کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کُردتودی گزارش می‌دهد؛

درخت‎بازی مسؤولان دانشگاه پیام نور قروه!/ نهالهایی که تنها شش ماه فرصت نفس کشیدن داشتند!

دانشگاه پیام نور قروه،محوطه سازی،غرس نهال،پارکینگ،نقشه جدید،فضاسازی،قروه

اسفند ماه سال گذشته و در هفته درختکاری دانشگاه پیام نور قروه مجری اجرای یکی از طرح های هفته درختکاری در محوطه دانشگاه بود و از مسؤولان شهرستان برای حضور در این مراسم دعوت کرد اما این طرح فقط شش ماه دوام آورد و با بولدوزر تخریب شد!

به گزارش کُردتودی، اسفند ماه سال گذشته و در هفته درختکاری دانشگاه پیام نور قروه مجری اجرای یکی از طرح های هفته درختکاری در محوطه دانشگاه بود و از مسؤولان شهرستان برای حضور در این مراسم دعوت کرد، حتی نزدیک بود از مسؤولان ارشد استان نیز دعوت به عمل آورد.

 

محوطه ای که هنوز نقشه مهندسی و اجرایی آن پیاده نشده بود و در واقع دانشگاه فاقد محوطه سازی مفید و اصولی بود.

 

در این میان طرح اجرای غرس نهال در دانشگاه عملی شد و در مراسمی که با تشریفات بسیار همراه بود تعدادی نهال با حضور مسئولین استانی دانشگاه پیام نور در این محوطه غرس گردید.

 

اما هم اکنون و با گذشت چند ماه از سال جدید نقشه مهندسی جدید و محوطه سازی دانشگاه ایجاد شده است و از قضا محلی که به عنوان جایگاه غرس نهال های سال گذشته مشخص شده بود در نقشه محوطه دانشگاه به عنوان پارکینگ مشخص شده است.

 

در همین رابطه مسئولین دانشگاه نیز زحمت کشیده اند و محل مربوطه که نهال های سال گذشته نیز در آن کاشته شده بود را با بولدوزر صاف کرده و آن را آماده احداث پارکینگ کرده اند.

 

 

سوای از هزینه ها و تشریفات بسیاری که در روز غرس نهال ها در دانشگاه هزینه شده بود سوالی که مطرح می شود این است که چه اصراری بر غرس نهال آن هم در مکانی که هنوز محوطه سازی آن اجرایی نشده بود وجود داشت؟

 

چرا باید مسئولین ما برای آنکه عملکردی از خود بجا بگذارند! به هر قیمتی وارد مسائلی شوند که هنوز با عملیاتی شدن آن فاصله زیادی دارند؟

 

 

اجرای چنین شوهای تبلیغاتی آن هم با وجودی که هنوز نه بودجه ای برای محوطه دانشگاه و نه نقشه ای برای فضاسازی آن مشخص نشده است چه معنا و توجیهی می تواند داشته باشد؟

 

در همین رابطه گفتگویی با رییس دانشگاه پیام نور قروه داشتیم. درخشان عبدالملکی به خبرنگار ما گفت: سال گذشته فضاسازی محوطه دانشگاه انجام نشده بود و ما نیز بودجه ای برای اجرای آن نداشتیم.

 

وی افزود: امسال و در نقشه فضاسازی دانشگاه بخشی از فضایی که نهال کاری سال گذشته در آن انجام شده بود به عنوان پارکینگ مشخص شده است.

 

 

عبدالملکی در پاسخ به این سوال که چرا با وجودی که فضاسازی صورت نگرفته بود اقدام به نهال کاری نمودید، ادامه داد: سال گذشته نهال کاری در محوطه دانشگاه به عنوان یکی از برنامه های ما بود که آن را اجرا کردیم و بودجه ای برای آن نداشتیم و ما خود خواستیم تا برنامه ای مناسب را اجرا کنیم.

 

اگر چه می توان گفت مسئولین دانشگاه پیام نور قروه به دنبال اجرای برنامه ای مناسب برای دانشجویان و متناسب با هفته درخت کاری بوده اند اما ای کاش قدری در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های خود صبورتر می بودند و تمامی جوانب ان را نیز می سنجیدند تا ناچار به از بین بردن نهال هایی چند ماهه و زحماتی که برای اجرای برنامه متحمل شده بودند، نباشند.

 

انتهای پیام/sh.s

دوشنبه 28 مرداد 1398 | 07:00

کد خبر : 33676

منتشر کننده : م ح/sab

خادم قران کریم پاسخ دوشنبه 28 مرداد 1398 | 08:20

0
1

سلام علیکم و عرض ادب
درست است از سفند ماه که در ختکاری در دانشگاه پیام نور قروه شده که با پوزش از شما 5 ماه و یا دقیق تا کنون دوام اورده و از بین برده اند ولی در واقع اگر امسال بجای ان در خت بکارند که فصل در ختکاری در سال همان اسفند ماه است و یک سال معطلی می شود. امیدوارم این اشتباه باعث پندی برای همان دانشگاه باشد که درختانی با قدرت رشد و سایه افکنی بالا در اسفند ماه بکارند تا بر روی ماشینهای خودشان نیز سایه انداخته و دجار مشکل نشوند

بی نشان پاسخ دوشنبه 28 مرداد 1398 | 14:00

0
0

من خودم دانشجو دانشگاه پیام نور هستم و حتی برای همون برنامه شرکت داشتم حتی در کاشت درخت هم در کندن چاله ها.
ولی باید منصف حرف زد دانشگاه حتی تانکر آب هم تعبیه کرده است ولی اولا تعداد قابل توجهی از این درختان خشک شده بودند. از طرفی درخت نبودند و نهال چند ماهه که اکثرآ هم خشک شده بودن ومهمتر اینکه دانشگاه در حال ساخت فضای سبز و محوطه سازی است که در این راستا خدمات قابل توجهی هم صورت گرفته و نباید بر اساس یک گزارش که احتمال اغراق و احساسی بودن هم در ان است زود قضاوت و همه زحمات یک فرد یا یک مجموعه را نادیده گرفت.

سعید پاسخ سه شنبه 29 مرداد 1398 | 13:22

0
1

سلام.خبرنگار عزیزی که این گزارش رو تهیه کردی و خصومت خودت رو با دانشگاه پیام نور نشون دادی درختای پشت ساختمان دانشگاه آزاد و گل های محمدی رو که پشت ساختمان بود و الان بخاطر ساخت و ساز خراب کردن یادت میاد؟؟الان کجاس؟اگه دلسوز گل و گیاه و درخت چندماهه و محیط زیست هستی بگو خبراونو چرا یادت رفت تهیه کنی؟گوش به فرمان و حلقه به گوش دانشگاه آزاد بودن هیچ غرور و افتخاری نداره.به جای کمک و نشون دادن نقطه قوت های دانشگاه فقط یاد گرفتید دنبال ضعف و ...برید.ضعیف هستید شما.خیلی هم ضعیف

علی پاسخ چهارشنبه 30 مرداد 1398 | 09:11

0
0

نمی دونم این علی ممیه از کیه دستور میگیره ولی فقط به دنبال به قدرت رساندن قلعه ای ها(عبدالملکی ها) است فردا انتظار داره جامعه اهل سنت بهش رای بدن اخه کسی که هنوز مهر فوق لیسانسش خشک نشده چطور کرده رئیس دانشگاه؟

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید