کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فرزند شهید شیخ الاسلام کردستان در گفت و گو با کردتودی مطرح کرد؛

علاقه وافر شهید شیخ الاسلام کردستان به رهبری/ پدرم همیشه می گفت دلم می خواهد برای مظلومیت مقام معظم رهبری گریه کنم

حامد شیخ الاسلام، فرزند شهید شیخ الاسلام کردستان، کردتودی

کاک حامد از علاقه و ارادت بسیار زیاد پدر به مقام معظم رهبری برایمان گفت و افزود: پدر بزرگوارم همیشه می گفتند دلم می خواهد بنشینم و برای مظلومیت مقام معظم رهبری گریه کنم.

حامد شیخ الاسلام فرزند شهید حاج ماموستا شیخ الاسلام در حاشیه شب خاطره ماموستا شیخ الاسلام در گفتگو با خبرنگار کُردتودی،  عنوان کرد: ماموستا شیخ الاسلام از ویژگیهای اخلاقی بسیار خاصی برخوردار بودند ایشان همیشه دغدغه خانواده را داشتند و همیشه با همه دوست بودند بخصوص با همسر بزرگوارشان و در واقع ایشان برای شان آدمها در هر لباسی حرمت قائل بودند.

 


وی افزود: پدر همیشه برای سادات احترام ویژه ای قائل بودند و اگر میدانستند در یک جمع یک سید بزرگوار حضور دارند پایینتر از او می نشست و احترام به سادات را گوش زد میکرد.وی گفت: ماموستا شیخ الاسلام همیشه مهمان را عزیز می شمرد و به تکریم از مهمان توصیه میکرد.

 


شیخ الاسلام در ادامه عنوان کرد که پدر بزرگوار من تمام عمر خود را در راه ایجاد تقریب مذاهب اسلامی در منطقه صرف کرد تا جای که در این راه شهید شد و شهادتش بزرگترین سند این ادعا می باشد.

 


کاک حامد فرزند این شهید بزرگوار افزود: ماموستا شیخ الاسلام هیچوقت از خواندن نماز شب دریغ نمی کرد و حتی در اواخر عمرش نیز با وجود کهولت سن، اقدام به برگزاری کلاسهای تفسیر قرآن در ماه مبارک رمضان میکرد که در این خصوص شهرت ویژه ای پیدا کرده بود.

 


پسر این شهید بزرگوار گفت: شهید ماموستا شیخ الاسلام از لحاظ علمی و اخلاقی در سطح بالایی قرار داشت و این باعث شده بود که به شخصیتی ملی و بین المللی تبدیل شده و محبوبیت بسیار زیادی داشته باشد.

 


وی گفت: شهید ماموستا شیخ الاسلام انسانی صاحبنظر، فرهیخته و اندیشمند و در سطح ملی منادی وحدت بود و همیشه برای رفع مشکلات ملی و منطقه ای تلاش می کرد و اثرگذار بود.فرزند این شهید گرانقدر از آرزوی پدر به شهادت، برای ما اینچنین گفت که: «شب قبل از حادثه ترور، آقای استاندار نزد پدر من آمد و از ایشان خواست تا اجازه دهند برایشان محافظ بگذارند. اما پدرم با این کار مخالفت کرد و اظهار داشت که من غیر از خداوند متعال محافظی نمی خواهم و اگر تقدیر الهی چنین باشد که به دست از خدا بی خبران به شهادت برسم چه سعادتی بهتر از این و دوست ندارم کسی به خاطر محافظت از من به زحمت یا به خطر بیفتد.»

 


کاک حامد از علاقه و ارادت بسیار زیاد پدر به مقام معظم رهبری برایمان گفت و افزود: پدر بزرگوارم همیشه می گفتند دلم می خواهد بنشینم و برای مظلومیت مقام معظم رهبری گریه کنم.

 


به گفته کاک حامد، ماموستا شیخ الاسلام در بین علما و روحانیون هیچ کسی به را اندازه مقام معظم رهبری برای جایگاه رهبری و ولایت فقیه مناسب نمیدانست زیرا همیشه پدرم می‌گفت، ایشان به تمامی مسائل ریز و درشت جامعه آگاهی دارند و اقتدار و عظمت کنونی ایران اسلامی در جهان نتیجه تصمیم‌گیری‌های معظم‌له است.وی در پایان به توصیه های شهید حاج ماموستا شیخ الاسلام به جوانان پرداخت و گفت: حاج ماموستا همیشه به جوانان توصیه میکرد که اخلاق نیکو داشته باشند و مواظب باشند که در راه دین به خطا نرود و میگفتند که در راه حفظ اسلام باید کوشا باشیم و همیشه مطیع فرمایشات مقام معظم رهبری باشیم و در تمام جلسات درسشان جوانان را به اطلاعت از فرمایشات رهبری و ادامه راه شهداتشویق و دعوت میکرد.

 

انتهای پیام/a.s

چهارشنبه 27 شهریور 1398 | 07:06

کد خبر : 33898

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید