کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

افتتاحیه اردوی جهادی بسیج دانشجویی کردستان در سنندج برگزار شد

اردوی سازندگی، اردوی جهادگران سازندگی، بسیج دانشجویی

صبح امروز جهادگران دانشجویی سنندجی با شرکت در افتتاحیه اردوی جهاد سازندگی عازم روستاهای قروه شدند.

به گزارش کُردتودی، در مراسم افتتاحیه اردوهای جهادی بسیج دانشجویی که در صحن مسجد دانشگاه آزاد شهر سنندج برگزار شد، محسن پیشوایی علوی رئیس دانشگاه آزاد کردستان شهدا را راه بازکن های سازندگی دانست.

 

وی گفت: جهاد سازندگی پیش قراولان توسعه و پیشرفت در دور افتاده ترین و خارج از دسترس ترین نقاط هستند که قدر آنها را باید به صورت ویژه دانست.

 

 

پیشوایی علوی عنوان کرد: باید به سازندگان جهادگر به صورت خاص و ویژه تبریک گفت چرا که مصداق آیه شریفه قرآن هستند، آنجا که می فرمائید: هرکس برای کسی گام خیر بردارد قطعا برتری دارد.

 

وی همچنین بیان کرد: علاوه بر جهادگران سازندگی همفکران آنها هم قابل احترام هستند حتی اگر توفیق حضور پیدا نکنند؛ همان گونه که یکی از یاران امیرالمومنین با ابراز ناراحتی از عدم حضور برادر شهیدش در یکی از جنگ ها در کنار ایشان، به نزد حضرت علی(ع) رفته با این پاسخ امیرالمومنین(ع) روبه می شود که بدان در این روز علاوه بر برادرت، تمام همفکران ما که هنوز متولد نشدند امروز علیه جنگ شمشیر می زنند.

 

پیشوایی علوی همچنین اذعان کرد: یک نویسنده عرب در کتابی که از دوران جنگ دفاع مقدس کتابت کرده است، رزمندگان را به مانند شیرانی خوانده که دشمن توان مقابله با آنها را ندارد.

 

 

وی گفت: شکل بسیجی رزمندگان سال های دفاع مقدس تغییر کرده و امروز به شکل سازندگی تغییر یافته تا بتواند به برکت انقلاب تغییراتی را در وضع و حال جامعه کنونی بدهد و شکل فقر را این جوانان سازندگی از چهره مناطق محروم می زدایند.

 

پیشوایی علوی بیان کرد: قبل از انقلاب تنها 12 درصد روستاها از نعمت برق برخوردار بودند و 15 درصد از آب، 3 درصد گاز و امروز 90 درصد روستاها از نعمت آب، گاز، برق و تلفن برخوردار هستند.

 

وی افزود: این وضع از رفاه در شرایطی مهیا شده است که مسئولان دلسوز به همراه جهادگران بسیجی راه را صاف کرده و روند خدمت رسانی را هموار کرده اند، حقیقتا جهادگران که فرزندان سپاه هستند دلسوزانه غیرت را با خدمت خود به روستاها تزریق می کنند.

 

علوی گفت: همان گونه که مقام معظم رهبری همواره جوانان غربی را ستوده اند، لازم است جوانان ما هم به تقلید از آنها زمین را بشکافند، به آسمان صعود کنند و در نتیجه اقدامات آنها جامعه مرهون و بهره مند از تلاششان شود.

 

 

وی افزود: جوانان ما اندیشه رهبری را چراغ راه خدمت به مردم کنند و فکرشان را با شهدا و اراده ای همسو با خدمت به مردم همراه کنند تا به سربلندی برسیم و مشکلات جامعه یکی بعد از دیگری صاف و صیقل داده شود.

 

پیشوایی علوی در خاتمه سخنان خود خاطرنشان کرد: در بین ادارات سازندگی در حقیقت بسیج و سپاه به صورت ویژه در رفع محرومیت پیش قدم هستند و خدماتی که به مردم و جامعه ارائه می دهند کاملا نمایان است.

 

 

در ادامه نیز مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان بیان کرد: جهادگران سازندگی در حقیقت آبروی استان هستند و ارزش کار آنها با اتکا به روایات از 90 روز اعتکاف هم بیشتر است.

 

توحید رستمی بیان کرد: با برنامه زمان بندی که جهادگران استان دارند انجام داده اند، در هر منطقه 3 تا 5 سال به نیت رفع محرومیت در مناطق حضور پیدا می کنند، این امر در حقیقت کاری مداوم و ارزشمند برای حذف همیشگی فقر از روستاها خواهد بود.

 

وی گفت: از اول شهریور ماه سال جاری کلید سازندگی در استان توسط گروه های جهادی زده شده که تیم سنندج و قروه از امروز به مدت 10 روز شروع و برخی شهرستان ها هم از دهم به بعد سازندگی در مناطق مربوط به شهر خود را آغاز خواهند کرد.

 

رستمی با بیان اینکه تیم های پزشکی اقدامات خود را زودتر آغاز کردند، بیان کرد: 1060 نفر توسط تیم پزشکی جهادگران دانشجویی استان ویزیت رایگان شدند.

 

 

وی با اشاره به اینکه از 360 گروه جهادی استان، تعداد 49 گروه جهادگر را دانشجویان تشکیل می دهند، اذعان کرد: دانشجویان جهادگر در حوزه های عمرانی، فرهنگی، دامپزشکی، آموزشی و تربیتی در سطح 35 روستای استان فعالیت خواهند کرد.

 

رستمی عنوان کرد: در حقیقت نزدیک ترین فضا به انقلاب، گروه های جهادی است که علاوه بر خودساختگی شخصی، رفع محرومیت و شریک کردن مردم در سازندگی از دیگر ارمغانهای کار ارزشمند آن است.

 

رستمی خاطرنشان کرد: گروه های جهادی سفیران کار و تلاش برای رفع مشکلات مردم هستند که چشم روستائیان به همت جهادگران است تا با قامت والای همت خود چهره ای شاد به روستا بخشند و موجب به جریان انداختن شادی و زندگی در روستا شوند.

 

علی محمدپناه هم در ادامه این مراسم بیان کرد: جهادگر سازنده نامی پرمصما است، و بسیجی دانشجو یک برکت از برکات والای این انقلاب است، جوانی که هر سال با از راه رسیدن موسم فراغت از درس و دانشگاه در تابستان، رهسپار دیار گمنامی‌ ها می شوند تا در کنار مردمان دور دست هجرت را بیاموزند و بیازمایند.

 

 

وی عنوان کرد: این دانشجویان جهادگر روزهای فراغت خود را با روزهای جهادی در عمق محرومیت معاوضه می‌کنند و آستین‌ های همت را بالا میزنند و به میان مردم در روستاهای کم برخوردار شهرستان های استان کردستان می‌روند تا شاید بتوانند مرهمی بر دردهای محرومان شوند.

 

محمدپناه با اشاره به اینکه اردوی جهادی تبلور اخلاص و عمل جوان مؤمن انقلابی است، گفت: راه‌حل مشکلات کشور تفکر انقلابی و مدیریت جهادی در همه عرصه‌هاست که امروزه دانشجویان جهادگر با همین تفکر انقلابی در دل روستاهای محروم استان به خدمت مشغول می شوند.

 

 

مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان، با بیان اینکه اردوهای جهادی بهترین نمونه و عمل اقدام انقلابی و مدیریت جهادی است، یادآور شد: بسیج دانشجویی استان کردستان با بکارگیری دانشجویان مشتاق کردستانی کوله‌ای پر از مهر را روانه نقاط کور و محروم روستاهای محروم می کند و دست پر عطوفت انقلاب اسلامی را با عزم پر برکت بسیجیان بر کودکان، زنان، مردان و جوانان روستایی و محروم نوازش می‌دهد.

 

گفتنی است در ادامه این مراسم با توجه به فرا رسیدن روزهای محرم الحرام دانشجویان نوحه خوانی در وصف سالار و سرور شهیدان را آغازگر  حرکت جهادی خود کرده و قبل از اعزام به مناطق محروم استان، مراسم نوحه خوانی امام حسین(ع) را با شور و شوق بسیاری در صحن مسجد دانشگاه آزاد برپا کردند.

 

لازم به ذکر است، همچنین دانشجویان با استقبال گرم مسئولان استانی و دانشگاهی سفر پر پیچ و خم سازندگی خود را به روستاهای شهرستان قروه آغاز کردند.

 

 

 

انتهای پیام/

پنجشنبه 7 شهریور 1398 | 16:35

کد خبر : 33763

منتشر کننده : ر .ع/ku

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید