کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

ساکنان بلوار ارشاد سنندج از کردتودی خواستند که پیگیری کند؛

اعتراض به تصمیمی که گویا آلوده به رانت و تجاوز به حقوق شهروندی است!

بلوار ارشاد، سنندج، پمپ بنزین، شورای ترافیک، معاون عمرانی

ظاهراً معاونت عمرانی استانداری کردستان اصرار بر احداث پمپ بنزینی در بلوارد ارشاد سنندج دارد که به گفته ساکنان محل آلوده به رانت است و تعریف و توجیه قانونی ندارد!

به گزارش کُردتودی، روز گذشته شهروندان بلوار ارشاد سنندج در تماس با سایت کردتودی از این رسانه خواستند تا موضوع ساخت پمپ بنزین در این بلوار را مورد بررسی قرار داده و اعتراضشان را انعکاس دهد.

 

به گفته آنها قرار است در بلوار ارشاد سنندج و کمی بالاتر از شرکت آب و فاضلاب روستایی کردستان و در محل ساختمان شرکت مینو و در مجاورت منازل مسکونی، جایگاه پمپ بنزین احداث شود. این جایگاه اگر احداث شود تقریبا در 20 متری جایگاه سی ان جی روبرو و 300 متری پمپ بنزین فیض آباد قرار می گیرد.

 

 

 

ساکنان بلوار ارشاد می گویند شورای ترافیک و محیط زیست شهرستان نیز با آنها هم نظر هستند و ساخت جایگاه بنزین در آن محدوده توجیه قانونی ندارد.

 

این جایگاه به نوعی زندگی ساکنین آن محدوده را از لحاظ خطر آتش سوزی و مشکلات زیست محیطی تحت تأثیر قرار می دهد و به گفته ساکنین، تجاوز و تعرض به حق و حقوق شهروندی است.

 

مردم این محل معتقد هستند که احداث این جایگاه محل را به منطقه ای حادثه خیز تبدیل می کند و احتمال آتش سوزی در بیخ گوش منازل مسکونی را افزایش می دهد و همین موضع موجب ترس ساکنان محل شده است.

 

 

یکی از ساکنین محل نیز از نقطه نظرات غیرکارشناسی شهردار سنندج گلایه مند بود و می گفت که شهردار عنوان کرده «تا حالا کی اتفاق افتاده که پمپ بنزینی در سنندج آتش بگیرد»!

 

 

وجود ساختمان زندان، جایگاه سی ان جی  و سایر مراکز دولتی و عدم وجود فضای سبز و تفریحی به اندازه کافی محیط نامناسبی برای ساکنان و به ویژه کودکان محل رقم زده و مردم محل معتقدند مسؤولان حال که پارک و فضای سبز ایجاد نمی کنند بر چالشهای آن هم اضافه نکنند!

 

ظاهراً شورای ترافیک، به دلیل حادثه خیز بودن مسیر، مخالف احداث این جایگاه بنزین است اما مردم محل معتقدند به هر دلیلی معاون عمرانی استاندار مصر است که باید این جایگاه احداث شود!

 

 

رسانه کردتودی از مسؤولین امر درخواست دارد که اگر احداث این جایگاه توجیه قانونی ندارد چرا بر ایجاد آن مصر هستند و اگر هم توجیه قانونی دارد اقدام به شفاف سازی کنند.

 

انتهای پیام/a.s

 

چهارشنبه 27 شهریور 1398 | 13:59

کد خبر : 33904

منتشر کننده : sh.s

مهران پاسخ پنجشنبه 28 شهریور 1398 | 03:25

5
7

بگذارید پمپ بنزینشون رو بسازند این بنده های خدا. مزاحمشون نشید. فقط بگید سرمایه گذار این کار کیه؟ نکنه غیر بومیه؟ چون تا حالا سابقه نداشته که معاون عمرانی استاندار () هیچ کاری برای این استان و اهالی آن انجام بده.

0000 پاسخ پنجشنبه 28 شهریور 1398 | 13:14

0
4

قطعا این تصمیم معاون هماهنگی امور عمرانی نیست چون بنده خدا در این حد نیست که بتواند تصمیم این چنینی بگیرد.فقط میزش را داشته باشد.
رانت گیرهای سیاسی و منفعت طلبان فرصت طلب پشت این ماجرا هستند و براش نسخه می پیچند.
حشمت جان هم شهردار جناب مندمی یار غار استاندار است و بس.
تصمیمات برای منافع عده ای پشت پرده گرفته میشود.

بنده خدا پاسخ جمعه 29 شهریور 1398 | 16:24

0
6

زمین و سوله موجود از اراضی وقفی است.لطفا در مورد پروسه انتقال و مالک آن شفاف سازی صورت گیرد ضمن تشکر از رسانه بزرگ کرد تودی انتظار میرود در مورد مطالبات مردمی و سایر شبهات اطلاع رسانی و پوشش خبری لازم ارائه گردد.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید