کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

شهردار سنندج اعلام کرد:

اختصاص یک دستگاه اتوبوس جهت راه اندازی کتابخانه سیار در سنندج

شهرداری های سنندج، پرداخت نیم درصد، کتابخانه

شهردار سنندج از اختصاص یک دستگاه اتوبوس جهت راه اندازی کتابخانه سیار خبر داد و گفت: با هدف ارتقای سطح دانش عمومی و همچنین ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی یک دستگاه اتوبوس جهت راه اندازی کتابخانه سیار اختصاص می یابد.

به گزارش کُردتودی، شهردار سنندج با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ کتابخوانی تاثیر بسزایی در روند جامعه پذیری و ارتقاء فرهنگ دارد، اظهار داشت: ترویج این سنت حسنه در راستای اشاعه فرهنگ کتابخوانی و ارتقای شاخص های مطالعه باید مورد توجه قرار گیرد.

 


حشمت اله صیدی گفت: توسعه زیرساخت های فرهنگی در میان شهروندان از اهمیت ویژه ای برخورادر است و باید برای انس گرفتن شهروندان، جوانان و نوجوانان با کتاب تمام تلاش و توان خود را به کار ببندیم.

 


وی از اختصاص یک دستگاه اتوبوس جهت  راه اندازی کتابخانه سیار در سنندج خبر داد و افزود: با هدف ارتقای سطح دانش عمومی  وهمچنین ترویج و اشاعه فرهنگ کتابخوانی یک دستگاه اتوبوس جهت راه اندازی کتابخانه سیار اختصاص می یابد.

 


دکتر محمد عبدالملکی مدیر کتابخانه های عمومی کردستان نیز بیان کرد: پرداخت نیم درصد درآمد شهرداریها به کتابخانه ها که حق قانونی آنان بوده توسط شهرداری بموقع پرداخت شده است.

 

وی  گفت: نهاد مردمی همچون شهرداری و شورای اسلامی شهر می توانند بستر لازم برای ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه را مهیا کنند و در این راستا  باید تمامی نهادها و حوزه های مختلف همکاری و تعامل لازم داشته باشند.

 

انتهای پیام/m.r

دوشنبه 8 مهر 1398 | 08:51

کد خبر : 34000

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید