کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

تحلیل ؛

طرح دو فوریتی شفافیت آرا نمایندگان در مجلس رای نیاورد!

مجلس شورای اسلامی، رای ، شفاف سازی آراء

انتظاری که از جامعه ی دانشگاهی کشور می رود این است ؛که برای عوام تشریح کنند که وظیفه ی نماینده مجلس دقیقا چه چیزی است؛و تاثیراتی که یک نماینده میتواند در پیشرفت و آبادانی کشور و حوزه ی انتخاباتی خودش میتواند داشته باشد تا چه حد است

به گزارش کُردتودی، در این جلسه ۶۹نفر موافق ، ۱۰۳نفر مخالف ، ۸نفر ممتنع ، ۳۲نفر در مجلس حاضر بودند و کلا رای نداده اند و نظری نداشتن! و ۷۸نفر هم احتمالا در روستاهای حوزه‌ی انتخابیه‌شون دارن برای رضای خدا خدمت می‌کنند که شاید خدا کمک کنه و مجدد رای بیارن!!!!

 

کدام یک از این نماینده‌ها برای حداقل شفافیت در مجلس که شفافیت آرای آنان می‌باشد تلاشی کرده و قدمی برداشته‌اند؟؟

 

آیا نمایندگان ما در رابطه با این موضوع نطق حمایتی داشته‌اند؟ اصلا آیا نطقی در مجلس داشته‌اند؟!

 

آن‌هایی که اکنون در مجلس هستند و هر چیزی جز منافع مردم را اولویت خویش قرار داده‌اند بدانند که دوم اسفندی در پیش است و انتخاب مردم نیز فرا خواهد رسید که این انتخاب بر اساس عملکرد چهار ساله آنها در بهارستان خواهد بود نه بر اساس تبلیغات چند ماهه‌ی قبل از انتخابات اسفندماه در حوزه انتخاباتی‌شان!!!

 

از جامعه ی دانشگاهی کشور انتظار می رود در انتخاب فرد شایسته ،جهت نمایندگی در قوه ی مقننه به مردم کمک کنند

 

انتظاری که از جامعه ی دانشگاهی کشور می رود این است ؛که برای عوام تشریح کنند که وظیفه ی نماینده  مجلس دقیقا چه چیزی است؛و تاثیراتی که یک نماینده میتواند در پیشرفت و آبادانی کشور و حوزه ی انتخاباتی خودش میتواند داشته باشد تا چه حد است.

 

متاسفانه چیزی که ما امروزه با آن روبه رو هستیم ،به حاشیه رفتن یک انتخاب صحیح و منطقی ،تحت تاثیر قدرت تبلیغات پولی می باشد،متاسفانه بزرگنمایی نماینده با استفاده از ،حمایت گرفتن از افراد سرشناس محل انتخاباتی، چاپ پوستر های بزرگ و رنگارنگ در سطح شهر،و اجاره کردن مغازه ها در میادین اصلی شهر جهت بزرگنمایی یک نماینده امری عادی شده است،قدرت تبلیغات متاسفانه بدون تاثیر نبوده و نخواهد بود!!!

 

تنها راهکار مقابله با این افراد به ظاهر دلسوز مردم،فقط شفاف سازی و اگاهی بخشیدن به مردم است،باید برای مردم ما شفاف سازی شود که وظیفه ی اصلی نماینده چیست؟؟ایا وظیفه ی اصلی نماینده ی مجلس  قانون گذاری است یا خیر!چرا باید یک کاندیداتور از سادگی عوام استفاده ی ابزاری داشته باشد و وعده هایی دهد که حتی قوه ی اجرایی کشور هم توان عملیاتی کردن این وعده های تبلیغاتی را نداشته باشد؛چرا باید یک کاندید و نماینده ی مجلس تمام دغدغه ی 4 ساله اش،گرفتن عکس سلفی با دیگران،و استخدام یک عکاس باشد که بتواند در زمان انتخابات ،با عرضه ی ان بین عوام،باعث گمراهی دیگران شود!!

 

متاسفانه امروزه نماینده ی یک حوزه ی انتخاباتی ،بعد راه یابی به مجلس ،وظیفه ی اصلی خود را که نوکری و خدمتگذاری به مردم است را فراموش می کند،و خود را بسی بالاتر از مردم می داند،از جامعه ی دانشگاهی انتظار می رود در انتخاب درست مردم نقش داشته باشند ،و با شفاف سازی خود مانع ورود اشخاصی به مجلس شوند ،که تنها زمانی مردم برایشان مهم می شود که به عکس انتخاباتی احتیاج دارند

 

صفیارپور تحلیلگر مسائل سیاسی

 

انتهای پیام/a.s

سه شنبه 5 شهریور 1398 | 08:30

کد خبر : 33738

منتشر کننده : ط ج/bj

شهروند پاسخ سه شنبه 5 شهریور 1398 | 09:35

0
0

استخدام عکاس هم بله ، در استخدام دهیار روستا نقش ودخالت داشته تا برسد به دخالت در پست مدیران وانتصاب (بخشدار زیر دیپلم که هنوز دیلپم رسمی آموزش وپروش نگرفته )وفرماندار ویا سایر مدیران ... که برای انتخابات شاید کمکی کند ولی دستگاههای نظارتی هم وجود دارد درایام انتخابات ؟
دوستان عزیز برید بررسی کنید نمایندگان سایر استان های دیگر چه فعالیت هایی برای مردم خود انجام داده اندو چه تلاش هایی نمود ه اند در نطق های مجلس ودر ایام افتتاح پروژ ه ها ی عمرانی مشخص است که استان کردستان چه پروژ ههایی دارد دفتر مخابراتی ویا دفتر پیشخوان و یا یک کیلومتر اسفالت سر شده و بدون قیر کافی در زمستان یک برفی میاید و دست انداز عاید مردم میشه وآروزی مردم دوباره به همان جاده خاکی شنی بر می گردد./
موارد زیاد است نمایندگان ما متاسفانه فقط به ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

علی پاسخ سه شنبه 5 شهریور 1398 | 21:00

0
0

باسلام بسیار به جاومنطقی است ولی این عوام هستندکه درسرنوشت سیاسی مردم دخیل هستند ویکپارچه کلاه سرشون میره اماکاش قشرتحصیلکرده سبب تنویرافکارعمومی شوند وخصوصا پوپولیسم هارا آگاه کنند

علیرضا پاسخ سه شنبه 5 شهریور 1398 | 21:01

0
0

درودبرجناب آقای صفیارپور

زنده باد ایران پاسخ چهارشنبه 6 شهریور 1398 | 12:22

0
0

عالی بود،و این انتظار از جامعه ی دانشگاهی وجود دارد

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید