کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش/

کانکس‎هایی که دوباره میزبان تحصیل دانش آموزان روستایی هستند!

مدارس کانکسی,نیاز های جسمی وروحی داشن آموزان,تعلیم وتربیت,وجه مسئولان,مهاجرت بی رویه,

تحصیل دانش‌آموزان روستایی قصه پرغصه خود را دارد، دانش‌آموزان مناطق روستایی دهگلان باید با به جان خریدن محرومیت‌ها و تحمل سختی‌ها به تحصیل در کانکس بپردازند.

به گزارش کُردتودی، با توجه به اینکه همه کشورهای دنیا به دنبال توسعه پایدارهستند و هیچ توسعه ای بدون آموزش و پرورش پایدار نیست تحصیل دانش‌آموزان روستایی قصه پر غصه خود را دارد، دانش‌آموزان مناطق روستایی دهگلان باید با به جان خریدن محرومیت‌ها و تحمل سختی‌ها به تحصیل بپردازند.


کمبود امکانات آموزشی در مدرسه، تحصیل در مدارس فرسوده، تخریبی، کانکسی، وجود مدارس دارای قدمت بیش از چند دهه تنها بخشی از مشکلات و سختی‌های پیش ‌رو تحصیل دانش‌آموزان این شهرستان است.

 

پاسخگو بودن محیط یک مدرسه به نیازهای جسمی و روحی دانش‌آموزان از اصول اولیه و معیارهای اصلی برای ساخت یک فضای آموزشی است و فضای فیزیکی یک مدرسه و ایمنی و بهداشت آن یکی از فاکتورهای تأثیرگذار بر آموزش و پرورش  است..

 
 اگر مدرسه‌ای پیدا شود که استانداردهای تعریف شده و قانونی برای ساخت آن لحاظ نشده باشد یا از نظر امکاناتی مانند آب سالم، سرویس‌های بهداشتی مناسب، تجهیزات آموزشی و پرورشی استاندارد و به طور کلی آنچه برای یک فضای آموزشی لازم و کافی است بهره‌مند نباشد احساس آرامش و امنیت در دانش‌آموزان را از بین برده و ممکن است تمام تلاش‌های انسانی و هزینه‌های صرف شده برای تعلیم و تعلم فرزندان یک جامعه به هدر بروند.


برخی از مدارس شهرستان دهگلان قدمت بسیار بالایی دارند و هر لحظه امکان فرو ریختن ساختمان مدرسه بر سر دانش‌ آموزان وجود دارد.


رامول و کچیگرد دهگلان روستاهای این شهرستان دارای مشکلات فضای آموزشی، عمرانی و بهداشت سلامت می باشند که همت مسئولین و ادارات ذیربط برای حل این مشکلات ضروری است.


تحصیل در کانکس را یک راه اجباری و یک گزینه از سر ناچاری و البته یک اقدام با چشم‌اندازی بد که نابسامانی‌ها را به رخ می‌کشد است، با این‌ حال وجود کانکس در برخی نقاط همچنان فرصتی مغتنم برای درس خواندن است.


نبود امکانات آموزشی در بعضی روستاها و نیز تحصیل دانش آموزان در مدارس کانکسی موجب بازماندن برخی دانش آموزان از تحصیل و یا مهاجرت آنها به شهرها شده که توجه بیشترمسئولان را در این زمینه می طلبد.

  

هرچند مشکلات این دو روستا تنها در حوزه آموزشی نیست بلکه در همه زمینه بهداشتی، طرح هادی روستایی، بهداشت، ورزش و بسیار خدمات دیگر روستایی بی بهر هستند امید است مسئولان جهت رفع مشلات مردم روستاهای شهرستان در زمینه خدمات رسانی و محرومیت زدایی گامهایی اساسی بردارند تا از مهاجرت بی رویه مردم روستا به شهر ها جلوگیری نمایند.

 

 انتهای پیام/h.e

یکشنبه 10 شهریور 1398 | 07:35

کد خبر : 33777

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید