کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

وقتی سازندگی ندای عاشقی در حریم رضوی میدهد

اردوی سازندگی، اردوی جهادگران سازندگی، بسیج دانشجویی، اعزام دانشجویان جهادگر، اردوی جهادی شهریور 98

صبح امروز تعداد 110 نفر از دانشجویان بسیجی جهادگر شهرستان سنندج راهی سرزمین هایی با عطر یاس رضوی در شهرستان قروه و روستاهای اطراف مالوجه شدند .

به گزارش کُردتودی، کمک به همنوع یکی از فرایض دینی است که هر مسلمانی را به کمک به دیگران دعوت می کند و حتی در سراسر جهان از هر مذهب، دین، نژاد و فرقه ای که باشید، ذات انسانیت یاری می طلبد و می بخشد.

 

اما دست یاری محرومان و مستضعفان را گرفتند کاری بس شیرین است، که در این روزگار کمی دشوار، کاری که قطعا نیازمند عزمی راسخ و استوار خواهد بود.

 

حمایت از اقشار مستضعف و آسیب پذیر جامعه شعاری بود که انقلاب اسلامی از همان سال های ابتدایی تاسیس خود جزء اساسی ترین حرکات خود قرار داد.

 

 

انقلابی که کماکان پرچمدار آزادی خواهی و حمایت از مظلومان و مستضعفان جهان است، و نهادی که با نام سازمان بسیج سازندگی، حرکت جهادی خود در مسیر رفع محرومیت را با عناوین مختلف آغاز کرده و همچنان ادامه دارد.

 

برپایی اردوهای جهادی در سراسر کشور به ویژه در نقاط آسیب پذیر و کمتر برخوردار کشور که مزین به حضور خالصانه نیروهای بسیجی مومن و متعهد انقلابی اعم از دانشجو، کارگر، پزشک و کارمند در اقصی نقاط ایران اسلامی در حال پیگیری است.

 

 

در حقیقت اقدام بسیجی وار دانشجویان در مناطق دور افتاده بر پایه سازندگی استوار است، و کردستان یک استان مرزی با دارا بودن روستاهای صعب العبور نیازمند حضور جهادی، دانشجویان سازنده ای خواهد بود که بتوانند محرومیت را از چهره دیار خود بزدایند.

 

صبح امروز که جهادگران دانشجویی بسیجی عازم مناطق محروم شهرستان قروه بودند، به میانشان رفته تا هدف از این کار سخت و بدون مزد آنها را بپرسم و دقایقی را هم کلامشان شوم.

 

محدثه موسوی 21 ساله دانشجوی روانشناسی دانشگاه آزاد سنندج هدف خود از این سفر بی مزد را لمس محرومیتی عنوان کرد که شاید قبل از هر کمک به مردم روستا، بیشتر شامل تغییر حالت خود شود.

 

 

وی گفت: خودساختگی که در سفر به مناطق محروم شامل حال دانشجویان می شود وصف ناپذیر و خارج از تکلم است که تنها حضور در آن مکان می تواند معرف لحظات ناب آن شود.

 

پریسا شکیبا دیگر جهادگر دانشجو هم لحظه های ناب حضور در روستاهای محروم برای رفع گوشه ای محرومیت آن را غیر قابل قیاس با هر سفر دیگر دانست.

 

وی با بیان اینکه  لمس محرومیت برای رفع آن افتخاری بزرگ است که به سادگی نصیب هرکسی نمی شود، گفت: دانشجوی حقوق دانشگاه پیام نور است که سومین سال حضور در مناطق محروم را می گذراند.

 

 

این دانشجویی سنندجی اذعان کرد: روزی که برای ثبت نام اردوی جهادی رفتم به روال سال های قبل، تذکیه نفس در کنار سازندگی عمده دلیلم بود که بعدها وقتی شنیدم شاید جهادگران را هم به سفر زیارتی مشهد مقدس ببرند ذوق و شوق من برای زیارت بارگاه رضوی، و زیارت معشوق در خاک محروم روستاهای دور افتاده کردستان برایم بیشتر شد.

 

کاوان بهزادپور دانشجوی رشته پرستاری دانشگاه آزاد هم وظیفه خدمت در روستا برای رفع مشکلات را بهانه بزرگ خود برای خدمت به مردم روستاها عنوان کرد و گفت: شاید ظاهرا با نام خدمت می رویم اما در اصل روستائیان بزرگترین خدمت را به ما که مهمانشان هستیم می کنند و به ما درس های از انسانیت یاد می دهند که گاها جایگاه خود را فراموش می کنیم.

 

آسو سلیمانی دیگر دانشجوی رشته پرستاری هم وقتی سخن دوستش را می شنود، فورا می گوید روستا دانشگاهی به مراتب وسیع تر، آموزنده تر و بهتر برای ما است که خود را بسازیم و در کنار آن گوشه ای بس کوچک از محرومیت در روستا را رفع کنیم.

 

 

دانشجویان جهادی همیشه حرف‌های زیادی برای گفتن دارند، آنها افرادی متعهد، متخصص و آماده به‌کار برای خدمت به نیازمندان در مناطق محروم و کم‌برخوردار هستند، آنها خود را فارغ‌التحصیل جهاد علمی و دانشجوی جهاد عملی می‌دانند.

 

این جوانان سختکوش بی‌ریا و بی‌توقع آمده‌اند، آستین‌های همت برای خدمت بی‌منت بالا زده اند تا تخصص خود را کاربردی کنند، مسؤولان باید دست آنها را به‌گرمی بفشارند و بدانند آینده ایران از آن جوانانی است که به پشت میز نشینی «نه» می‌گویند، تخصص خود را کاربردی کرده‌اند و مدیران میدانی و متخصص هستند.

 

دانشجویان جهادگر بسیج سازندگی در حقیقت جوانانی هستند که حدیث عاشقی را در کربلای بی جان محرومیت تفسیر عاشقی می کنند.

 

 

انتهای پیام/

پنجشنبه 7 شهریور 1398 | 17:56

کد خبر : 33764

منتشر کننده : ر .ع/ku

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید