کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت/

حیرت زدگی در برابر مخالفت با طرح شفافیت آرا نمایندگان مجلس

شفافیت آرا،نمایندگان مجلس،شفافیت آرا نمایندگان مجلس،نماینده،حیرت زدگی،شفافیت،منتخبین مردم

نمایندگان مجلس باید بدانند طرح شفافیت آراء نمایندگان یک مطالبه عمومی است که از حقوق اساسی ملت است.

به گزارش کُردتودی، اخیرا در مجلس با طرح شفافیت آراء نمایندگان مخالفت شده است و نمایندگانی که زمانی انتظار داشتند با اجرای FATF آمریکا و اسرائیل از ریز تراکنش های مالی ملت ایران اسلامی مطلع شوند؛ هم اکنون با چه منطقی به مردم این حق را نمی دهند تا از شفافیت عملکرد آنان در مجلس خبر داشته باشند!

 

آیا در مجلسی که اسامی مخالفین نامعلوم، اسامی موافقین نامعلوم، تعداد حاضرین نامعلوم و تعداد غایبین نامعلوم است می توان به نتیجه ای چون پاسخگویی به ملت دست یافت؟

 

نمایندگان محترم با چه استدلالی حق ملت برای قضاوت در عملکردهای منتخبین خود را به رسمیت نمی شمارید؟

 

متاسفانه باید گفت به نظر می رسد مخالفت با این طرح در مجلس، اعتماد عمومی نسبت به مجلسی که باید منشاء اعتماد باشد را به شدت کاهش می دهد و این برای حفاظت از سرمایه های اجتماعی که انقلاب اسلامی بر آن بنیان نهاده شده است خسارتی عظیم است که قطعا تبعات آن روز به روز بیشتر خواهد شد‌.

 

ملت ایران اسلامی نیازمند شفافیت عملکرد منتخبین خود هستند و مجلسی که این مطالبه عمومی را حق ملت نداند، پاسخ قاطع از مردم خواهد گرفت و بنابراین انتظار این است که مجلس در این رویه ناصحیح تجدیدنظر نماید.

 

قطعا انقلاب اسلامی با خط مشی خدمت به ملت پا به عرصه نموده است و دغدغه مندان انقلاب باید هر نوع دیکتاتوری که باعث تقلیل اعتمادعمومی می گردد را از نطفه خفه نمایند، چرا که بطن و ذات انقلاب مقابله با دیکتاتوری است.

 

در این خصوص باید گفت مردم حق دارند نه تنها از عملکرد نمایندگان خود در مجلس اطلاع داشته باشند بلکه حتی شفافیت مالی منتخبین خود را نیز مطالبه نمایند و این از حقوق مسلم و بی قید و شرط دموکراسی است.

 

طرح شفافیت آراء نمایندگان باعث خواهد شد، اولا منتخبین نظارت ملت بر عملکرد خود را به صورت مستمر شاهد باشند و دوما مردم در انتخاب اصلح با اطلاعات واقعی قضاوت نمایند. بنابراین تصویب طرح شفافیت آراء نمایندگان وظیفه ذاتی مجلس است و عدول از آن خسارات جبران ناپذیری بر اعتماد عمومی و مشارکت همگانی در انتخابات آتی خواهد داشت.

 

قطعا جوانان این مرز و بوم که با آماج تنش های مختلف از جمله بیکاری و ناتوانی در تشکیل خانواده، بخاطر ضعف کلان مدیریتی روبرو هستند، مطالبه گر حقیقی برای پاسخگویی مجلس و دولت به این نابسامانی ها هستند که جزئی از آن همین شفافیت آرا نمایندگان است تا قادر باشند انتخاب اصلح که یک وظیفه مدنی و شرعی هر ایرانی است را به نحو احسن انجام دهند.

 

انتهای پیام/a.p

یکشنبه 24 شهریور 1398 | 08:11

کد خبر : 33870

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید