کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

انتصابات دنباله دار انتخاباتی در کردستان!

سیاسیون رد صلاحیت شده از قروه چه می خواهند؟

قروه، انتصابات، فرمانداری، الماسی

در حالی در سکوت خبری و با چراغ خاموش معاون سیاسی استاندار کردستان فرماندار قروه عزل و حسین الماسی سرپرست فرمانداری قروه می شود که پیش از این الماسی به عنوان مسئول ستاد روحانی در قروه فعالیت نموده است.

به گزارش کُردتودی، شاید شهرستان قروه یکی از معدود شهرهایی باشد که در طول سال های عمر دولت روحانی بیشترین تغییرات فرمانداری را به چشم دیده است، فرماندارانی که هر یک چند ماه در این شهر حضور داشته و پس از آن هر یک به دلیلی که اغلب آن سیاسی کاری عده ای خاص بوده از شهرستان قروه خارج شده اند.

 

سیاسی کاری عده ای که پیش از این در شهرستان قروه جایگاه خود را از دست داده اند و در میان مردم هیچ نوع مقبولیتی ندارند و تنها به دنبال این هستند تا در انتخابات پیش رو بتوانند جایگاه کنونی خود را که در دولت یازدهم به عاریه گرفته اند حفظ کنند.

 

هر چند که نباید از نقش نماینده شهرستان قروه در مجلس شورای اسلامی هم گذشت که چگونه اجازه می دهد طی 2 ساعت فرماندار قروه تغییر کند! چرا که به گفته حسین خوش اقبال در جلسه ای که روز گذشته و به دور از چشم خبرنگاران در فرمانداری قروه برگزار شده بود تا پیش از ساعت 12 ظهر قرار بر انتصاب شخص دیگری به سمت فرمانداری قروه بوده است و   طی دو ساعت از ساعت 12 تا 14 ظهر تصمیم بر انتصاب حسین الماسی گرفته می شود!!

 

این در حالی است که موحد امان اللهی فرماندار سابق قروه نیز در این جلسه از این انتصاب ابراز تعجب کرده است و خطاب به معاون سیاسی استاندار از اینکه پیش‌از این حسین الماسی را برای تصاحب عنوان معاونت سیاسی خود معرفی کرده بود و با مخالفت استانداری روبرو شده بود اعتراض نموده بود.

 

نخستین سوالی که مطرح می شود و استاندار کردستان ملزم به پاسخگویی به آن است این است که چگونه در حالی که معاون وزیر کشور از ممنوعیت تغییرات فرمانداران و استانداران تا انتخابات مجلس سخن به میان آورده است چنین انتصابی در قروه صورت می‌گیرد؟

 

در ثانی باید دید چه ویژگی مدیریتی ای در آقای الماسی دیده شده است که وی را از سمت مدیریت آموزش و پرورش قروه برکنار می کنند و یک معاونت در اداره کل این مجموعه به او سپرده می شود و ناگهان چنین ارتقایی در کارنامه وی ثبت می گردد؟ آیا مدیریت ستاد روحانی در انتخابات سال 96 تنها معیار این انتخاب نیست؟

 

جدای از این مطالب باید استاندار کردستان به این مسئله پاسخ دهند که چگونه طی 2 ساعت در خصوص فرمانداری شهر قروه با 140 هزار نفر جمعیت تصمیم گیری می کنند؟ آیا ایشان استاندار کردستان هستند یا گروهی که روی به سوی شهر قروه کرده اند و تنها به دنبال آن هستند که یکبار دیگر بتوانند در این شهر نام خود را بر سر زبانها بیاندازند؟

 

متاسفانه چنین شرایطی در شهرستان قروه در حالی رخ می دهد که نه تنها مردم این دیار بلکه کسانی که خارج از شهر قروه نیز زندگی می کنند از سیاسی بازی ها و معامله هایی که بر سر این شهر بسته می شود خسته و روح آزرده شده اند.

 

امید آنکه استاندار کردستان به عنوان نماینده نخست دولت در استان فرهنگ و اصالت پاسخگوی مطالبات مردم باشد، هر چند که بعید می دانیم پاسخی برای این سوالات داشته باشند.

 

انتهای پیام/a.s

سه شنبه 26 شهریور 1398 | 09:35

کد خبر : 33887

منتشر کننده : sh.s

شهروند پاسخ سه شنبه 26 شهریور 1398 | 12:52

0
7

بخدا قسم من قروه ای نیستم ولی تمام این مشکلات ضعف معاون سیاسی و خود استاندار بر می باشد؟

معلم پایه اول پاسخ سه شنبه 26 شهریور 1398 | 13:39

6
3

سلام .
بایک مانشت بزگ نوشته اید :سیاسیون ردصلاحیت شده !!!! ننوشتهاید ردصلاحیت توسط کی؟ مردم یا عده ای خاص.حسین الماسی رییس آموزش وپرورش شهرستان حساسی (به لحاظ اتنیکی) همچون قروه بود .وقتی از قروه رفت بازهم شد رییس اداره خدمات اداره کل .این بنده خدا کجا ردصلاحیت شده .این یک انتصاب معمول است .هردولت یا هرحزبی که درانتخابات پیروزشود امور را به همفکران خود می سپارد.مگر در گذشته غیرازاین بوده؟ این انتصاب سیاسی نیست ولی میشه گفت این انعکاس( درج خبر ) سیاسی است!!!!

شهروند سقزی سه شنبه 26 شهریور 1398 | 22:31

فرصت طلب پایه اول این رو بدون در هیچ دولتی به این افتضاحی انتصابات سیاسی نبوده و نخواهد بود این رو بدون در هیچ دولتی افراد با پرونده مفتوح پست های حساس نداشته اند و مثل گوشت قربانی پست ها پخش نشده اند خدا رو شکر یک سال مانده و مردم و استان کردستان از دست این افراد خلاص خواهند شد و همه در دادگاه عدالت محاکمه خواهند شد شاید خود شما هم جز این افراد باشید منتظر باشید ۱

ناشناس پاسخ سه شنبه 26 شهریور 1398 | 16:56

0
4

باز هم یک برستادی دیگر...
مبارک است ای برستادی ها.

وزیری پاسخ سه شنبه 26 شهریور 1398 | 17:00

1
3

معلم پایه اول
نام خود را به برستادی تغییر بده.
این پیراهن به تن شما گشاد است.
معلم بزرگ است.

مریوان پاسخ سه شنبه 26 شهریور 1398 | 22:26

1
4

تبریک و هزاران تبریک به استاندار بی تدبیر تنها قروه مونده بود با سرپرست اداره بشه نوبت اونجام رسید مردم آگاه شده اند و به هیچ فرصت طلبی رای نخواهند داد در ضمن با تغییر دولت همه باید دنبال لانه موش بگردند

یه آشنا پاسخ چهارشنبه 27 شهریور 1398 | 01:31

2
1

هم انتصاب و هم عنوان این خبر جناحیست

نظزی پاسخ چهارشنبه 27 شهریور 1398 | 08:53

0
2

به به و باز هم یک قروه ای دیگر منصوب شد....

احمد پاسخ چهارشنبه 27 شهریور 1398 | 12:54

0
6

دوستان عزیز این چه انتصابی عاقلانه است یرای شهرستان قروه ؟ خود آقای حسین الماسی در جلسه تودیع می گویید من در شهرستان دیواندره در حال انجام ماموریت بوده ام به من خبر داده اند هیچ گونه اطلاعی نداشته ام ؟ ودر جای دیگر این مراسم معاون سیاسی ، امنیتی اعلام می کند قرار بوده تا ساعت 12 یک نفر دیگر معرفی بشود ولی...........؟ ودر ادامه قرار بوده یکی از معاونان مدیران کل بعنوان سرپرست معرفی بشه؟
ماشالله آقای خوش اقبال به مدیریت وبه لقب شیخ فرمانداران چه غوقایی بر پا کردی توی این استان ؟ احسن احسن جایگاه وزارت کشور ، استانداری کردستان و مهمتر از همه جایگاه واحترام همکارانمان بخاطر سیاسی بازی وحزبی ومعاله وخرید فروش پست ها حفظ کردی ؟

هدایی پاسخ چهارشنبه 27 شهریور 1398 | 15:05

0
3

خوش اقبال یا بد اقبال چه فرق می کند .الماسی ها و دره وزمی ها برای قروه تصمیم می گیرند ای بسوزد پدر جناح و حزب .دولت نهم فرماندار قروه می شود میرزایی اصلاح طلب .به این میگویند فرا جناحی .الان همه بدنبال نمدی برای کلاه خود هستند. تا 1400

محمود پاسخ سه شنبه 2 مهر 1398 | 20:25

0
0

قرار بوده در اول کی معرفی بشه که تغییرش دادن؟

مهدی پاسخ چهارشنبه 2 بهمن 1398 | 12:29

0
0

خداوند پدر الماسی را رحمت کند بهترین ومردمیترین ادم است هرچه هم باشد دوستش داریم و از ایشان با جان دل حمایت میکنیم بلاخره مثل فرمانداران قبل بچه کم سن وسال و نادان نیست

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید