کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

آغاز به کار سومین کارگاه ملی رباتیک در دانشگاه کردستان

رباتیک، بنیانگذار انجمن رباتیک دانشگاه کردستان، سومین کارگاه رباتیک در دانشگاه کردستان

سیروان فرهادی در سومین کارگاه ملی رباتیک که در تالار فردوسی دانشکده علوم انسانی برگزارشد، اظهار داشت: در علم رباتیک چند مهارت از جمله مهارت های انگیزه، خلاقیت و توانایی فعالیتهای اجتماعی از اهمیت ویژه برخوردار است

به گزارش کُردتودی، به گفته  بنیانگذار انجمن رباتیک دانشگاه کردستان، در دانشگاه جنبه ای که باید به آن بیشتر توجه شود جنبه علمی بوده و بر روی چهار مهارت دیگر تمرکز نمی شود و انجمنهای علمی کمک می کنند تا هرچه بیشتر بر روی سایر مهارت ها کار شود. 

 

فرهادی تصریح کرد: خوشبختانه انجمن ملی رباتیک در چندسال اخیر بسیار رشد کرده و در سطح کشور به مقام هایی بسیاری رسیده است و همچنین دبیر این انجمن دبیر اتحادیه ملی رباتیک نیز می باشد.

 

بنیانگذار انجمن رباتیک دانشگاه کردستان گفت: محورهای این کارگاه نتورک و رباتها، هوش مصنوعی و رباتهای صنعتی بوده که اساتید برجسته ای در این کارگاه حضور دارند و امیدواریم دانشجویان به خوبی از آموزشها بهره‌مند شوند.

 

همچنین در ادامه مراسم روشن خوشنوازی اظهار کرد: این کارگاه می تواند موجب ایجاد مودت و رابطه دوستی بین جوانان شرکت کننده در کارگاه شده و همچنین ضمن بهره گیری علمی از این کارگاه، شرکت کنندگان سفیران خوبی برای شهر سنندج و معرفی آن باشند.

 

وی افزود: ربات و رباتیک ابداع هیچ مهندسی نیست و برای اولین بار نویسندگان آن را به عنوان امری تخیلی به کار برده اند که امروزه به راحتی در دسترس است.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه انسان همواره به دنبال ایجاد سهولت برای زندگی خود است، عنوان کرد: ربات از جمله ابزاری است که زندگی را برای بشر ساده کرده و کارهایی را که از توان انسان خارج  و طاقت و توان انجام آن را ندارد، به راحتی پیش می برد.

 

وی تصریح کرد: رباتیک شاخه ای بین رشته ای است که کاربرد فراوانی دارد و علیرغم دارا بودن جنبه های مختلف هنر و خلاقیت در آن، به راحتی قابل فهم است.

 

خوشنوازی با اشاره به اینکه حوزه رباتیک دارای بالاترین درجه علم است، خاطرنشان کرد: با این وجود به راحتی می توان با آن ارتباط برقرار کند و از جمله علومی است که در زندگی انسان تاثیر بسزایی داشته است.

 

وی ادامه داد: رباتیک در جهان سابقه زیادی دارد اما در کشور ما هنوز جوان است و امیدواریم با برگزاری این کارگاه ها و تلاش و جدیت جوانان فعال این حوزه, به سطوح بالای جهانی دست پیدا کنیم.

 

لازم به ذکر است؛ سومین کارگاه ملی رباتیک با محوریت نت ورک ربات ها، هوش مصنوعی و ربات های صنعتی در دانشگاه کردستان روز گذشته آغاز و به مدت سه روز ادامه دارد.

 

انتهای پیام/m.r

دوشنبه 11 شهریور 1398 | 10:04

کد خبر : 33788

منتشر کننده : ر .ع/ku

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید