کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

جهاد امروز مبارزه با ابتذالات فرهنگی در سنگر علم و دانش است/ غفلت در تربیت نسل جوان، دانشگاه‌ها را به محل فساد تبدیل می‌ کند

نماینده ولی فقیه در کردستان، رئیس دانشگاه کردستان، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان

نشست هم اندیشی روسا، نهادهای نمایندگی، حراست و معاونین فرهنگی دانشجویی دانشگاه‌های استان و شهرستان‌های تابعه با موضوع راه اندازی شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در محل دانشگاه کردستان برگزار شد.

به گزارش کُردتودی، محمود الله مرادی در این نشست گفت: جهاد امروز مبارزه با ابتذالات فرهنگی در سنگر علم و دانش است دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: جهاد امروز در سنگر علم و دانش، مبارزه با ابتذالات فرهنگی است لذا هرکدام از ماکوتاهی کنیم باید پاسخگوی خون شهدا باشیم.

 

وی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین مسائلی که امروزه  گریبانگیر آن شده‌ایم ، فضای مجازی است چراکه دشمنان دین و انقلاب درصدد نابودی ارزش‌های انسانی و شکستن حرمت‌هایی هستند  که میان آحاد جامعه خصوصا خانواده‌های ایرانی وجود دارد.

 

وی  با بیان اینکه  دشمنان نظام و اسلام  برای رسیدن به اهداف شوم خود نقش خود را بر ترویج  برهنگی جامعه  قرار داده‌اند، افزود: دشمنان ما  بنیان خانواده را هدف قرار داده و خانواده را  بهترین فضا برای تزلزل ارزش‌های دینی و اسلامی در نظر گرفته‌اند.  

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان گفت: جهاد امروز در سنگر علم و دانش،  مبارزه با ابتذالات فرهنگی است لذا هرکدام از ماکوتاهی کنیم باید پاسخگوی خون شهدا باشیم.

 

الله مرادی به نقش اساتید، مسئولین امر و نهادهای حمایتی در دانشگاه‌ها در ترویج فریضتین امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و یادآور شد: ما به دنبال کارهای سلبی و بازدارنده نیستیم لذا هدف ما اشاعه کارهای فرهنگی در اجرای این فریضه هاست ، هیچ کس در جامعه به دنبال مچ‌گیری نیست چراکه همه فرزندان ما هستند و طبق رسالت خود باید نسل جوان را از مشکلاتی که تهدیدشان می‌کند مصون داریم.

 

الله مرادی  تاکید کرد: تلاش ما بر این است که مسئولین  و دانشجویان مجری ترویج فریضتین امر به معروف و نهی از منکر باشند.

 

وی جلوگیری از اشاعه فساد در محیط اداری و دانشگاهی را ضروری عنوان کرد و گفت: باید زمینه معروفات در  جامعه فراهم شود و همه به سمت و سوی مدیریت آرامش و ترویج معروفات سوق داده شوند و ریشه فساد و منکرات خشکانده شود.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان ، مسئولیت پذیری، صیانت از اموال  و سرمایه‌های عمومی، رعایت حرمت اشخاص، الگوی حجاب و عفاف، تقویت روحیه تحمل و مدارا ، همزیستی مسالمت آمیز  را از معروفات اعلام کرد و افزود:  اساتید و مدیران دانشگاهی باید  به اشاعه معروفات و نهی از منکرات اهتمام ورزند.

 

وی افزود: بهترین افرادی که خود هدایتگر، زمینه‌ساز و  آمر به معروف باشند در سطح دانشگاه‌ها برای ترویج این امر باید انتخاب شوند.

 

غفلت در تربیت نسل جوان، دانشگاه‌ها را به محل فساد تبدیل می‌ کند

 

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: اگر در تربیت نسل جوان غفلت شود ، دانشگاه‌ها به محل فساد تبدیل می شود و فرزندان مردم که نزد مدیران و اساتید دانشگاهی امانت هستند با مشکلات غیر قابل جبرانی روبه‌رو خواهند شد لذا همه در برابر این ظرفیت مسئول هستند و در آخرت باید جوابگو باشند.

 

حجت الاسلام حسینی شاهرودی عمل به فریضتین امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همگانی عنوان کرد و گفت:  تشکیل  شورای امر به معروف و نهی از منکر در فضای دانشگاهی را مهم برشمرد و  تصریح کرد: منشور اجرایی امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه‌ها یک کار پسندیده است.

 

نماینده ولی فقیه در کردستان بیان کرد: ترویج معروفات و طیبات، خوبی‌ها و پاکی‌ها  و نهی منکرات و خبائث طبق پیروی از دستورات دینی و  پیامبر اسلام (ص) در آیات و روایات به کرات سفارش شده است.

 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر با توجه به اهمیت موضوع یک مسئله اساسی و کلی است چون برخی معروفات در تمام‌ نهادها، ادارات و ارگان‌ها باید همه‌گیر و اجرایی شود و مبارزه جدی با منکرات در دستور کار قرار گیرد تا یک جامعه، دانشگاه و خانواده‌ سالمی پرورش یابد.

 

وی بررسی و شناسایی مهمترین آسیب‌های جدی محیط دانشگاهی را مهم برشمرد و  افزود: معروفاتی که زمین مانده باید ترویج و توسعه یابد تا به یک محیط علمی و دانشگاهی ایده‌آل برسیم‌.

 

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: با توجه به ضرورت اجرای امر به معروف و نهی از منکر به ویژه در دانشگاه‌ها، بهترین راهکار ترویج فریضتین است که این امر باید تحت کنترل و نظارت اساتید و کارکنان باشد.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی به صحنه‌سازی های دشمنان نظام و اسلام در خصوص خارج کردن جوانان و نهاد خانواده از دستورات دینی و اسلامی اشاره کرد و افزود: دشمن خبیث برای پیر و جوان و همه رده‌های سنی ما برنامه‌ریزی کرده است لذا همه ما باید در مقابل نقشه‌های شوم و  منکر آنان  ایستادگی کنیم‌.

 

وی ترویج خوبی‌ها، جلوگیری از منکرات و ایستادگی و پای کار بودن  در خصوص اشاعه فریضتین امر به معروف و نهی از منکر  توسط اساتید و کارکنان دانشگاه را مهمترین مسئله کنونی اعلام کرد و افزود:  کیفیت اجرا کردن این امر مهم  است اگر همه  این موارد را در اولویت رسالت خود بدانیم بسیاری از مشکلات جامعه رفع خواهد شد.

 

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه دانشگاه محل پرورش و تقویت انسان است، خطاب به اساتید و روسای دانشگاهی،  تصریح کرد: اگر  در تربیت نسل جوان غفلت کنید،  دانشگاه‌ها به محل فساد تبدیل می شود و  فرزندان مردم که نزد شما امانت هستند با مشکلات غیر قابل جبرانی گریبانگیر خواهند شد  لذا همه در برابر این ظرفیت مسئول هستند و در آخرت باید جوابگو باشند.


آمران به معروف با حکمت خود محیط دانشگاهی سالمی را پرورش دهند

 

رئیس دانشگاه کردستان گفت: کسانی که آمر به معروف هستند باید از لحاظ خوبی‌ها نسبت به سایرین در سطح بالاتری باشند و با حکمت خود محیط دانشگاهی سالمی را پرورش دهند.

 

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یکی از اصول بنیادی دین ما مسلمانان است، افزود: دین مبین اسلام به  زندگی اجتماعی و  احساس مسئولیت مسلمانان نسبت به همدیگر در همه امور اهمیت زیادی قائل است.

 

رئیس دانشگاه کردستان گفت: فریضتین امر به معروف و نهی از منکر مصداق بارز زندگی اجتماعی مسلمانان است چراکه ما نسبت به همنوعان خود مسئولیم.

 

صادقی تاکید کرد: کسانی که آمر به معروف هستند باید از لحاظ خوبی‌ها و حسنات در سطح بالاتر باشند تا بتوانند حداکثر تاثیرگذاری را داشته باشند.

 

وی به حضور دانشجویان جددیدالورود، دوری آنها از خانواده‌ها و قرارگرفتن در محیطی جدا و آزادتر از محیط دبیرستان گریزی زد و گفت: مدیران، اساتید و روسای دانشگاهی با حکمت و فضیلت خود باید فضای دانشگاهی را سالم کنند.

 

وی افزود: همه اساتید باید در این راه قدم‌های مثبتی بردارند و با در پیش گرفتن راه و روشی که حداکثر تاثیرگذاری را داشته باشد، در آموزش و پرورش دانشجویان بکوشند.

 

رئیس دانشگاه کردستان به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه گام دوم انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: ۴ میلیون و ۵۰۰ نفر دانشجو در کشور مشغول به تحصیل هستند اگر این سرمایه‌های اجتماعی به درستی مدیریت و تربیت شوند با تکیه بر انرژی و استعداد آنان بسیاری از مشکلات جامعه مرتفع خواهد شد.

 

صادقی حمایت و هدایت دانشجویان را در پرورش پتانسیل نیروی مستعد  و تقویت نیروی جوان مهم عنوان کرد و یادآور شد: باتکیه بر نیروی جوان و کارآمد در  بسیاری از زمینه‌ها از وابستگی‌ به کشورهای بیگانه ، بی‌نیاز خواهیم شد.

 

انتهای پیام/h.f

چهارشنبه 10 مهر 1398 | 04:00

کد خبر : 34016

منتشر کننده : ر .ع/ku

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید