کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

عملیات لوله گذاری ده هکتار فضای سبز محله فرجه مشرف به بلوار دکتر حسینی انجام شد

فضای سبز شهرداری سنندج، شرمین شریفی، عملیات لوله گذاری فضای شهر

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: عملیات لوله گذاری فضای سبز محله فرجه مشرف به بلوار دکتر حسینی با هدف توسعه و ارتقاء فضاهای سبز شهری، تغییر سیستم آبیاری و جلوگیری از هدر رفت آب انجام شد.

به گزارش کُردتودی، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج عنوان کرد: فضاهای سبز بخش مهمی از منظر شهری است که علاوه بر تامین زیبایی محیط بصری تاثیر بسزایی در ایجاد سلامت روحی و جسمانی دارد.

 

 شرمین شریفی گفت: سال گذشته با هدف توسعه سرانه فضای سبز در چندین نقطه از سطح شهر بصورت گسترده عملیات درخت کاری را اجرا نمود.
وی گفت : یکی از نقاطی که درخت کاری آن انجام شد محله فرجه مشرف به بلوار دکتر حسینی به متراژ 10 هکتار بود.

 

وی اعلام کرد: در همین راستا عملیات لوله گذاری  فضای سبز محله فرجه مشرف به بلوار دکتر حسینی با هدف توسعه و ارتقاء فضاهای سبز شهری، تغییر سیستم آبیاری و جلوگیری از هدر رفت آب  انجام شد.

 


وی افزود: عملیات حفاری و لوله گذاری خط انتقال آب محدوده محله فرجه مشرف به بلوار دکتر حسینی به متراژ 10 هکتار بوده و الگوی کاشت در این مسیر به صورت 4 هزار اصله درخت به صورت شطرنجی و با فواصل 5 متر انجام گرفته است.

 


شریفی خاطرنشان کرد: منبع تامین آب این محدوده از کانی فاطمه سرچشمه گرفته که در حال حاضر به دلیل استفاده آب چشمه در پارک عباس آباد و چند لکه فضای سبز و با هدف جلوگیری از مختل شدن آبیاری هر قسمت و نیز وجود یک منبع قدیمی آب از یک منبع گالوانیزه 20 هزار لیتری جهت ذخیره و جلوگیری از هدر رفت سرریز منبع قدیمی آب استفاده نموده ایم.

 


رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری سنندج در پایان یادآور شد: برای اجرای این طرح، عملیات خاکبرداری با ابعاد 40*60  سانتیمتر به مقدار 260 مترمکعب و عملیات لوله گذاری خط اصلی به متراژ 420 متر لوله پلی اتیلن 63 میلیمتری 10 بار و 650 متر لوله پلی اتیلن 32 میلیمتری 10 بار صورت گرفته است.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/m.r

 

شنبه 26 مرداد 1398 | 08:39

کد خبر : 33665

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید