دهگلان با حضور معاون آموزش و پژوهش مرکزبزرگ اسلامی غرب کشور، ائمه جمعه وجماعات، طلاب ورحانیون شهرستان دهگلان افتتاح و سال تحصیلی جدید را آغاز کرد.

 

 

در این مراسم مسئول آموزش و پژوهش مرکزبزرگ اسلامی غرب کشور در مراسم افتتاح و آغاز سال تحصیلی جدید طلاب روحانیون در مدرسه علوم دینی شهید غواصیه مرکز بزرگ اسلامی شهرستان دهگلان با بیان اینکه امروز در کشور ایران اسلامی بسترهای لازم برای اجرای اوامر الهی وارزشهای دینی فراهم شده است گفت: طلاب ورحانیون استان و کشورمان باید بیش از هرقشر دیگر جامعه قدردان این خدمات باشند.

 

 

 ماموستا احمدپور رسالت مدارس علوم دینی درکردستان را تربیت عالمان دینی ، اندیشمندان وخدمتگزارن به دین مقدس، خدمت به جامعه مسلمان به طورعام خصوصا مردم شافعی مذهب کردستان براساس دیدگاه امام شافعی عنوان کرد.

 

وی با بیان اینکه مدرسه علوم دینی شهید غواصیه دهگلان از سال 64 تعطیل شده بود گفت: این مندرسه دوباره با تربیت طلاب روحانیون شروع بکار خواهد کرد.

 

معاون آموزش مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور بیان داشت: دراین شرایط که دین گریزی در میان جامعه و جوانان ما وجود دارد تلاش روحانیون و طلاب را چند برابر می کند که اندیشه های علوم دینی به طور عام در قالب آموزشی ودر قالب فرهنگی در میان جامعه و جوانان ترویج دهند تا امروز آسیبی که گریبانگیر جامعه شده کاهش یابد.

 

 

وی اظهار داشت: اگر ما بتوانیم عالمی تربیت کنیم که در همه عرصه ها در تراز، منطقه و ملی حضور فعال داشته باشد و برای رسیدن به چنین عالم آگاه و مجهز به علم ودانش روز نیازمند برنامه ریزی دقیق است که باید این برنامه ریزی توسط متخصصین امر صورت گیرد.

 

 

وی افزود: مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در کردستان تاکنون تلاش زیادی کرده که درعرصه خدمتگزاری موثر باشد و با وجود کاستیها و نواقص موجود ما نیازمند همکاری و مشاوره اساتید هستیم که نیاز است اساتید در این راستا همراه ما باشند.

 

معاون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: در کردستان علمای و شخصیتهای بزرگی درهمین حجره ها تربیت شده اند که در طراز ملی و بین المللی حرف برای گفتن دارند و توانستند اندیشه های نو در دنیای اسلام پی ریزی نمایند.

 

وی با اشاره به راه اندازی مدرسه تخصصی علوم اسلامی امام شافعی در سنندج گفت: این مدرسه با تجهیزات آماده پذیرش طلبه است و حدود 10 رشته برای تحصیل طلاب در نظر گرفته شده که دو رشته تربیت مدرس و دعوت به تبلیغ که نیاز،منطقه است در صورت جذب  60نفر طلبه شروع بکار خواهدکرد.

 

احمد پور گفت:  برای راه اندازی و تاسیس مدرسه تخصصی امام شافعی سنندج مبلغ 12میلیارد تومان از محل سفر مقام معظم رهبری به کردستان در سال 88 برای این مرکز اختصاص یافت.

 

وی در ادامه گفت: این مرکز تخصصی پایلوت کشوری است که برای اولین بار در کشور دراستان کردستان تاسیس شد که این افتخار نصیب روحانیون کردستان شد.

 

وی با اشاره به مدارس تحت عنوان مدرسه منتخب گفت: در حال حاضر در کردستان تنها مدرسه خدیجه که ویژه خواهران است فعالیت دارد که دراین مدرسه بعد از 8سال تحصیل بدون آزمون جامع مدرک رسمی اخذ می شود چونکه از بدو تحصیل بر اساس حداقل های استاندارد آموزش حرکت می کنند.

 

 

وی در ادامه گفت: یک مجوز مدرسه منتخب برادران  هم برای کردستان در نظر گرفته شده اگر مدرسه شهید غواصی دهگلان از نظر جمهی به 50نفر طلاب برسد امتیاز،مدر سه منتخب به این مدرسه داده خواهد شد مورد حمایت مادی معنوی نمرکز قرار خواهد گرفت.

 

احمد پور خواستار تجمیع طلاب حوزه های دهگلان، روستاهای باشماق و حسینی در یک مکان شد  و گفت: طلاب باید با یک روش تربیت شوند.

 

 

انتهای پیام/m.r

پنجشنبه 11 مهر 1398 | 08:36

کد خبر : 34029

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید